×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дори адвокатът не се застъпи за Исус, който заплаши с нож деца в Бургас и ги ограби


Дори адвокатът не се застъпи за Исус, който заплаши с нож деца в Бургас и ги ограби
Служебният защитник на извършилия въоръжен грабеж младеж – адв. Здравко Жильов – бе категоричен, че мярката „задържане под стража“ е най-адекватна в случая
13 Август 2020, Четвъртък, 17:55 ч.
Автор: Флагман.БГ

„Искам по-леко наказание“, каза лаконично обвиняемият (вдясно), който дори не разбра, че районните магистрати гледаха мярката му за неотклонение

Дори служебният адвокат на 18-годишния Исус Александров, който вчера заплаши с нож и ограби 12-годишно момче в жк „Меден рудник“, не се застъпи за подзащитния си и подкрепи становището на прокуратурата, че той трябва да остане в ареста. Преди минути магистратите от Бургаския районен съд разгледаха мярката за неотклонение на Исус, но за разлика от останали подобни дела, в този случай нямаше две различни становища.

Прокуратурата поиска постоянен арест, поради обичайните съображения – че престъплението е тежко; за обвиняемия има обосновано предположение, че е извършител; че може да се укрие и/или да извърши друго престъпление. Прокурор Надя Митева обясни още, че са извършени разпити и разпознавания, Исус е признал вината си, а у него е открит и ножа, с който заплашил 12-годишно дете в жк „Меден рудник“, за да му вземе последните 85 стотинки.

Изненадата дойде от становището на служебния защитник – бившият следовател адвокат Здравко Жильов. Той заяви, че подкрепя мярката за неотклонение „задържане под стража“, тъй като друга алтернатива за обвиняемия просто няма.

„Той (Исус Александров, бел.а.) направи пълни самопризнания, но пък са налице другите предпоставки за най-тежката мярка. Само в последните 3 месеца подзащитният ми е извършил 3 престъпления – грабеж през юни, кражба през юли, а сега въоръжен грабеж срещу малолетни през август. Той няма постоянен адрес, което прави неадекватна меркита „домашен арест“ и „подписка“; няма и никакви средства, което обезсмисля мярката „гаранция“, защото той просто няма как да я плати. Грабежът е сериозно престъпление, за което законодателят предвижда лишаване от свобода от 3 до 8 години. В случая става въпрос за такова престъпление, извършено срещу малолетен, което се отразява много негативно върху психиката на подрастващите. Александров има и условна присъда“, каза в становището си адв. Жильов, за когото личеше, че за пръв път е напълно съгласен с доводите на прокуратурата. Самият Исус пък изглеждаше сякаш въобще не разбира къде се намира и макар да говореше приличен български език, личеше, че не разбира и дума от това, което се казва в залата.

Самият той призна пред съда, че съжалява за извършеното. „Не беше редно да го правя, но...“, каза лаконично той. На въпрос какво иска от съда той обяви, че иска „По-леко наказание“, доказвайки напълно, че дори не е разбрал, че магистратите трябва да определят просто дали да бъде в ареста или не до започване на същинското дело срещу него.

Очаквано, Районният съд го остави в ареста. Решението не е окончателно и подлежи на обжалване пред Бургаския окръжен съд.  
 


