Русе отново обгазен, държавата не помагала и не взимала мерки
Кметът се оплаква, че не е всесилен за справяне с проблема
Държавата не оказва необходимото съдействие за решаване на проблема, свързан със замърсяването на въздуха в Русе. Това заяви кметът на крайдунавския град Пенчо Милков, цитиран от БТА.
По думите му в последните дни отново се усещат неприятни миризми на органични съединения, характерни за промишлените предприятия, като имало десетки подадени сигнали от граждани.
Той съобщи, че днес ще изпрати писмо до всички институции, които могат да помогнат за справяне с проблема - до Министерския съвет, до министъра на околната среда и водите, до изпълнителния директор на Изпълнителната агенция по околната среда/ИАОС/.
Милков заяви, че според законите кметът на общината "не е всесилен за справяне с наболелия от години проблем, свързан с наличието на неприятни миризми, отделяни от промишлеността в Русе". По думите му общината няма сензори, с които да установява замърсители, няма структури, с които да санкционира и да затваря предприятия.
Не приемаме аргумента, че една нетърпима миризма трябва да се установи колко точно е вредна, за да се действа, каза Милков.
Режат с до 4000 евро заплатите на болничните шефове, 60 лечебни заведения са засегнати
Кючек пред Асеневци взриви Велико Търново: Граждани видяха гавра с паметта на българските царе
Командирът на Граф Игнатиево: МиГ-29 трябва да лети до края на жизнения си цикъл
Пребитото 5-годишно е в кома, бащата го налагал, защото се напикава
DARA към Бургас: Покажете силата на Черно море, Евровизия е магия и вие я притежавате!
Инвеститори съдят Селена Гомес за измама заради 1,2 млн. долара
Кричим се сбогува с Георги Кузев
Свастики и заплахи за саморазправа се появиха на Младежкия хълм след убийството на Георги Кузев
Иван Христанов влиза в битката за президент
Първан Симеонов: Бургас с Евровизия, а Стара Загора ще е Европейска столица на културата през 2032 г.
83-годишен стреля с арбалет от терасата си по 18-годишен в Пловдив
НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият
