×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ден на траур в Якоруда заради жестоката катастрофа със загинали
  • Хванаха шофьор с над 3 промила алкохол във Варненско
  • Гърция евакуира от Израел 105 души, включително българи
  • Горещ следобед в сряда, със слаб дъжд на места в североизточните райони
  • Делото „Дебора” продължава с разпит на свидетели
  • Иран се готви да ограничи достъпа до интернет
  • Бившият френски премиер Франсоа Фийон получи условна присъда за скандала, който провали кандидатурата му за президентските избори през 2017 г.
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Българите в Украйна посрещнаха Валери Симеонов с националния трибагреник и орела на Кан Аспарух


Българите в Украйна посрещнаха Валери Симеонов с националния трибагреник и орела на Кан Аспарух
Валери Симеонов бе посрещнат от почетния консул на България за Запорожка, Донецка и Луганска област Сергей Желев
11 Септември 2020, Петък, 13:01 ч.
Автор: Флагман.бг

Депутатите от НФСБ обсъдиха на среща в Областната управа на Запорожие изучаването на българския език, недостига на преподаватели и нуждата от увеличаване броя на училищата с преподаване на български език

Зам.-председателят на Народното събрание и лидер на НФСБ Валери Симеонов, колегата му народен представител Йордан Апостолов и членовете на българската делегация бяха посрещнати с българския трибагреник на летището в Запорожието. Българската делегация пристигна в Украйна по покана на българската общност там и в резултат на активната работа на НФСБ в посока на решаване на проблемите на сънародниците ни в най-голямата наша диаспора.

Българската общност там отличи Валери Симеонов с най-високото отличие на Асоциацията на българите в Украйна – Човек на годината за 2018-а. Делегацията ни беше посрещната и в Областната управа на Запорожието от заместник-областния управител Зинаида Михайловна Бойко (Бойкова), която е от българския произход. На срещата народните представители поставиха проблемите около изучаването на български език в Запорожието и увеличаване броя на училищата с преподаване на български език – в изпълнение на договореностите между българската и украинската държави, потвърдени от премиера Бойко Борисов и президента Володимир Зеленски.

Бе обсъден и недостига на преподаватели по български език, изпращани от нашето образователно министерство. На срещата се постави и въпроса за обучението на студенти от български произход от Украйна в университети у нас. Самият град Запорожие е университетски център – на територията му има 6 висши учебни заведения. Областният център, в който живее най-голямата българска общност, е силен икономически и индустриален център – живеят близо милион жители и работят едни от големите предприятия в областта на металургията и тежката индустрия.

Запорожие е известен не само със завода си за самолетни двигатели – един от малкото в Украйна, но и с производството на популярните автомобили „Запорожец“. Обсъден бе и въпросът за търговско-икономическите взаимоотношения между Запорожието и Бургаска област. Двата областни града са побратимени още през 1998 г., но до днес няма развитие в двустранните отношения. Заявена бе категоричната подкрепа на българската държава към териториалната цялост и независимост на Украйна.

Валери Симеонов и делегацията ни бяха посрещнати с изключителна почит в Историко-археологическия музей, където се съхраняват най-ценните експонати от погребението на Кан Аспарух (на територията на днешния град Запорожие), открити във Възнесенската могила. Домакините оказаха специалната чест на българските народни представители да се докоснат до „българския орел“ – символ на канската власт. Народните представители от НФСБ се преклониха пред паметната плоча на Кан Аспарух и мястото, в град Запорожие, определено за изграждане на паметник на основателя на българската държава, недалеч от Областната управа. Българската делегация посети и историческия резерват „Казашка сеч“ (Казашка крепост), намиращ се на остров Хартита на р. Днепър, където група казаци демонстрираха бойни умения.