В категории: Темида


15
Коментара
15
Коментара по темата
15.
ХХ
14.08.2020 09:00:32
0
0
До До 4
"Там пращаха много по-свестни хора от теб." - не знам дали 4 е свестен или не, но в Белене пращаха асоциалните криминални, които нямаха никаква полза за обществото. Истинските политически дисиденти бяха обикновено оставяни на границата да се радват на живота оттатък (случаи много). Някои се оправяха, други - не, но не съм чул някой от тях да е продължавал да дисидентства след това.
14.
Пак
13.08.2020 21:52:53
3
2
Грозно е това което правите!
13.
ХХ
13.08.2020 21:39:23
1
6
Сега е редно някой адвокат от втори адвокатски колектив София (котилото на демократичните и лукановите адвокати) да се заеме да го освободи.
12.
До 4
13.08.2020 21:36:25
7
11
Идиот! Не говори за Газдов и Белене или урановите мини. Там пращаха много по-свестни хора от теб. И ги изтезаваха и убиваха садисти с твоето "мислене".
И Макаренко, ако те чуе какво говориш за педагогиката му, ще се обърне в гроба, какви му ги приписваш.
Трябва да се направи необходимото за такива малолетни престъпници, но това, което си написал е не само неефективно, също като психологическите глупости, но е и умишлена, комунистическа ЛЪЖА! Поправили ги в Бойчиновци и ги показвали по мегданите - на хилядата един!
Поне прочети "Педагогическа поема" да научиш нещо от Макаренко!
11.
Аз
13.08.2020 20:55:40
4
7
Пък съм дори и за смъртна присъда. Този нещастник е причинил на детето травма, която ще го мъчи цял живот. Няма смисъл да ги хрантутят в затвора.
10.
Miki Maus
13.08.2020 20:06:58
3
21
Поредния боклук на който ние невинните ще му плащаме престоя като на хотел. Да отива да работи по нивите и в мините, сам да се издържа в пангото и отделно да плаща обезщетения на засегнатите хора на които е навредил. Докога невинните ще плащат на виновните? Не трябва ли да е обратното дейба и законите смотани?
9.
12а
13.08.2020 19:10:48
2
29
Браво г-н адвокат! Адмирации!
8.
Калеко Алеко
13.08.2020 18:58:40
3
33
На бесилката, няма данъкоплатците да изхранват още един паразит в затвора, вече изхранваме поне половината му рода. Интеграцията на тези животни , става само в Аушвиц. Ежедневно доказват, че са недоразумение на природата, което трябва да бъде поправено. Поздрави на БХК, нека само да посмеят да тръгнат да го защитават .
7.
до 4
13.08.2020 18:48:44
2
10
Ученето му е било безплатно, да е учил. Иначе и сега се работи с деца които имат проблеми с поведението.
Колкото до мините жалко, че тогава са губили пари вместо да ползват машини за по бърз добив.
6.
6
13.08.2020 18:48:23
0
29
Не е редно да се разрешава на политиците да продължават да размножават тези нещатни, неграмотни, бедни цигани. Тези хора живеят зле и е по-добре да се спре възпроизводството им за сметка на много по-строго добро превъзпитание. Ако е възможно, въобще.
5.
чупене
13.08.2020 18:22:22
4
31
чупене на ръка и крак заслужава за да запомни какво е направил и строг режим зад решетките за 5 години минимум Та той можеше да убие това дете!!! извадил му е нож!!!!!
4.
Кавал Кунчев
13.08.2020 18:20:25
5
31
Ще му дадат условна, понеже бил млад, обществото било виновно и т.н.Ще се занимават дузина психолози, педагози да му баят..... ефект нулев. То това изтървано от малко, и да влезе в пандото ще излезе още по-голям бетермиш.
Едно време имаше превъзпитание в ТВУ, учеха ги на занаят, професии и някакво средно да изкарат.После Казарма в ЖП и Строителни войски. Директорите на ТВУ-та и Командирите на поделенията, години получаваха писма от възпитаниците си, дето са ги вкарали в пътя. Канеха ги на свадби и кръщенета.Е имаше и малък процент неподлежащи на превъзпитание. Най-тежките случаи ги направляваха в друго учреждение. Другарят Газдов ги оправяше тия отрепки и наркомани на един Дунавски остров, по съветският педагогически метод на Макаренко-7 вагонетки камъни/инертна маса норма на трудоден.Или ги пращаха в забоите на Мини Бобов Дол. Излизаха по тихи и от водата..... А тия лежащи за тежки престъпления в урановите рудници.
3.
Роднина
13.08.2020 18:16:49
0
46
Браво бат здравко жив и здрав да си такива утрепки незаслужават защита достоен адвокат адмирации и респект
2.
няма лабово
13.08.2020 18:07:05
1
33
Една кола бой ще му е малко.
1.
Иван
13.08.2020 18:00:56
2
47
Браво на адвоката.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас На изпита се явиха над 55 хиляди ученици Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Най-обичануят пътен полицай в България застава начело на районното в Царево Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Не може така! Бургаското летище с фрапиращи нарушения, подчерта транспортният министър Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Не е ясна причината за заплахата, но вероятно е заради спор на пътя  Две седмици пост от днес Две седмици пост от днес Петровият пост е по-малко строг и по-щадящ от Великденския Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Трафикът от Кулата към Благоевград и София се осъществява само в дясната лента на аутобана Почина един от най-богатите мъже в света Почина един от най-богатите мъже в света Той беше икона и пионер, спечелил уважението на хората по целия свят Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Бе избегнат челен удар в последния възможен момент Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Заболяването е установено в обект със 183 дребни преживни животни След кончината на Явор от Варна: Имат ли полицаите нужните помощни средства за арести? След кончината на Явор от Варна: Имат ли полицаите нужните помощни средства за арести? "Униформените нямат лютив спрей и тейзъри", каза бившият зам.-ректор на Академията на МВР Милен Иванов и уточни, че въпросните са много ефективни при задържане
Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Полет LH752 е бил на път за Хайдарабад и се е върнал обратно, докато е прелитал над българското въздушно пространство Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети От съображение за сигурност от дружеството са отказали да съобщят името на плавателния съд, както и броя на българските моряци на борда му поради опасения за сигурността им Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас В надпреварата ще се включат 12 отбора, сред които познати футболни клубове и отбори на водещи фирми от Бургас и региона В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ Тази национална изложба на изключително високо ниво слага началото на етап, който не само популяризира изобразителното изкуство, а и акцентира върху определен жанр Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Богата и пъстра програма ще събере на едно място музика, визуални изкуства, улични представления, танци и фестивали – всичко това на фона на морския бряг и вълшебните вечери под звездите Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Шофьорът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет по съответния ред от органите на реда бТВ я изпрати преждевременно в майчинство бТВ я изпрати преждевременно в майчинство Хубавата синоптичка, която е в очакване на първото си дете, се сбогува с телевизията миналата седмица и веднага отпраши да празнува свободата в Гърция Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Става въпрос за над 30 млрд.лева Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Грешката, която Алек отчете е, че не опитал да наложи мнението си и се съгласил да зареже Магдалена и Надежда с видео, за което понесе доста критика от зрителите Той не е пропаднал пияница, а син на една от най-големите знаменитости в света Той не е пропаднал пияница, а син на една от най-големите знаменитости в света Приеха го по спешност в болница заради свръхдоза 
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори