×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Медсестрите и акушерките у нас ще станат богати от догодина


Медсестрите и акушерките у нас ще станат богати от догодина
Министърът на здравеопазването похвали перфектната работа на бургаския кмет Димитър Николов, шефовете на УМБАЛ-Бургас и на РЗИ-Бургас – д-р Бойко Миразчийски и д-р Георги Паздеров
21 Август 2020, Петък, 16:43 ч.
Автор: Флагман.БГ

Здравният министър проф. Костадин Ангелов започва преговори с НЗОК за откриване на практики за този асистентски медицински персонал

Здравният министър проф. Костадин Ангелов направи важно изяление, което ще подобри значително финансовото положение на медицинските сестри и акушерките у нас, които години наред бяха пренебрегвани и недооценени в техния всеотдаен труд и усилия за опазване на здравето ни. Той съобщи пред журналисти, че следващата година МЗ ще настоява НЗОК да сключва договори и с практиките на медицински сестри и акушерки, като по този начин те ще получават допълнителен финансов ресурс.

„Запознах се със състоянието на лечебните заведения на територията на област Бургас. Впечатлен съм от организацията тук, в лицето на директора на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров, директора на УМБАЛ Бургас д-р Бойко Миразчийски и кмета на града Димитър Николов. Създадена е изключителна координация между всички структури на територията на областта и общината“. Това заяви министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов пред медии по време на посещението си в Бургас.

По данни на Европейския център за контрол на заболяванията тенденцията за понижаване на заболяваемостта на територията на България през последните седмици е трайна. Последните цифри показват, че тя е намаляла с 47.5% в сравнение с предходните седмици, стана ясно от думите на здравния министър. По отношение разпространението на COVID-19 в област Бургас от началото на епидемията са установени 396 положителни случая, 82 лица са били хоспитализирани, 2 са починали. Към момента има 94 активни случая, 10 от тях са настанени в лечебни заведения. Директорът на УМБАЛ Бургас д-р Миразчийски информира здравния министър, че 7 от пациентите са хоспитализирани в УМБАЛ Бургас, като днес се очаква един от тях ще бъде изписан.

„Разговарях и с директори на лечебни заведения в областта относно организацията на работа в условията на COVID-19 и реакцията при повишен натиск на здравната система. Най-тежък остава проблемът с персонала и с наличните хора, които да се грижат за състоянието на пациентите с коронавирусна инфекция. Той е водещ не само за областта, но и за системата като цяло. Ще насочим усилията си в тази посока, за да решим проблема с хората. Трябва да пречупим тенденцията младите лекари да напускат България, а медицинските сестри да не желаят да работят в българските болници“, беше категоричен министър Ангелов.

Министърът на здравеопазването даде гаранции на медицинските сестри в Бургас, че ще получат допълнителен финансов ресурс

На журналистически въпрос относно ситуацията в град Дулово министърът показа писмо от директора на лечебното заведение до директора на РЗИ-Силистра, в което се казва: „Уведомявам Ви че, медицинските сестри и санитари, работещи във Вътрешно отделение на „МБАЛ-Дулово“ – ЕООД не желаят да обслужват пациенти с COVID-19. Същите желаят да работят във Вътрешно отделение, без да обслужват пациенти с COVID-19“. За да е наясно Министерството на здравеопазването със ситуацията в болницата, на място в града е главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев. „Аз съм лекар. Винаги сме работили рамо до рамо с медицинските сестри. Полагали сме клетва. Никога не съм си представял, че мога да избирам и да подбирам моите пациенти. Искам да кажа на колегите, че те работят в Дулово, те са хора от този град, този град разчита на тях. Ако утре откажат да лекуват пациенти с инфаркт, защото са трудни за обслужване? Ако откажат да лекуват, например, родилки, защото е много напрегнато? Тогава къде е медицината, къде е милосърдието? Не смятам, че ние като лекари имаме право да избираме. Всички хора разчитат на нас и, застанали до нас, всички са равни“, заяви проф. Костадин Ангелов.

