Кметът Иван Алексиев проведе среща с директорите на училища и детски градини по повод новата учебна година
На 15 септември училищата ще организират посрещане само на първи, пети и осми клас. Останалите ученици ще влизат поетапно
Днес се проведе среща с директорите на всички учебни заведения на територията на община Поморие, инициирана от кмета Иван Алексиев, по повод предстоящата учебна 2020/2021 година. Кметът Алексиев благодари на ръководствата на образователните институции за добрата организация и успешното приключване на изминалата учебна година в ситуацията с COVID – кризата.
„Сигурен съм, че и тази година училищата ни ще се справят както с организацията на присъственото обучение, така и ако се налага да се въведе отново дистанционна форма, във връзка с коронавируса, въпреки че този вариант не е добър както за учениците, така и за учебния процес“, каза той и подчерта колко е важно стриктно да се следи за хигиената в училищата и сутрешния филтър за учениците.
На 15 септември училищата ще организират посрещане само на първи, пети и осми клас. Останалите ученици ще влизат поетапно. В повечето училища има възможност класовете да се разпределят така, че да спазват изискванията за дистанция между тях. Навсякъде са осигурени необходимите предпазни средства, хигиенни препарати и дезинфектанти, обясниха директорите. Друга тема на срещата, на която присъстваха зам.-кметът по бюджет и финанси Янчо Илиев и директорът на Дирекция „Хуманитарни дейности“ Антон Лалев, бе финансовите средства за осигуряване транспорт на учениците в средищните училища.
Пет поморийски училища започват учебната година с нови директори. Това са: СУ „Иван Вазов“ – Поморие, ОУ „Христо Ботев“ – Поморие, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – с. Порой, НУ “Константин Величков“ – с. Габерово и ОУ “Елин Пелин“- с. Дъбник.
Северна Македония обърна плочата: Гответе се за маратон към Европа, зове премиерот
Първите туристи вече са на плажа в Приморско, шезлонгът и чадърът остават по 3,60 евро
От блясъка на „Оскар“-ите до суровия асфалт: Трагичният край на Дейви Чейс
Защо по българското Черноморие се продават свастики
Опасни инциденти в Слънчев бряг и Несебър: Жена с избит зъб, мъж в болница
Тотален хаос: 15-годишен размаза кола пълна с деца, рецидивист нападна спец ченге в София
Прогноза за времето и народни поверия за 18 юни
Колеблив старт за Роналдо на Мондиала, Хърватия до стената
Дневен хороскоп за 18 юни 2026: Пари за Овена, любовни признания за Рака
Проф. Ангел Димитров: Антибългарската пропаганда в Скопие не спира от 1944 г., Историческата комисия буксува на празни обороти
Секс депа в Студентски град и такси за 60 евро: Шестима от "Калашниците" остават зад решетките
Наливат $300 милиарда в Иран за мир, но Тръмп с нови заплахи: Ще хвърляме бомби по главите им
