×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Спряганият за премиер Николай Младенов: Промените в Конституцията трябва да бъдат по-радикални!


Спряганият за премиер Николай Младенов: Промените в Конституцията трябва да бъдат по-радикални!
Не трябва ли министрите първо да бъдат избирани за депутати, предложи Младенов
21 Август 2020, Петък, 12:16 ч.
Автор: Флагман.бг

Наистина имаме нужда от рестарт на политическата ни система, но рестарт, който се основава на спокоен диалог, призна Младенов

Дебатът за нова конституция стана истеричен, заяви Николай Младенов, който мнозина спрягат за следващ премиер на България. Той e бивш военен министър и дипломат номер 1, специален координатор за Близкоизточния мирен процес към ООН.

Не искам политическата криза да стане междуинституционална, категоричен е Младенов. В България хората имат много неща, заради които да протестират като бедността и корупцията. Кризата не трябва да се превръща в институционална криза. Кризата навсякъде е много сериозна. Трябва да има рестарт на политическата система на България. Имаме нужда от много сериозен институционален дебат, където всички страни се чуват. Позициите трябва да бъдат формулирани много ясно от всяка политическа партия, подчерта Николай Младенов.

"Запознах се с позицията на ГЕРБ за промени в Конституцията, не съм участвал в писането им. Според мен трябва да има много по-радикални промени. Трябва да се напише преамбюл на Конституцията,  които да отразява вижданията и мечтите ни. Виждаме предложенията на ГЕРБ, но искам да чуя и вижданията на другите политически партии. Не разбирам обаче подходът им за искане на оставка, без да кажат какви са предлаганите от тях промени", заяви още Младенов.

Попитан дали е време за промяна на Конституцията точно сега, Младенов заяви че всички трябва да се възползват от това, че темата е влязла в обществения дебат. "Ако обаче тя бъде пропиляна - не е ясно кога ще се появи пак такава възможност. Имаме шанс да погледнем дългосрочно накъде искаме да отидем", смята още той.

За мен има нужда от по-радикални промени. Трябва да се погледне по-сериозно и към парламента – не само към намаляването на броя на депутатите. Например не трябва ли министрите първо да бъдат избирани за депутати, предложи Младенов. Той отбеляза, че трябва да се погледне функционирането на цялата съдебна система.

"Ако наистина искаме рестарт на политическата система, който да промени българския парламентаризъм, съдебната система и функционирането на институциите, има нужда от много сериозен конституционен дебат”, допълни Николай Младенов. 

„Този дебат е закъснял, но той трябва да се състои в спокойна среда, в която всички мнения се чуват”, категоричен бе той. На въпрос дали е изход оставката на Борисов  от политическата криза в страната, той заяви, че не е.

"Изходът от политическата криза е един спокоен диалог. Ако го започнем сега, той може да отиде и по-натам във времето. Инстинктивно всеки българин знае какво иска да се промени в нашата страна. Нека да го има този диалог. Моят апел е всички да седнат на масата и да поговорят за бъдещето на България, но това трябва да се случи спокойно, ако не - политическата криза ще продължи. Надявам се президентът и премиерът да могат да седнат на една маса, защото иначе ще продължи и ще се задълбочи институционалната криза", обясни още той.

"Един от уроците, които съм научил от това да съм в управлението и в опозицията е, че много лесно се дава акъл отстрани", каза още Младенов. 

Що се отнася до протестът пред Румънското посолство при който бе изпочупена една кола, той заяви продължавам да вярвам, че българското общество има сериозна степен на разум и на толерантност. Гледката на хора, които трошат колата на една жена с две плачещи деца вътре е грозна гледка. Българската политическа култура не обича черепи, ковчези и кости", категоричен е Младенов.

Попитан дали имаме имиджов проблем заради протестите, той заяви, че това не изглежда добре и подкопава доверието в институциите ни. "Това се променя много лесно, когато нещата в страната ни се успокоят", смята още той.

„Влизаме в много труден икономически период, не искам политическата криза, която имаме в момента, да се превърне в междуинституционална”, подчерта още Младенов. Рискът обаче от такава криза е изключително реален, смята той. 

„Това, което се вижда отстрани за България, не изглежда добре, но това се променя лесно, ако тръгнем в конструктивна посока”, подчерта Младенов.


