×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Министерски съвет промени статута на три сгради на Пристанището, готвят ги за събаряне


Министерски съвет промени статута на три сгради на Пристанището, готвят ги за събаряне
Сградите вдясно са на ул."Ал.Батенберг" 5, но в случая не става въпрос за тях, а за три малки здания, които се намират във вътрешния двор
12 Август 2020, Сряда, 17:37 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимки: Иван КОЛЕВ

Старите конюшни на порта са собственост на Агенция „Митници“ от години били неизползваеми

Министерски съвет промени статута на три сгради, намиращи се на територията на Пристанище Бургас. От публична държавна собственост те бяха обявени за частна държавна собственост, беше издадено и разрешение за събаряне на постройкитe.

Зданията са на Агенция „Митници“, но от години били с отпаднало предназначение, става ясно от решението на МС. В стенограмата от заседанието не се съобщават други подробности, уточнява се само, че адресът е ул.“Ал.Батенберг“ 5.

Проверка на Флагман.бг показа, че на този адрес са записани няколко големи сгради, които към момента се използват. Тяхната квадратура обаче е доста по-голяма от описаната в решението на Министерски съвет – 135 кв.метра площ.

Това е друга от сградите, които се намират на ул."Ал.Батенберг" 5, те в момента се използват за складове. След отварянето на Бургас към морето със сигурност ще бъдат разрушени

Постройките, които ще бъдат разрушени, се намират в самата пристанищна зона и също са записани на този административен адрес. Става въпрос за бивши конюшни, построени през 1935 година. 

В решението на Министерския съвет не е упомената причината за промяната на статута им от публична в частна държавна собственост. А парцелът е златен. Намира се в сърцето на пристанищната зона, която до няколко години се очертава да се превърне във втори градски център.

Сателитна снимка на сградите, които се намират на ул."Ал.Батенберг"  и ул."Ал.Батенберг" 5а

 


