"Спортен клуб по подводен риболов Несебър" с още един успешен турнир за купата на града
В надпреварата участие взеха 40 състезатели от 10 различни клуба
За осма поредна година градът ни бе домакин на турнира по подводен риболов за купа "Несебър". Тази година състезанието бе 5-ти кръг от веригата турнири за Купа „България 2020“ на Българската федерация по подводни спортове. Домакин и организатор на състезанието бе местният "Спортен клуб по подводен риболов Несебър" с любезното съдействие на Община Несебър.
Турнирът бе открит от председателя на клуба Веселин Томов, който внесе пояснения относно провеждането на надпреварата и пожела на участниците успех и богат улов. Главният съдия на турнира - Ивайло Иванов от Варна, разясни зоната и припомни правилата за безопасност на състезателите и капитаните на лодките.
В надпреварата участие взеха 40 състезатели от 10 различни клуба. Поради метеорологичните условия в седмицата, предшестваща турнира, морската вода бе много мътна и участниците трябваше да внимават за местоположението на другите състезатели с цел избягване на нежелани инциденти. Спортистите имаха възможност да изберат къде да ловуват в предварително обявената състезателна акватория с граници: - на север Общинското пристанище Несебър, на юг буната пред Пречиствателна станция - Равда. Домакините бяха осигурили нужните лодки за придвижване на състезателите и съдиите в зоната.
Стартът бе даден в 11:15 часа пред фара на старото пристанище в Несебър и лодките потеглиха към дестинациите си - две от тях към Равда и две в Несебър.
За съжаление на всички състезатели, освен неприятния много натоварен морски трафик на лодки, яхти и джетове, денят се оказа доста труден и голяма част от тях финишираха без или с много малък улов.
След изтичането на петте часа състезателно време уловът бе претеглен.
След изчисляването на точките станаха ясни и победителите:
1-во място - националният състезател, представител на домакините от отбор „Несебър“ Мирослав Илчев с 8 валидни риби - 7 от вида морска врана и една от вида лабрида.
2-ро място - състезателят на другия местен отбор „Месембрия“ -Димитър Катрафилов, с 6 валидни морски врани.
3-то място - другият национален състезател - Анастас Бъчваров, отбор „Марлин“- Приморско, с 5 валидни риби, от които 3бр. морски врани и две платерини.
Най-голяма риба – кефал с тегло 1140 грама, улови Йовчо Николов от клуб СНЦ "Портус Кария" - Шабла. Той успя да се пребори за трофея с капитана на местния отбор „Несебър“ Веселин Томов – шесто място в крайното класиране, който бе уловил морска врана с тегло 1100 гр.
Победителите получиха купи, поднесени им от организаторите и официалните гости на турнира.
Предстоят още два кръга от веригата купа „България 2020“, в Приморско и Шабла. Резултатите на водачите в класирането са почти изравнени, като победителят най-вероятно ще се реши в последния кръг. Трима състезатели от Несебър са в челната петица.
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
4
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
