6% от населението на Англия с коронавирус
В проучването са участвали над 100 000 доброволци, които са тествани за антитела
6% от населението на Англия, което представлява около 3,4 милиона души, може би се е заразило с коронавирус, сочи изследване на Лондонския имперски колеж, цитирано от "Политико". В проучването са участвали над 100 000 доброволци, които са тествани за антитела между 20 юни и 13 юли. Живеещите в Лондон е по-вероятно да са заразени - 13% имат антитела - в сравнение с Югозападна Англия, където само 3% са с положителна проба.
Хората на възраст между 18 и 34 г. е по-вероятно да имат антитела (8%), като този процент е най-нисък при тези над 65-годишна възраст (3%). Почти всеки с положителна проба за коронавирус има антитела (96%).
Процентът е много по-висок при чернокожите (17 на сто), азиатците (12%) и други етнически групи (12 на сто) в сравнение с белите (5 на сто).
Домакинствата с повече от 6 души е по-вероятно да се заразят с коронавирус в сравнение с тези, които живеят сами или с един човек. Този процент е по-висок в бедните райони в сравнение с по-богатите.
Работещите в социални домове и здравни заведения са с по-голям риск да се заразят.
1/3 от заразените са без симптоми. Това повече се среща при тези на възраст над 65 години, почти половината не са се почувствали болни.
Хората, които пушат, е по-малко вероятно да имат антитела от непушачите - 3% в сравнение с 5 на сто.
Проучването ще бъде повторено през есента с 200 000 души.
Емил Кошлуков за критиците на Бургас: Същите плюеха и DARA, после тя спечели Евровизия
Ланс сътвори сензация: С 10 души свали ПСЖ от трона и взе историческа купа
След загубената Евровизия: Къде са другите големи събития на София
Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка
Медиците от „Сърце и Мозък“ - Бургас с отворено писмо до Катя Ивкова: Липсва само едно - министърът да си свърши работата
Бургас се сбогува с Радко Дренчев: Семейството му организира панахида на 40-ия ден от кончината му
Бургас, време е за „Черноморец“! „Акулите“ излизат срещу ЦСКА II тази вечер на „Лазур“
Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново
Деница и приятели превърнаха една лятна вечер в „Градина“ в надежда за мечтано бебе
Неонацистката група в Пловдив действала от 2003 г., МВР я следяло с години
Почина Хейдън Пенетиър, бившата годеница на Владимир Кличко беше само на 36
Ще защитава ли КЗП „бедните“ германци, които идват за Евровизия? Държавата да не се меси, зове финансист