В категории: Бургас


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
14
Коментара
Емел МАХМУД Тръмп се закани на Испания Тръмп се закани на Испания 03/03/2026, Вторник 21:18 7
Емел МАХМУД Експлозии отекнаха в Доха, Абу Даби и Дубай Експлозии отекнаха в Доха, Абу Даби и Дубай 03/03/2026, Вторник 20:57 1
14
Коментара по темата
14.
До всички плюещи хейтъри
14.08.2020 10:42:42
0
1
И какво? По-добре ли е да стоят тия съборетини и да мухлясвят, отколкото за се направи нещо ново, модерно и красиво?! Само кражби и машинации са Ви главите! А Вие какво сте направили за града , освен да плюете и пишете фантасмагории????
13.
юрист
13.08.2020 15:50:25
1
1
"От публична държавна собственост в частна държавна собственост....." Да ви преведа...."От не може да се продава и подарява на може да се подарява и продава"
Ха сега познайте на кого....Справка решение на регионалното министерство за превръщане на парцел на плажа в УПИ....от 2015 година....не било плаж...В съчетание с липсващ общ градоустройствен плааан....Пък да нямало протести...
12.
ахааа
13.08.2020 15:39:19
1
1
Абе да не става въпрос за един дето лапна всичко наоколо вкл и тенис корта и фрегатата с помощта на един друг дето живееше в хотела му...
11.
Аристократка
13.08.2020 09:47:05
0
2
Айде като ги съборите направете една градска тоалетна най-накрая, че на живущите в района ни писна да тъпчем по фекалии и пикни и да гледаме постоянно някой одупен в храстите!
10.
Бургас
13.08.2020 09:29:34
0
4
Бавно, но упорито всичко свързано с държавното централно пристанище се унищожава умишлено. Разбирам да не беше печелившо предприятие, корабните места да стоят празни, както е сега, да няма работници и товари. Но това си беше златна мина откъдето и да го погледнеш. Рейда беше пълен с кораби, които чакаха с дни, за да влязат. Търсеха се допълнително работници, когато не стигаха редовните, пристанището вреше от хора и техника. А сега си е жалка гледка с тези пусти корабни места. И защо!? Заради алчността на някои хора с власт и влияние. Колко ще изядете и изхарчите, колко още ви трябва?
9.
Мишо
12.08.2020 21:14:05
1
20
Дали не сте ги дали вече на Доган и Шиши. А сега ни баламосвате с низ от приказки.
8.
Ха ха
12.08.2020 20:20:25
0
17
Името на човека е....
Караконджул....
7.
Усвояване
12.08.2020 19:59:34
1
22
Усвояващите трябва да разширяват хотела или да правят конгресен център 2.
6.
Мара Мичковица
12.08.2020 19:33:57
1
29
Всичко в името на човека, всичко за благото на човека. Дори името на човека всички го знаем, ама ако го напиша, продажните медии на #111 място ще ме изтрият.
5.
Милена
12.08.2020 18:45:57
3
35
И нека краденето започне сега
4.
Гражданин...,.,
12.08.2020 18:37:27
4
55
Да не го дадат на един чичко с хотелче наблизо?
3.
Сиганин
12.08.2020 18:37:17
5
20
Кражба колкот можИ
2.
Marinero
12.08.2020 18:17:17
2
19
Хаха!
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
Естественно там си правите сбирките. Разбирам ви.
1.
*********
12.08.2020 17:52:50
1
20
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Прогноза за времето на 4 март 2026: Топло и слънчево Прогноза за времето на 4 март 2026: Топло и слънчево Ранна пролет в страната Стрелецът да внимава с парите и да си пести силите, а Лъвът да не флиртува Стрелецът да внимава с парите и да си пести силите, а Лъвът да не флиртува Хороскоп за деня – 4 март 2026, сряда Деси Радева: За протокола - мене ме нЕма в цЕлата схема Деси Радева: За протокола - мене ме нЕма в цЕлата схема Обръщайте се към онзи чието име не бива да се споменава, пише многозначително тя Това бяха най-успешните бизнеси в България след Освобождението Това бяха най-успешните бизнеси в България след Освобождението Текстилът и банковият сектор поставят основите на индустриалния растеж 12 партии и 10 коалиции са подали документи за изборите 12 партии и 10 коалиции са подали документи за изборите Срокът за регистрация изтича утре Платихме с над 106 млн евро повече данъци този януари спрямо миналата година Платихме с над 106 млн евро повече данъци този януари спрямо миналата година Януарските данъчни приходи бележат значителен ръст и оказват влияние върху фискалната стабилност Пиле във фурна с хрупкава коричка и сочна вътрешност - рецепта стъпка по стъпка Пиле във фурна с хрупкава коричка и сочна вътрешност - рецепта стъпка по стъпка Лесна домашна техника за перфектно изпечено месо с балансирани подправки и златиста кожа Датата на раждане и усещането за младост - какво показват популярните нумерологични тълкувания Датата на раждане и усещането за младост - какво показват популярните нумерологични тълкувания Според публикации в лайфстайл медии числата в рождената дата се свързват с енергия, излъчване и нагласа към живота Изпитани методи за по-нисък разход на гориво при автомобила Изпитани методи за по-нисък разход на гориво при автомобила Малки промени в шофирането могат да спестят значителни разходи и да удължат живота на двигателя Важно пояснение за електронните рецепти и достъп до информация за пациентите Важно пояснение за електронните рецепти и достъп до информация за пациентите Пациенти сигнализират за липса на видимост на електронните предписания в здравното досие
Великобритания изпраща разрушител и два хеликоптера в Кипър Великобритания изпраща разрушител и два хеликоптера в Кипър Новината идва на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток и атаките с дронове срещу британската база Акротири на остров Кипър Експлозии отекнаха в Доха, Абу Даби и Дубай Експлозии отекнаха в Доха, Абу Даби и Дубай Това стана в момент, когато Иран продължава ударите си в Персийския залив Ново изследване предлага различна хипотеза за произхода на живота на Земята Ново изследване предлага различна хипотеза за произхода на живота на Земята Международен екип от учени свързва ранното развитие на човека с космически процеси и древни метеоритни сблъсъци Марк Рюте заяви, че ударите срещу Иран се ползват с "широка подкрепа" в Европа Марк Рюте заяви, че ударите срещу Иран се ползват с "широка подкрепа" в Европа Генералният секретар на НАТО подчерта, че алиансът няма директно участие, но солидарността с Европа е ясна Тити Папазов се прибра от Израел след трудна евакуация и разказа за преживяното Тити Папазов се прибра от Израел след трудна евакуация и разказа за преживяното Баскетболният треньор сподели, че ситуацията в региона е била изключително сериозна и е „била готов за нещо много тежко“ Доналд Тръмп с решаващо изказване за хода на войната Доналд Тръмп с решаващо изказване за хода на войната Иран иска да преговаря, но казах, че e твърде късно, каза американският президент Airbnb гпредлага нови услуги, които ще зарадват туристите Airbnb гпредлага нови услуги, които ще зарадват туристите Платформата планира частни превози от летищата, докато в Европа расте натискът за регулации Лавров: Не сме видели доказателства, че Иран разработва ядрено оръжие Лавров: Не сме видели доказателства, че Иран разработва ядрено оръжие Руският външен министър допълни, че МААЕ дори е твърдяла обратното Мелания Тръмп - първата дама, която оглави Съвета за сигурност на ООН Мелания Тръмп - първата дама, която оглави Съвета за сигурност на ООН САЩ застават до всички деца по света. Надявам се скоро мирът да бъде ваш“, заяви тя Руският президент се намеси във войната в Иран Руският президент се намеси във войната в Иран Той подчерта, че мащабната война между САЩ/Израел и Иран вече не е локален конфликт
Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Арабският свят спасен от американско ПВО, Русия е със сериозни загуби Виц на деня Виц на деня - Муцка, вярно ли е, че си се омъжила за депутат?
- Да!
- И как е?
- Не съм много доволна!
- Защо?
- Цяла вечер обикаля около леглото, маха с ръце и ми разправя, колко ще ни е хубаво в леглото!
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, ти кого слушаш повече, мама или татко?
- Повече слушам мама!
- Защо?
- Ами тя повече говори!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори