КПП-та заради протеста, гонят пияните и дрогираните
Полицаи ще проверяват съмнителни демонстранти и такива с голям багаж
Нов голям протест се очаква днес. Организаторите обявиха началото му за 8 часа, а сборната точка е в триъгълника на властта, съобщава Нова телевизия.
Парламентът осъмна с полицейски кордон. Служителите на реда чакат протестиращите пред сградата на бившия партиен дом. Демонстрантите още ги няма.
„Въпросът е ще има ли кворум? От БСП обявиха, че планират да се присъединят към протеста“, каза водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев.
Този път полицията ще направи контролно-пропускателни пунктове. Ще бъдат проверявани съмнителни лица и такива с голям багаж. Няма да се допускат хора в нетрезво състояние. Забранени са пиротехниката и опасните предмети.
От СДВР очакват три големи протеста. Два от тях имат разрешителни, а един се организира в социалните мрежи. От полицията призоваха хората да не се поддават на провокации.
А снощи протестът премина съвсем спокойно. Отново имаше прожекции на избрани изказвания на премиера върху фасадата на бившия партиен дом.
Организаторите призоваха демонстрациите днес да са мирни. Но все пак дадоха съвети на хората как да се пазят от лютив спрей и обгазяване.
Призоваха също да няма шествие към Орлов мост. Въпреки това група демонстранти затвори движението за кратко.
Междувременно на булевард "Дондуков" бяха издигнати медицински палатки. Идеята е там да се помага на протестиращите днес ако е нужно.
"Хората тук са много ясни и категорични. Аз се радвам - просто бях отчаяна, че нормални хора в България не са останали с някакви ценности, но тук като дойдох виждам много свестни хора", казват протестиращи.
Внезапно почина шеф Дом Тейлър, звезда от Five Star Kitchen
Илюзия е, че новите избори в Европа ще променят сигурността ни, светът върви към горещ военен сблъсък
Две от децата на Брад Пит поискаха съдът да заличи фамилията му
След ремонта: Мантинели без болтове и парапети, люлеещи се от вятъра над АМ Тракия
Убийство след пиянски скандал в Карлово: Мъж преби до смърт жената, с която живеел
Фирми от България в ДДС въртележка за 46,9 млн. евро, запорираха 88 имота
Излезе първото класиране за 8. клас: 55 хиляди ученици проверяват къде са приети
Бургас ще отбележи 189 години от рождението на Васил Левски с военен ритуал и поднасяне на венци
България внесе над 108 хил. работници за 3 години, бизнесът иска още
Парадокс в Румъния: Битумът заминава за Украйна, магистралите остават без асфалт
Плажът в Гърция стана лукс: Над 100 евро за един ден със семейството
Стоян Мавродиев вече е в България, чака го обвинението за 148,5 млн. лева
