Несебър празнува под мотото „Изживейте любовта под звездното небе”
Официален гост бе областният управител Вълчо Чолаков, който приветства кмета Николай Димитров и поздрави всички жители на Несебър
Несебър отбелязва днес своя празник с богата и изключително интересна програма, която ще зареди с емоции местните жители и хилядите туристи на старинния град. Тържествата тази сутрин започнаха с традиционното вдигане на националния трикольор пред крепостните стени на Стария град. Официален гост бе областният управител Вълчо Чолаков, който приветства кмета Николай Димитров и поздрави всички жители на Несебър. „Днес е един от най-светлите християнски празници. За мен е особена чест да съм сред Вас. Нека света Богородица да Ви закриля, нека Ви дава много здраве, много духовни сили, много смирение, любов, обич, търпение. Спазвайте тези християнски ценности, които са ни завещани от нашата религия. Дано само слънце да грее над община Несебър и да Ви очакват хубави моменти”, каза в обръщението си областният управител Вълчо Чолаков.
Кметът Николай Димитров подчерта, че мотото на днешния празник е „Изживейте любовта под звездното небе на Несебър”. Той покани местните жители и гостите да дойдат довечера пред крепостните стени, където ще има концерт на Тримата тенори, групите БТР и група „Тангра”, а в 23:50 часа ще започне атрактивното светлинно 3D мапинг шоу. С това ще се закрие поредицата от впечатляващи събития, насочени към публика с различни интереси, които Общината организира в последните три дни.
Очаквайте интервю с кмета Николай Димитров по-късно във Флагман.бг.
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера

Това, което написах, не е ЛИЧНО мнение или знание, а официална статистика. И става въпрос само за официално регисртираните от РЗИ карантинирани несебърлии за последните 5 месеца. Ако не можеш да разбираш какво четеш, си е твой проблем. Ако искаш виж Единния информационен портал - дал съм линк. Ако не - твоя си работа. Хайде жив и здрав!
Хайде малко по-сериозно и си пий хапчетата
https://coronavirus.bg/arcgis/apps/opsdashboard/index.html#/ecacd239ee7e4fba956f7948f586af93
Най-много поставени под карантина спрямо броя на населението в област Бургас има в общините Созопол и Несебър - за 5 месеца над 5% от населението на тези общини - съответно над 750 и над 1460 човека.
Ха, сега познайте колко от местните хора са запознати с тази статистика!
А днес ще се проведат куп концерти за празника на Несебър "при спазване на всички противоепидемични мерки" - разбирай хора наблъскани един до друг в продължение на часове, както беше вчера на прекрасния концерт на Фамилия Тоника.
Честит празник и се пазете!