СДВР: Очакваме всичко, ще има КПП-та в района на площада
„МВР не използва охранители за обезпечаване на масови мероприятия”, уточни началникът на отдел „Охранителна полиция” при СДВР комисар Радослав Стойнев
Контролни пунктове за влизане на предстоящия утре протест ще има в целия район на площад Независимост, полиция ще проверява чанти и раници за забранени предмети и пиротехника.
Това съобщи началникът на отдел „Охранителна полиция” при СДВР комисар Радослав Стойнев по време на брифинг пред журналисти.
Комисар Стойнев призова гражданите, които ще дойдат да изразят своя протест, да не се поддават на провокации, пише vesti.bg.
и да не нарушават обществения ред. „Очакваме всичко”, добави още той и съобщи, че до момента в Столична община има подадени заявления за два протеста на 10 септември.
„В сравнение с 2 септември, ще има значително увеличение на пунктовете, където ще се извършват проверки”, увери още началникът на отдел „Охранителна полиция” при СДВР.
По повод появилите се публикации в социалните мрежи той уточни:
„МВР не използва охранители за обезпечаване на масови мероприятия”.
На брифинга стана ясно още, че полицията ще обезпечи зоните за сигурност на институциите с цел гарантиране на нормалното им функциониране.
На въпрос дали ще се повтори агресията срещу полицаи от 2 септември, той заяви следното: „Не сме оставили органите на реда на обстрел от бомби. Всяко мероприятие е различно. На място се решават мерките, които ще бъдат предприети”.
Защо някои хора виждат "светлина в края на тунела", когато умират
Унгария ще съди ЕС заради руския газ
Голямо разочарование за Мъри Стоилов в Турция
УЕФА зарадва футболна България! Ще сме домакини на голям форум
Български шофьор реши да кара по тротоара
Екшън с морски дрон в Румъния
Знаете ли, че във Формула 1 влиза нов отбор? Пилотите му са познати лица, екипът се цели високо
Мистериозно устройство на пътя върши двойна работа
Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши се срещна с Георги Георгиев
Шофьорите, пътуващи към Гърция могат да използват алтернативни трасета през пункт "Илинден"
Натали от "Ергенът": Събуди се, народе
