Екоинспекцията: Преминаването с офроуд джипове през Велека не е необичайно, пресича се път с река
При проверката днес не бяха констатирани нарушения
РИОСВ-Бургас извърши проверка по сигнал на бившия директор на природен парк „Странджа” Владимир Димитров за осъществяване на офроуд разходки в местността „Тракийски лагер”, намиращ се на територията на парка.
Тази сутрин Димитров бе публикуван видео, което показваше как пет джипки пресичат реката и влизат в гората. Според него случаят е аналогичен с този от 7-те рилски езера и трябва да се забрани подобен преход. Часове след публикацията му РИОСВ-Бургас, със съдействието на служители на териториалното държавно ловно стопанство Граматиково извършиха проверка.
Те не установиха присъствието на хора или джипове в местността.
„От видеоклипа се вижда, че автомобилите се движат по съществуващ горски път, който преминава през брод на река Велека. Всичките 5 МПС преминават еднократно през реката. Преминаването на автомобили на това място не е необичайно, тъй като тук реката се пресича от горски път”, констатират екоинспекторите, след което призовават туристите да бъдат по-отговорни към опазването на природата.
Тигър изненада туристи в Индия – вместо да нападне, легна спокойно до тях
Жестоко престъпление в Индия: Трима мъже арестувани за нападение над медицинска сестра в хотел
Ден на вярата: Почитаме 20 000 мъченици, изгорени за Христос в Никомидия
Нова ера на зарядните устройства
Новите съседи се завръщат, Амадор е успешен бизнесмен
Наш 70-годишен околосветски пътешественик счупи мачта
Грипът настъпва, яжте кисело зеле и туршия
Гроздоберачката от двулевката си отиде в нищета
Румен Гайтански разпродава всичко в България и се изнася от страната
Мъж се задави с десерт и почина на коледната трапеза
Чирозът на стана по-скъп от калкана: Цени до 45 лв. за кг на рибната борса в Бургас
Експерт съветва как да се движим безопасно в снежна и заледена обстановка

Този път дълги години се използваше (И все още се използва) за връзка между селата Стоилово и Заберново
Откакто се помня (на 50г. съм) е било така
Странджанец съм и си обичам планината,но Владко да не се престарава и притеснява
И преди него го имаше този път и преход и след него ще го има
" Прекаленият светец и богу не е драг "!
Хората са прави. Има къде къде по-големи проблеми от този, ако изобщо е проблем няколко коли минали през река.
Бетонираха и оградиха цялото крайбрежие до самото море.
Ограничиха достъпа на хората до него.
Битови отпадъци навсякъде-плажове/реки/планини, сякаш говорещите маймуни не знаят къде има контейнери.
Много им е трудно да си събират отпадъците в торбичка, която като се
приберат да хвърлят в контейнера....
Много място заема в багажника на дръгела явно.
Питам за един приятел.
„Eко” плаж Корал днес. След като собствениците на земята зад плажа оградиха земите си с ограда, няма каравани върху дюните на плажа. Но пък „диво къпингуващи” палатки върху дюните доста“, написа Каролев.
Той изказва възмущение от мълчанието на зелените партии за очевидната нередност.
„Защото някои от най гласовите им поддръжници спят в тези палатки“