Над 100 деца надъхват Цанко Цанков за световен рекорд на 12-часово плуване
Спортното мероприятие е на 22 август на басейн "Флора"
Над 100 деца от бургаските клубове ще надъхват 33-годишния Цанко Цанков при опита му за поставяне на световен рекорд на 12-часово непрекъснато плуване в 50-метров басейн.
Спортното мероприятие, организирано от клуб "Победа", с помощта на Българската федерация по плувни спортове и спонсори и солидната подкрепа на община Бургас е на 22 август/събота/ на басейн "Флора". Началото е в 7:30 часа, а финалът в 19:30 часа.
Децата от бургаските клубове ще плуват поетапно в страничните коридори от 16:00 часа. Цанко Цанков ще бъде в четвърти коридор.За да бъде плувния празник пълен, ще се включат и няколко ветерани, начело с доайена Георги Власев. 67-годишният бивш шампион ще плува 5 000 метра. Същата дистанция ще измине и Тома Янчев. Людмила Белчева и Златко Белчев ще преплуват 500 метра, а Таня Иванова 100 метра.
Ще има и представителка на хората с увреждания. 50 метра ще изплува Албена Пенева.
Всички условия за да бъде зачетен евентуален световен рекорд на Цанко Цанков са налице.
На басейн "Флора" ще бъде монтирана модерна измервателна система, която е сертифицирана от Международната федерация по плувни спортове. Тя ще отчита докосванията на стената на Цанко на всеки 100 метра, както и крайното му постижение.
Отделно ще има и ръчно засичане. Главен съдия е Вили Цеков, който притежава лиценз от Международната федерация по плувни спортове.
Сегашният световен рекорд на 12-часово плуване нонстоп в 50-метров басейн е притежание на Мартин Стрел от Словения. Постижението му от изминати 41 200 метра е от 1998 година и е поставено в Женева.
Заради проявата, басен "Флора" няма да бъде отворен за граждани на 21 август след 17.00 часа и на 22 август целият ден.
Иван Шишков идва в Бургаско за проверка на дългоочакван ремонт
Европол: Мрежата Фокстрот вербува тийнейджъри за убийства в Европа
Два пожарни хеликоптера се сблъскаха край Атина, единият екипаж подаде сигнал
Коалицията на желаещите се разпада, планът за войски в Украйна увисна
Атанас Русев свърза случая Петрохан с ПП и ДБ
Георги Илиев от Бургас спечели бронз на световната олимпиада по лингвистика
Тялото на Нирмал Пурджа е открито на 5700 метра под Броуд Пик
Мадрид прати 3000 жандармеристи в Сеута след мигрантския щурм
Историческа промяна на ГКПП Малко Търново от утре сутринта
Трамвай излезе от релсите в София
10 дни след бурята Пловдив още е затрупан с клони и дървета
Златната виза разпали имотен бум в Гърция, чужденци наляха милиарди