В категории: Политика


22
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Почина голямо име в рапа Почина голямо име в рапа 10/04/2026, Петък 22:10 1
Тервел ИЛИЕВ Дъжд, сняг и гръмотевици в събота 11 април Дъжд, сняг и гръмотевици в събота 11 април 10/04/2026, Петък 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Драматична загуба за Мони Николов и Локо Драматична загуба за Мони Николов и Локо 10/04/2026, Петък 20:19 1
22
Коментара по темата
22.
ХХ
23.08.2020 00:07:32
0
0
Еврейските клетки се активизират всеки път, когато може да се навреди на България.
Навремето сюлейман паси и коен спасиха бкп на луканов от разпад.
21.
ХХ
23.08.2020 00:03:23
0
0
Не само път на джендъризма, а и път на турските самолети да "пазят" българското небе и постоянен център за обучение на ислямски терористи ли ще са точките в програмата на племенника на превратаджията петър младенов.
20.
До14
22.08.2020 07:16:57
0
1
Прав си от най опасните наред с шабес гоите
19.
от Сорос с любов
21.08.2020 17:13:12
4
4
Този беше изчезнал за дълго, сега господарите му го активираха и усърдно рекламират по продажните телевизии. Запознайте се с биографията му - завършен антибългарски соросоид. Служил в чужда армия - израелската. Основен организатор на сбирката на ислямистите от т.нар. сирийска опозиция в Правец 2012, които после отидоха да режат глави в Сирия. Имате глави и мозък /уж/ - мислете. Има и достатъчно инфо в мрежата.
18.
Kris
21.08.2020 17:08:50
3
4
Ще имаме втора жена премиер в историята си в негово лице
17.
Kris
21.08.2020 17:08:46
4
4
Ще имаме втора жена премиер в историята си в негово лице
16.
Зомбайо
21.08.2020 17:02:15
5
6
Скапан чифут от отровено общество.
15.
искаме
21.08.2020 16:27:25
9
6
млади умни начетени личности да ни управляват,трябва да решим,такива като този,или лумпените на Радев,които потрошиха колата с две плачещи деца в нея.Ние решаваме БЪЛГАРИ,на изборите.
14.
Marinero
21.08.2020 16:24:40
2
4
Крипто, от най-опасните.
13.
Попай Моряка
21.08.2020 16:14:51
4
4
Николай Младенов- премиер, Бойко Борисов- президент. УРА, УРА, УРА !
12.
Така е
21.08.2020 16:08:02
0
4
И да е с розови корици, нали?
11.
МТ
21.08.2020 14:58:59
3
4
Аз съм- ЗА военна база на ,,Хизбула'' в България.
10.
Даа
21.08.2020 14:45:26
4
7
да му го туря в брадичката
9.
Шорош
21.08.2020 13:28:06
31
21
Трябва радикално да се приеме закон който забранява на чифутски предатели да заемат постове.
8.
me
21.08.2020 13:24:49
30
17
гнусен нагляр!
7.
pirgos pirgos
21.08.2020 13:24:30
4
8
Е тва постигнахте, с джабулата дето я вдигахте по улиците. Ще ни сменят конституцията, и кой знай какво ще ни натресат в новата. Аман от извратености вече.
6.
Лост
21.08.2020 13:16:59
2
0
5.
не"""НОВА"""ПРОСТИТУ
21.08.2020 13:13:42
9
4
А НОВ """ОБЩЕСТВЕН ДОГОВОР""ОТ ВЕЛИКО НАРОДНО СЪБРАНИЕ КОНСУЛТИРАНО ОТ ИЗЯВЕНИ И УТВЪРДЕНИ ЕКСПЕРТИ ОТ ВСИЧКИ СВЕРИ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ ЖИВОТ !!!!ТЕЗИ ЕКСПЕРТИ ТРЯБВА ДА БЪДАТ НАЛОЖЕНИ ОТ ""ГРАЖДАНСКОТО ОБЩЕСТВО""КОЕТО ДА СЛЕДИ ЗОРКО ЗА ПРОТИВ НАЛАГАНЕ НА ТЯСНОПАРТИИНИ ИНТЕРЕСИ И МОМЕНТАЛНО ДА РЕАГИРА!!!!!!!!!!МЕХАНИЗМИТЕ В ТОЗИ ""ОБЩЕСТВЕН ДОГОВОР""ТРЯБВА ДА НЕ ДОПУСКАТ ПОВТОРЕНИЕ НА ""ПАРТИЯ –ДЪРЖАВА–МАФИЯ""
4.
Янчев
21.08.2020 13:13:16
23
14
На кой Бог и кой народ ще служи? Марш в джамията, подлоги!
3.
Все тая
21.08.2020 12:41:19
43
26
Гербаджийска подлога но от по-интелигентните. Баце вади последните резерви.
2.
питанка
21.08.2020 12:39:47
47
33
Поредният избягал от българската армия за да служи на Израел ! МАРШ БЕ УРОД безроден ! Като какъв всеки ден, този екземпляр е в някоя тв да ръси мозък ? Като какъв ни го натрапвате ? За да свикваме с него, заместникът на Баце ! Масон скапан !
1.
Ще гласуваме за вас!
21.08.2020 12:37:52
33
53
Млад, ерудиран и интелигентен човек. Браво!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Започва строителството на нова отсечка от магистрала „Хемус“, но ще е готова след 4 години - ако има финансиране Започва строителството на нова отсечка от магистрала „Хемус“, но ще е готова след 4 години - ако има финансиране Над 50 години след първата копка на магистрала „Хемус” последната реално построена отсечка свършва при пътен възел „Дерманци” в Ловешка област Бивш кандидат-политик, настоящ търговец ни измами, твърдят клиенти. Той: Това е лъжа! (ВИДЕО) Бивш кандидат-политик, настоящ търговец ни измами, твърдят клиенти. Той: Това е лъжа! (ВИДЕО) Десетки сигнали поставят под съмнение коректността на онлайн продавач на ръчно изработени ножове Константин Бачийски повежда листата на Антикорупциония блок в Бургас Константин Бачийски повежда листата на Антикорупциония блок в Бургас "Борбата за държавата не е приключила, тя едва сега започва! Време е за истинска битка срещу корупцията“, каза Бачийски