На място министърът разгледа областната болница и разговаря с работещите в отделенията по педиатрия, спешна помощ, неврология, инфекциозни болести и т.н.

В Бургас здравният министър и кметът Николов посетиха новия корпус на Комплексния онкологичен център. „Инвестираме в оборудването с най-съвременна медицинска техника в „Комплексен онкологичен център – Бургас“ - апарати за хибридна образна диагностика PET/CT и SPECT/CT, апаратура за брахитерапия ФЛЕКСИТРОН и модерен 5D скенер. Апаратурата е с марка SIEMENS. Амбицията ни е да започнем да изграждаме хирургически корпус към КОЦ - Бургас. Всичките ни усилия са, за да осигурим максимални условия за диагностика, лечение и последващо наблюдение на този тип заболявания“, посочи кметът Димитър Николов.

Кметът Димитър Николов запозна министър Ангелов и с етапите за осъществяване на идеята за изграждането на детска болница в Бургас. Теренът за нея вече е отреден – в двора на УМБАЛ Бургас, а амбицията е тя да обслужва пациенти от целия Югоизточен регион. Община Бургас ще настоява и за увеличение квотата за прием на студенти в Медицински факултет Бургас за обезпечаване на все по-голямата нужда от медицински кадри в региона. „Целите, които са си поставили колегите тук, са изключително амбициозни. Ефектът, който ще има върху този регион в България, ще бъде сериозно осезаем както по отношение на здравеопазването по профили, така и по отношение детското здравеопазване“, беше категоричен проф. Ангелов.

По-рано днес министър Ангелов проведе среща с Кризисния щаб в Бургас, в която участваха кметът на града Димитър Николов, областният управител Вълчо Чолаков, д-р Лорис Мануелян – експерт към общината с ресор „Здравеопазване“, както и директорите на РЗИ, ЦСМП и РЗОК.

В края на деня здравният министър се срещна и с екипа на регионалната здравна инспекция в града. Тема на разговорите бяха провеждането на държавния здравен контрол, проследяването на карантинираните лица и извършваните проверки.


В категории: Здраве


17
Коментара
Флагман.БГ Кои са най-трудните за разбиране зодии Кои са най-трудните за разбиране зодии 24/06/2026, Сряда 21:30 1
Флагман.БГ Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн 24/06/2026, Сряда 17:20 1
17
Коментара по темата
17.
мдаааа
22.08.2020 15:03:20
0
3
Туй ми звучи като „Ще ти купя колело,ама друг път”
16.
Хаха
22.08.2020 13:39:33
0
3
Богати мед.сестри !!!Да не би Местния Бойко да продаде 27 -те си имота и да раздава наред като оня другия Бойко.Защо ли Никой не ви вярва лъжци !!!
15.
медик
22.08.2020 12:00:32
0
5
Стига с тази Хипократова клетва и милосърдие. С тях не се живее. ЖИВЕЕ се с ПАРИ. Няма нужда да се обещава светло комунистическо бъдеще с частни практики. Дайте им достатъчно високи заплати в болниците и те няма да са принудени да бягат в чужбина или да работят на 2-3 места.Така и те ще са доволни и пациентите.Бъдете сигурни.
14.
...
22.08.2020 01:43:13
0
6
Защо статиите ви не се подписват лично ? Кой циник сложи този бълвоч за заглавие ? Име ??
13.
пукат се от яд и чак змии хвърлят
21.08.2020 23:05:45
0
6
Флагман сигурно се притесняват мед.сестрите да не получат повече пари от тях и затова са изфабрикували такова обидно заглавие
12.
Мед.сестра
21.08.2020 22:08:54
0
12
Браво,сетихте се най-накрая,че сестрите не достигат!Ще се сетите ли как да си ги върнете?
11.
До номер 9
21.08.2020 20:52:14
0
11
Пъздеров е зает да стой в магазина на Айкос в трията и да си говори с момиченцата който работят там..
Ква канализация кви 5 лева
10.
Къф е тоа арбалет
21.08.2020 20:41:13
1
1
.
9.
Болен здрав носи
21.08.2020 18:54:20
0
11
Какво ще го хвалят Паздеров.Работата му не е само корона вируса.Четири пъти е уведомяван от граждани на Созопол че лекарските кабинети на ул,,Републиканска"1 са в мухлясало подземие в сграда БЕЗ КАНАЛИЗАЦИЯ и фекални води текат вече 3години в двора.Той н3глижира проблема.Защо ли?
8.
Чудя се
21.08.2020 18:33:37
4
11
Кмете, да ти се чуди човек на акъла как ги търпиш тез идоти от Герб. Този здравния и той удари 10 такта по тъпотия, както всички от партията ти.
7.
др Хаус
21.08.2020 18:03:58
2
17
пак ли догодина?щеше да е тази предната по предната година то и догодина ще отложите. Давай кажи си направо че след 2045година ще забогатеят
6.
Сефте
21.08.2020 17:53:07
2
15
Колело ама друг път
5.
Смях в залата
21.08.2020 17:35:56
8
26
Кво стана с хладилните камиони и недостига на черни чували за трупове,нали тоя така обясняваше....толкова и сестрите ще забогатеят догодина..ОСТАВКА НА ГЕРБ
4.
8800
21.08.2020 17:28:33
7
30
Що за цинизъм! Ще станат богати от догодина! Егати и комунистическото заглавие. Ама то вярно, че бивши комунисти ни управляват. Този с коронката от тръни направи 70 млн. дълг на "Александровска" и стана министър. Ама нали знаете за децата капачки а за Баце пачки.
3.
Гавра не ами гавра
21.08.2020 17:21:20
0
36
Някой би ли дефинирал какво значи богата медицинска сестра и богата акушерка. Ама не такива омъжени за тираджии, а богата от работата си? Това министърът ли го е казал или е тъпо изказване на журналист от Флагман? На ви ли е срам дами и господа журналисти?
2.
Това вече е гавра
21.08.2020 17:06:13
3
40
Медсестри и акушерки щели да станат богати от догодина... Как ще станат богати? Със заплата ли? Или ще им дадат акции от лечебното заведение? Що за гавра е тая статия? Що за гавра е поведението на този министър?
1.
ХАХА ТИКВОНИИ
21.08.2020 16:51:06
6
12
РАЗДАВА
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Заспал тираджия, а не спукана гума е убил децата на „Тракия“? Заспал тираджия, а не спукана гума е убил децата на „Тракия“? Очевидци и дрон опровергават официалната версия за трагедията с малките футболисти на Славия Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ Съдът глоби шефката на НДК няколко часа след поредно разкритие на Флагман.БГ За луксозна екскурзия в Кан разбрахме едва днес преди обед от командировъчното ѝ Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток Планът е подготвян с месеци и обхваща стотици плавателни съдове в Залива Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Жанет от Айтос спечели престижно национално отличие Деветокласничката Жанет Стефанова от СУ „Христо Ботев“ в Айтос бе отличена от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Пожарникари катерят фасадата на стара сграда в центъра на Бургас Огнеборците са влезли в жилище на втория етаж със специализирана техника Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма "Forty Love" проследява млад тенисист, изправен пред съперничество и привличане 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой 10-годишно дете се удави в басейна на луксозен хотел в Ахелой Ще се изяснява къде са били родителите му и дали е имало спасител СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ Столичният общински съвет ще разгледа утре доклада на кмета Васил Терзиев и ръководството на СОС в памет на емблематичния писател, сценарист и общественик Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Инфлуенсърката сподели плановете си за бъдещето и коментира слуховете за годеж с Димитър Рачков Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Вторият заем ще е в размер на 2,2 млрд. евро, а липсващите още 5 милиарда ще се компенсират частично с повишен максимален осигурителен доход, по-високи винетки и ТОЛ такси
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори