Над 58 хил. туристи са посетили Приморско през летния сезон до момента
Сред чуждестранните гости най–много са чешките и полските, имало е и румънски, и немски посетители
Данни от Единната система за туристическа информация показват, че в местата за настаняване в община Приморско са пренощували над 58 хил. туристr за периода от 1 юни до 8 август тази година. Основата част от посетителите - над 54 хил., са българи. Сред чуждестранните гости най–много са чешките и полските, имало е и румънски, и немски посетители. Това стана ясно на работна среща на вицепремиера и министър на туризма Марияна Николова с кмета на община Приморско Димитър Германов и представители на местния бизнес. В разговорите участва и областният управител на Бургас Вълчо Чолаков.
Това лято много български туристи избраха да посетят Приморско и те са основните ни гости през сезона, коментира кметът Димитър Германов. По думите му, ако сезонът продължи до 15 септември, ще отчетем загуби от 40%, които се дължат на липсата на чуждестранните туристи.
Продължаваме активно да работим в малкото останало време от летния сезон със стремеж да подпомогнем бранша и да минимизираме негативните резултати. Нашите прогнози показват, че има признаци за възстановяване на вътрешния туризъм, при който късните записвания имат ключова роля, заяви вицепремиерът.
Министър Николова посочи, че очакванията са намалението на българските посетители през целия летен сезон да е около 30 на сто.

Вицепремиерът припомни всички мерки, които правителството предприе и инициира, за да бъде подпомогнат секторът. Всички знаем, че туризмът в България и на световно ниво е един от най-засегнатите отрасли от разпространението на Covid-19. Спадовете в броя на туристите и пътуванията са големи, а икономическите щети са по-сериозни от тези, които нанесе кризата от 2009 г., посочи министър Николова.
С цел да избегнем рисковете от разпространението на К19, отменихме всички организирани събития, информира Димитър Германов. И коментира, че присъствието на вицепремиера в общината означава приоритизиране на проблемите на бранша и местните власти.
Вицепремиерът подчерта, че ключов приоритет е да се спазват всички указания за работа, като тя лично проверява дали обектите изпълняват предписанията. Ще бъдем безкомпромисни в контрола, защото е важно да гарантираме здравето на всички туристи, заяви още министърът. И допълни, че до момента по Черноморието няма случай на Covid-19.
Иран обеси двама мъже, обвинени за връзки със забранена опозиционна група
Всички музеи в област Бургас ще са с вход свободен за Европейската нощ на музеите на 16 май
Показаха на водолази как безопасно да използват иновативни системи за гмуркане
Хакатон за интелигентен мониторинг на водите ще се проведе на остров Света Анастасия
Мъж получи 40 години затвор за убийството на 81-годишния си партньор
Проливният дъжд спря десетки полети на летище Сабиха Гьокчен в Истанбул
Гигантски калкан от 15 килограма извадиха в Черно море
Тръмп дава знак за промяна по петролните доставки за Куба
Прокуратурата внесе обвинителен акт срещу д-р Станимир Хасърджиев след гей скандала
Река Черни Лом "полудя" - дигите не издържат, в Априлово е критично
Икономисти очакват ограничен ефект от мерките срещу скъпите горива
Майката на Ивайло Калушев публикува прощално писмо за Ники и шестимата загинали

Спад на 58000 е добър напредък