Два мъртви делфина изплуваха на плажа в Приморско (СНИМКИ) Два мъртви делфина изплуваха на плажа в Приморско (СНИМКИ) Телата им са изхвърлени в плитчините край скалист участък До няколко дни започва ключов проект за кв. Сарафово, ще изграждат крайбрежна алея До няколко дни започва ключов проект за кв. Сарафово, ще изграждат крайбрежна алея От идната седмица тежка техника влиза в района, а първият етап от Морската градина дава старт на дълго чаканата промяна Поморие не е малка община, а място с голям потенциал Поморие не е малка община, а място с голям потенциал След двата ми мандата като общински съветник в Община Поморие осъзнах, че много от местните проблеми нямат решение без промени на национално ниво – както във финансирането, така и в законодателството, казва Петя Арнаудова  Подарък за Великден? Вижте цените на горивата в Турция Подарък за Великден? Вижте цените на горивата в Турция Няма нищо учудващо, че днес пътищата към границата бяха задръстени Внезапно почина кандидат-депутат Внезапно почина кандидат-депутат Тъжната вест за кончината на инж. Миле Андонов беше съобщена от формацията във Facebook Издирват в цяла България Димитър, животът му е в опасност Издирват в цяла България Димитър, животът му е в опасност "В момента е в неизвестност и има реална опасност за неговото здраве и живот. Хората с подобно състояние могат да се дезориентират, да се страхуват или да избягват контакт, особено ако не приемат медикаментите си. В такива случаи всяка минута е важна", посочва негов приятел Бургазлии се юрнаха към Турция за празниците – километрично задръстване към ГКПП „Малко Търново“ Бургазлии се юрнаха към Турция за празниците – километрично задръстване към ГКПП „Малко Търново“ Интензивен е трафик и по основните изходи на страната
Тръмп: Зареждаме корабите с най-добрите боеприпаси, без споразумение – ще ги използваме Тръмп: Зареждаме корабите с най-добрите боеприпаси, без споразумение – ще ги използваме Американският президент заяви, че имат работа с хора, за които не знаят дали казват истината или не Педофилия по закон: истинското лице на Иран Педофилия по закон: истинското лице на Иран От секс с 9-годишни до обесване на кранове – теократичният режим, който българските русофили защитават като „жертва“ Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден Светите места от днес отново приемат поклонници, но заради напрежението в Близкия изток Българската православна църква няма да изпрати делегация Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Без да подозира крадец отмъкна рядко скъпоценно яйце и часовник на стойност 2 милиона паунда Днес адвокатът на престъпника настоя пред съда, че той „изобщо не е имал представа“ колко ценни са били предметите и ги е раздал на приятели Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Иран: Не повече от 15 кораба на ден ще преминават през Ормузкия проток Съгласно споразумението за прекратяване на огъня, преди началото на преговорите между САЩ и Иран в пакистанската столица Исламабад Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Над 2800 са трудовите злополуки за изминалата година Най-много трудови злополуки са регистрирани в София – почти 39%, в Пловдив са 10,39%, Варна – 6,67%, София област – 5,36%, Стара Загора – 3,79% Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 Краят на Тръмп идва до дни, обяви американски медиум №1 В началото на годината тя прогнозира засилена сеизмична активност, като действително в първите дни на 2026 г. бяха отчетени десетки трусове, основно в Азия Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Първото издание на националния форум „Парад на професиите“ в Бургас премина при силен интерес от родители, ученици и работодатели Форумът привлече значителен интерес от страна на ученици, студенти и млади хора до 29 години, както и от техните родители Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Музеите в Бургас ще са отворени за Великденските празници Историческата експозиция ще остане затворена в тези дни поради технически причини Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт Великден в Бургас с големи екрани, онлайн излъчване и безплатен нощен транспорт С тази инициатива Община Бургас цели да създаде условия за по-широко участие на гражданите в празничното богослужение и да донесе духа на Великден във всеки дом
Бойко Борисов Бойко Борисов Този път ГЕРБ няма да е от страната на булката Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, защо толкова искаш да си вземем куче?
- За да има на кого да кажа "Затваряй си устата, и спри да лаеш ма кучко!"
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
Продавам пълен резервоар с гориво. Автомобилът към него е безплатен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори