×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Лора Христова и Георги Джоргов с премии за историческите си успехи
  • Лекарят, евтанизирал 25-годишната Ноелия, искал органите ѝ
  • Поклонението пред Борислав Михайлов е на 4 април
  • България скърби за загубата на Боби Михайлов
  • Eвропа с пет варианта за реакция, ако Орбан спечели изборите в Унгария
  • Над 1 млрд. лева за болнични е платил НОИ през 2025 г.
  • Въпреки ударите: Милиарди похарчени, но Иран не е обезоръжен
  • Магистрат твърди, че е станал жертва на опит за влияние
  • Прокурорският син се готви да избяга в чужбина?
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Определиха концесионерите на 4 плажа в Бургаска област


Определиха концесионерите на 4 плажа в Бургаска област
Фирмата на Людмил Стойков ще стопанисва за следващите 20 години плажната ивица пред комплекс "Дюни"
12 Август 2020, Сряда, 16:32 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

„Поморие-Юг“, „Градина“, „Обзор-Мотела“ и „Дюни“ са с нови концесионери

 

 

Четири плажа в Бургаска област имат нови концесионери. Министерски съвет днес финализира процедурите, които бяха започнали още преди три месеца.

Ивицата на къмпинг „Градина“ ще се стопанисва за следващите 20 години от „Къмпинг Южен бряг“ ЕООД. Фирмата е еднолична собственост „БСПФ Проджект 1“ ЕАД, които различни вестникарски публикации свързват с „Химимпорт“.

В концесионната процедура дружеството е поела ангажимент да дава чадър и шезлонг на цени до 7 лева с ДДС. Годишното възнаграждение ще е 90 757 лева.

Плажът „Поморие -Юг“ се поема от „Ит марина бряг“ ЕООД. Собственик на фирмата е Йордан Стефанов Събев, на 33 години от София. Чадърите и шезлонги ще бъдат по 10 лева, а годишната концесионна такса - 200 663,89 лв. без ДДС.

„Бийч ревю“ ООД поема управлението за 20 години на плажа „Обзор-Мотела“, където последните години имаше сериозни скандали. Фирмата е собственост на Борис Гюнелиев и Петър Пасков. Регистрирана е в град Несебър. Плажните принадлежности ще бъдат на цени до 10 лева, а годишното концесионно възнаграждение – 115 хил.лева, без ДДС.

Съвсем логично досегашният стопанин на морски плаж „Дюни“ – „Дюни“АД спечели концесията на плажа пред едноименния комплекс. Цените на шезлонг и чадър трябва да са до 10 лева, а годишното концесионно възнаграждение – 148 хил.лева, без ДДС.


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
11
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Дерат ни кожите в ресторантите, цените скочиха 100% Дерат ни кожите в ресторантите, цените скочиха 100% 31/03/2026, Вторник 17:45 1
Мария АРНАУДОВА 5% отстъпка за местните данъци важи до 30 април 5% отстъпка за местните данъци важи до 30 април 31/03/2026, Вторник 16:40 0
Мария АРНАУДОВА Какво време ни очаква за Цветница?  Какво време ни очаква за Цветница?  31/03/2026, Вторник 16:20 0
11
Коментара по темата
11.
Дани
13.08.2020 10:19:54
1
1
Тука поне има обвързване с договор, влагане на пари. Държавата не може да се грижи и е пълен провал като стопанин. Никой не ходи на неотдадени на концесия плажове, който не се чистят и няма охрана. За това са концесиите.
10.
Бате
13.08.2020 01:52:36
0
0
Май Крайморие са го пропуснали .....
9.
Koko
12.08.2020 19:08:21
0
4
Много ниски концесионни такси за дюни нема 150хил.тва е срам кой ги мисли цените и кой взе плажовете
8.
Всички
12.08.2020 18:01:23
0
25
плажове ги взеха Маджо и Маргините. Че чак и хотелите на арестуваните олигарси-уж не можело докато са подсъдими. Пълна мутрафония. Държавата трябва да се закрие
7.
BG RAP CREW
12.08.2020 17:33:32
0
3
ha pomorie ug chui tozi zvuk
vlizam ti s mazniq chuk

