Водач на Фолксваген с 2,17 промила алкохол се блъсна челно в Мерцедес край Котел
При произшествието е пострадал 35-годишен мъж, който е настанен за лечение в болнично заведение в Сливен
Водач с 2,17 промила алкохол причини тежко пътно произшествие на изхода на Котел в посока село Градец. Репортер успя да разговаря с участници в тежката катастрофа, съобщи KOTELNEWS.
Водача на Мерцедеса сподели: “Караше право срещу мен, нямаше време и как да избегна този челен удар, той идваше насреща ни в нашето платно, много силен удар беше. Благодаря на Всевишния, че ни опази живи, ударени сме, контузени, но живи. Благодаря и на Мерцедеса, който със своите предпазни средства спомогна да сме живи. Недоумявам как пияни водачи продължават да се движат по пътищата на държавата. Наказанията явно са недостатъчни, за да се карат по шосетата подобни хора. Не искам да си помисля, че ако след нас имаше ТИР, сега нямаше да разговаряте с мен. Карах сравнително бавно за условията на пътя, виждате, че вали, но той идваше насреща с голяма скорост.”
При произшествието е пострадал 35-годишен мъж, който е настанен за лечение в болнично заведение в Сливен, без опасност за живота. Инцидентът е станал около 22,40 часа на 12 август. Лек автомобил „Фолксваген Пасат“, управляван от водач на 47-години от град Котел, при навлизане в насрещната пътна лента, се е ударил челно с лек автомобил „Мерцедес Ванео“, управляван от водач на 58 години от Омуртаг. При произшествието е пострадал 35-годишен мъж, пътник в лекия автомобил „Мерцедес“, който е получил комоцио. Пробата за употреба на алкохол, извършена на място от полицейските служители, на 47-годишния водач на лекия автомобил „Фолксваген“ е отчела 2,17 промила. Той е отведен в РУ-Котел и задържан за 24 часа. Пробата за алкохол на другия водач е отрицателна. По случая е образувано досъдебно производство. Това е официалната информация от бюлетина на Областната дирекция на МВР-Сливен.
Пред репортер пристигналите близки на пострадалите от Омуртаг, яростно заклеймяваха безотговорното поведение на пияния водач. Разбирайки, че е употребил алкохол, те го наричаха “убиец”.
Как да почистите микровълновата за минути
5 здравословни навика, които ще променят живота ви за 30 дни
Най-добрата зодия за приятелство
Печено пиле с картофи - идеално ястие за семейна вечеря
Топ 5 храни за здрава кожа
Най-силната зодия в трудни ситуации
Перфектният шоколадов пай - стъпка по стъпка рецепта
Как ще изглежда светът при $200 за барел
Учителка излязла в 16-годишен болничен и работила като природолечител
Българи пазаруват в Гърция, както гърци у нас преди години
Телешки салам с едва 3 % месо разпали страстите в нета
Как червеното вино влияе на усмивката
