Шезлонгите на Северния плаж в Бургас изчезнаха. Кой и защо ги прибра?
Наши читатели се оплакаха, че днес денят им е бил провален, защото се наложило да лежат на пясъка
Шезлонгите на Северния плаж в Бургас изчезнаха мистериозно в края на август, а туристите трябва да лежат на самия пясък. За това сигнализират читатели на Флагман.БГ, които днес са посетили най-дългата в града ивица и са останали разочаровани.
"Какъв е смисълът да обявяват безплатни чадъри и шезлонзи, при положение че липсват? Целият ни ден се провали, защото в компанията имахме човек, който е трудно подвижен, има болни колене и не може да плажува на пясъка", възмущава се нашият читател Кирил Василев.
Проверка на Флагман.БГ на Северния плаж установи, че действително част от шезлонгите липсват, оставени само чадъри.
Припомняме, че в началото на сезона, когато все още не бе ясно дали изобщо в България ще има някакъв туризъм заради пандемията, концесионерът на плажа заяви, че всички пособия ще бъдат безплатни. Тогава от фирмата заявиха, че са предвидили малко над 700 чадъра, които и до днес все още са на плажа.
Свързахме се със Симеон Цветков, представител на концесионера – за да разберем какъв всъщност е проблемът с липсата на шезлонзи. В разговор с наш репортер той обясни, че всъщност само на едно място, в района на Пантеона, където шезлонгите умишлено са премахнати.
„Имаме около 300-350 шезлонга. Точно под Пантеона сме ги премахнали умишлено и вероятно въпросната компания е посетила точно това място. На 20 метра от двете страни на този район обаче има достатъчно плажни принадлежности”, каза пред Флагман.БГ Цветков.
Проф. Рачев след градушката: Борбата с нея е като да ловуваш африкански слон с вилица
Димитър Петров: Държавата си връща контрола и пада чадърът над задкулисието
Щети за хиляди след бурята в София: Какво покрива застраховката
Космати гангстери превзеха Германия: Миещите мечки вече са около два милиона
Роботи вдигат щанги в Пекин, един се претърколи
Порой отнесе мъж в Пещера, издирват го с дронове и следови кучета
Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми
Жега до 36 градуса и бури следобед на запад
Три зодии получават подарък от съдбата, секстилът на Марс и Слънцето носи успех на Овен, Лъв, Рак и Дева
Финансовото напрежение отслабва: 3 зодии отварят нова страница през септември
Стоян Колев предупреди, че ще разбие гривната с брадва и ще избяга. Ден по-късно го направи (ВИДЕО)
Криминогенът Митко открадна златния синджир на бургазлия посред бял ден до Старата поща

Как искам и моят ден да бъде така провален, да си лежа на пясъка и да слушам шумът на вълните.
Как звучи само :, Ако не си опънат на шезлонг , а на хавлийка , то тогава си " плажен простак " :)
Да бъдем простаци . :)