firmite shanadjii kradat bez zvuk
male ot italiq vnasqt nov bokluk

cqlata durjava se okrade po moreto nishto ne ostana
na gusto sum bachkam pri bace ohrana
6.
*********
12.08.2020 17:29:35
0
19
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
5.
ох батко батко
12.08.2020 17:29:29
1
12
много е тъжна тая картинка маняци..... но в Бургас е пълно с комплексари..... как ще си позвошят те хорицата да ги видят да протестират
4.
Капи
12.08.2020 17:09:32
0
25
Людмил Стайков...? Ъъъ. Той от затвора ли участва в търга?
Оооо,забравих ,че не сме в Германия. Той е чист като сълзата на сърна. И сега дерзай,пардон- жъне. За това я искаме тая оставка. Ама как да я дадат. ...Свински черва.
3.
Marinero
12.08.2020 17:04:26
2
36
Ето за това също трябва да се протестира, защото е абсолютно престъпление да раздават националното ни богатство за 20 години за дребни пари на Тим, Сик, Маргините и други мутри. Ако държавата си гони интереса, концесия на плаж за повече от 5 години не трябва да има, но те обслужват други интереси. След година най-вероятно няма да са на власт, но капитализаират и последните остатъци.
2.
Хаха
12.08.2020 16:56:00
3
35
Поръчки като за последно правят тези дни герберастите,не се ли сещат че тези сделки ще бъдат разследвани от новия гл.прокурор,защото много от тях не са минали обществена поръчка и необходимите нормативни актове,а са скалъпени на две на три колкото да се открадне каквото може още за оставащите им часове!
1.
TT
12.08.2020 16:43:07
2
35
Този 33 годишния,не е поставено лице,грам..Някой да не си помисли нещо друго
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Опитайте рецептата на леля Дори за сладки великденски хлебчета със стафиди Опитайте рецептата на леля Дори за сладки великденски хлебчета със стафиди Аромат на канела и красив кръст отгоре, невероятни са Дерат ни кожите в ресторантите, цените скочиха 100% Дерат ни кожите в ресторантите, цените скочиха 100% Икономист долавя "надути печалби" и пита: отиват ли данъчните облекчения в по-ниски сметки за клиента или в по-високи маржове за бизнеса Пицар нападна с брадва две момчета в центъра на Бургас, паркирали колата си до входа му Пицар нападна с брадва две момчета в центъра на Бургас, паркирали колата си до входа му Представящият се за италианец собственик на популярната "Пиаца Гранде" успял да натроши с шутове фара, бронята и дясното огледало Предлагат отново да се създаде Комисия за противодействие на корупцията с петима членове Предлагат отново да се създаде Комисия за противодействие на корупцията с петима членове Тя ще се занимава още и с конфликта на интереси по високите етажи на властта Италия забрани на САЩ да ползват база в Сицилия за полети към Близкия изток Италия забрани на САЩ да ползват база в Сицилия за полети към Близкия изток Според италиански медии отказът засяга американски военни самолети, планирали кацане в Сигонела без предварително одобрение от Рим Министърът на спорта освободи ръководството на тотото, скандалът прерасна в открит сблъсък Министърът на спорта освободи ръководството на тотото, скандалът прерасна в открит сблъсък Димитър Илиев прекрати договорите на управителния съвет и изпълнителния директор, а отстраненото ръководство отвърна с обвинения за натиск и блокирани плащания 5% отстъпка за местните данъци важи до 30 април 5% отстъпка за местните данъци важи до 30 април Столична община напомни, че намалението важи при пълно плащане на данък сгради и данък МПС Прясно агнешко с доказан произход предлагат "Бургаски пазари" за Великден Прясно агнешко с доказан произход предлагат "Бургаски пазари" за Великден Изберете българското за празничната трапеза - от родни ферми, с гарантиран произход и син печат Какво време ни очаква за Цветница?  Какво време ни очаква за Цветница?  Празникът през 2026 г. е на 5 април, неделя Промяната в Бургас се прилепи към Стилиян Петров на лов за лайкове, използва го за кампанията си Промяната в Бургас се прилепи към Стилиян Петров на лов за лайкове, използва го за кампанията си Весела Томпсън и Красимир Калудов се появиха на събитие за онкоболни, а после партията побърза да капитализира кадъра
Убиха 16-годишно момиче след скандал за гадже, трима младежи са задържани Убиха 16-годишно момиче след скандал за гадже, трима младежи са задържани Пострадалата е открито с прободни рани,  по-късно е издъхнала в болница ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране От ГЕРБ-СДС ще работим заедно с българския строителен бранш по пакет от законодателни промени, които да облекчат и ускорят процедурите в инвестиционния процес, както и да се приоритезира дигитализацията Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Мярката цели да ограничи ефекта от рязкото поскъпване на петрола, заради конфликта в Близкия изток Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Персоналът и пациентите са евакуирани, а при атаката са поразени и жилищни сгради в украинския черноморски град САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май Това е срокът, в който заинтересованите компании могат да придобият активите в чужбина на "Лукойл", оценявани на 22 млрд. долара Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Петролът поскъпва на фона на сигнали за по-строг режим в ключовия морски маршрут, докато САЩ говорят за напредък в контактите с Иран, а Техеран отрича преки преговори. Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик 16-годишният юноша се включи уверено срещу Асеновец, асистира за гол и показа защо е сред големите надежди на клуба Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Зеленски поиска от Гюров реакторите от Белене, но сделката зависи от парламента Те са по руска технология и са най-евтината възможност за нас, сподели президентът на Украйна Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Тръмп след удари по Израел, Бахрейн и ОАЕ: Може да разчистим Ормузкия проток за 2 минути Ако не сключим сделка и незабавно не го отворят, САЩ ще унищожат всичките им електроцентрали, нефтени находища и остров Харг, предупреди той Жената, която подари вечност на Ван Гог Жената, която подари вечност на Ван Гог Йохана е вдовицата на брат му Тео, която преобръща тъжната история и го превръща в един от най-великите художници в историята на европейското изкуство
Бойко Борисов Бойко Борисов В София няма детска болница, защото кметът е Лама - отварят се фонтанелите и чакрите Виц на деня Виц на деня – Тате, ти най-смелият ли си вкъщи?
– Бях… преди да се оженя.
Виц на деня Виц на деня Какво е общото между жената и мотокара?
Ако ги няма - разтоварваш на ръка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек, колкото и да е суеверен, никога няма да откаже 13-та заплата.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори