Куче обезобрази 6-годишно дете
20 дни момчето се е хранило със сламка
Три часа е продължила операцията на 6-годишното дете, което беше нахапано жестоко от куче в пловдивското село Сърнегор. 20 дни то се е хранило със сламка, но сега вече може да го прави нормално. Това обясни в предаването „Здравей, България” майката на момченцето Таня Стоянова.
„Шито е на няколко пъти. Устата му е шита отвътре, по средата, отвън. Има три лъча по лицето”, обясни тя.
Стоянова е категорична, че вината за инцидента е на стопаните на животното, защото не са предупредили, че то е агресивно. По думите ѝ има хора, които са си продали жилищата заради него.
А пораженията върху психиката на детето може да са сериозни. „Ако детето попадне още веднъж в такава ситуация, то ще си припомни всичко, което се е случило. По-големият проблем, който предстои, е постравматичният стрес. Той остава на практика за цял живот. След време това дете може да съпреживее наново тази ситуация при контакт с куче”, коментира психиатърът д-р Веселин Герев.
По думите му основната вина за случилото се носят собствениците на кучето.
Вторият лъч на поклонническия маршрут до мощите на Св. Йоан Кръстител ще преминава през Община Царево
Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни
Дневен хороскоп за 24 юни 2026: Kъсмет за Раците и Рибите, важни решения пред Водолея
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско

Категорично не си прав.....
Цялата вина е на собственика на кучето,че го води без намордник.....
Щото с НАМОРДНИК,кучето каквото и да прави,може само да ръмжи и да лае,без да може да хапе......Значи чорбаджията на кучето е за бой.....
Пък,че родителите не са внимавали в случая....това е друга тема.....
По селата само на синджир.