В категории: Политика


14
Коментара
Направи интересен ход
Направи интересен ход 18/06/2025, Сряда 21:21 1
"Депутатите да станат 150"
"Депутатите да станат 150" 18/06/2025, Сряда 20:34 7
Флагман.БГ Живее царски Живее царски 18/06/2025, Сряда 20:00 3
Пожар пламна край Варна
Пожар пламна край Варна 18/06/2025, Сряда 19:40 0
Флагман.БГ Много е работлива Много е работлива 18/06/2025, Сряда 19:20 0
Флагман.БГ Каза какво ще се случи в Бургас Каза какво ще се случи в Бургас 18/06/2025, Сряда 19:00 0
Вдигнаха сватба
Вдигнаха сватба 18/06/2025, Сряда 18:40 1
"Чакаме феновете в Бургас"
"Чакаме феновете в Бургас" 18/06/2025, Сряда 18:21 0
14
Коментара по темата
14.
Джок Полфрийман
11.09.2020 22:14:25
0
2
Истината е че рекламираната от патрЕотите теза, относно т.нар. "македонски" българи и тия българи, които преди около 200 години са се преселили в Русия - тази теза приключи с пълно фиаско.
Нека да си припомним, че представителят на МвРО бе арестуван и разследван за търговия с българско гражданство.
Ситуацията с т.нар. "българи" в бившите съветски републики е същата. Тия хорица са били прилъгани да се заселят в проклета (според Г. Раковски) Русия, който още тогава (преди около 200 години) ги предупреждава да не ходят там, защото "ЩЕ ПОПАДНАТ В НЕЙНИТЕ ЖЕЛЕЗНИ НОКТИ" и "ЩЕ БЪДАТ ПРОДАВАНИ ОТ СВОИТЕ ГОСПОДАРИ КАТО ОВЦИ И ГОВЕДА".
Казано накратко - тия хора са претърпели всички мъки и страдания, както всички други националности в ПРОКЛЕТА РУСИЯ - и в резултат са ПОРУСНАЧЕНИ!!! Във всички сепаратистки конфликти те са заемали страната на ПРОКЛЕТА РУСИЯ!!!
И сега усилено ги заселват в България, макар че провеждат проруска и прокомунистическа пропаганда.
Бог да пази България от патрЕоти и проруски идиоти...
13.
Аз като гледам , май е отишъл на екскурзия
11.09.2020 17:23:45
1
2
5 човека на кръст
Какво му се мазните
Вижте го как е облечен!
Може ли да ходиш на важно посещение по дънки? Това си е някаква PR акция и нищо друго. Вижте когато отива някоя делегация на важно посещение как са облечени и какъв е протокола. Отишъл е да си зареди малко егото, че му го смачкаха тук и това е.
12.
boncho
11.09.2020 15:42:46
1
6
Валерката направо да си остава в Украйна. И там на хората им трябва някой да спре шума от дискотеките, пък и някоя оградка да им построи, оптична мрежичка, кабеларка, едно-друго. То е ясно, че тая неговата партия парламент в следващите 100-на години няма да види, пък и субсидия едва ли:)
11.
До Флагман
11.09.2020 15:27:55
2
4
"Кан" каква титла е? Какво ви е образованието?
10.
Турчин
11.09.2020 15:11:01
4
2
Само Ердоğан
9.
kiro
11.09.2020 15:07:32
1
4
trqbva6e da go posre6nat s pravata lopata pravo v glavata
8.
Черкез Дебилери
11.09.2020 15:05:33
1
9
Цялата истина за посещението е,че колегата Шкембак вохвода ме изпрати да уточня с българите новите тарифи за "безплатните" български паспорти.
7.
хаха
11.09.2020 14:17:22
2
14
Двама души посрещнали тоз екскурзиант и вече сложили заглавие "Българите посрещнаха..."
6.
*********
11.09.2020 13:19:44
10
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
5.
Км
11.09.2020 13:17:09
1
10
Някой знае ли какво произвеждат тези хора там и как може да си го купим?

Защо само тарикати ходят там а никаква информация няма как да си пазарим между двете държави?????
4.
Kaufland
11.09.2020 13:16:31
3
18
Добре че не довлекоха и Billa Войводата да им продаде по някой паспорт
3.
Христо
11.09.2020 13:07:30
3
28
Симеонов от НФСБ - национален фронт за съсипване на България...
2.
*********
11.09.2020 13:07:18
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
1.
*********
11.09.2020 13:06:36
2
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургаските гларуси отвръщат на удара! Бургаските гларуси отвръщат на удара! Някъде в далечината една чайка изпищя, като че ли усетила бурята, която се задаваше. В Бургас се готвеше нещо сериозно   Шокиращо! 8-годишни българчета откраднаха... Шокиращо! 8-годишни българчета откраднаха... Електрически скутер и тротинетка Акция на полицията в Поморие, задържаха известен криминоген Акция на полицията в Поморие, задържаха известен криминоген Арестуван е за 24 часа, бил е следен от криминалистите в продължение на седмици "Депутатите да станат 150" "Депутатите да станат 150" Нинова зове за намаляване на народните представители Тази българка е изключително талантлива Тази българка е изключително талантлива Младата Стоянова на моменти надигра сериозно звездния тим на Италия Помагаме с ток на Украйна и енергетиката ни не може да генерира приходи, поскъпването е неизбежно Помагаме с ток на Украйна и енергетиката ни не може да генерира приходи, поскъпването е неизбежно Те са нужни, за да се поддържат едни ниски цени на пазара на електрическа енергия у нас, обясни Антон Иванов Пожар пламна край Варна Пожар пламна край Варна Огънят бе бързо угасен Каза какво ще се случи в Бургас Каза какво ще се случи в Бургас "Ще стане наистина готино", категоричен е младият лидер на България Симеон Антибългарската истерия отдалечава ли Скопие от ЕС? Съседите плащат на лобисти безсмислено? Антибългарската истерия отдалечава ли Скопие от ЕС? Съседите плащат на лобисти безсмислено? Не може Антониу Кощта и Марта Кос да са посредници в двустранния спор, защото такъв няма, каза Димитър Гърдев от ИТН Вдигнаха сватба Вдигнаха сватба Илиан Илиев-младши вече не е ерген
Нова вълна от хиперзвукови ракети по Израел, а проф. Витанов заговори за ядрено оръжие на иранците Нова вълна от хиперзвукови ракети по Израел, а проф. Витанов заговори за ядрено оръжие на иранците Имали 450 килограма високообогатен уран, който стига за 10 бойни глави, а за пълното унищожение на вражеската страна им трябвали 20 "Светът е на милиметри от катастрофа" "Светът е на милиметри от катастрофа" От Кремъл са притеснени Нокаутира човек в заведение Нокаутира човек в заведение Звездният ММА боец се провини в Испания Направи интересен ход Направи интересен ход Англоезичен вестник твърди, че Макрон е ядосал Тръмп Много е работлива Много е работлива Дилета отразява Световното клубно по футбол Акули се появиха до любим на българите курорт Акули се появиха до любим на българите курорт Учени обаче уверяват, че присъствието на морския хищник в Егейско и Средиземно море не е новост и че няма основания за паника Почина велик музикант (СНИМКА) Почина велик музикант (СНИМКА) На 94 години си отиде световноизвестният пианист Алфред Брендел Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Иранският аятолах с първо изявление след огромния конфликт! От Вашингтон и Техеран с гръмки твърдения Али Хаменей предрича триумф за страната си Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Момчето е било принудено да проституира Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие От американското разузнаване днес признаха, че няма информация Техеран да „върви“ в тази посока, каза Мартин Табаков
Бойко Борисов Бойко Борисов Прибрахме българите от Израел с граждански полет, защото Радев все лети Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за именния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от горния етаж.
Виц на деня Виц на деня Сократ философства:
- Човек задължително трябва да се ожени. Ако попадне на добра жена - ще бъде щастлив, ако е лоша - ще стане философ.
Жена му се обажда:
- Ти сега какво намекваш бе, тъпанар!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Колкото по-лошо готви жената, толкова по-строен е нейния мъж...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори