Спипаха трима опасни македонци, взломили апартамент в Бургас и откраднали боен пистолет
Николче, Димче и Дарко са арестувани край Варна, след като криминалисти и полицаи от Пето РУ-Бургас ги обявили за издирване
Трима македонци, извършили взломна кражба и откраднали 1500 лв., златен пръстен и боен пистолет с 18 патрона в Бургас, са задържани край Варна след като служилите на отдел „Криминална полиция“ и Пето РУ-Бургас установили, че именно те са извършили престъплението. Николче, Димче и Дарко пътували към Морската столица с Ауди А3 с македонска регистрация, когато били спрени за проверка – регистрационният номер на автомобила бил обявен в полицейските канали като такъв за издирване.
В колата са открити и иззети откраднатите накити, както и бойния пистолет и патроните. Извършени са множество действия по разследването, сред които оглед, разпити на свидетели, претърсвания и изземвания, като материалите са докладвани в Бургаската районна прокуратура. След изтичане на 72-часовия срок за задържане Бургаския районен съд е определил постоянна мярка „задържане под стража“ и на тримата македонци.
Кражбата, за която са спипани Николче, Димче и Дарко, съответно на 33, 34 и 35 г., е осъществена на 3 септември между 10:30 и 12:30 ч. в дом на 57-годишен бургазлия, разположен на ул. „Перущица“. Те са взломили входната врата, както и неподвижна метална каса, намираща се в жилището.
Работата по случая продължава от служители на Пето РУ-Бургас.
Времето на евтиния "all inclusive" в България отминава
100 хил. бачкат като луди на две места
Отнемат правомощия на ВСС с изтекъл мандат
Жена роди близнаци от двама различни мъже
Транспортният министър разпореди незабавна проверка след тежката катастрофа на АМ „Хемус“
Наско Сираков взима 6 млн. евро за акциите на Левски?
Българин вилня с брадва и резачка - потроши кола, заплаши майка си и дъщерите си
Американска кметица се призна за агент на Китай
Без отпадащи преди финала на "Като две капки вода"
Щастието намига на две зодии днес, съдбата им носи приятни изненади
Фатална катастрофа на входа на София - екзотична ваканция се превърна в кошмар (ОБНОВЕНА)
Люто време: мълния подпали къщи - пожарникарите на крак с часове
