×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Каратистът“, съборил с крак 3D човечето в Бургас, се оказа софийски отличник


„Каратистът“, съборил с крак 3D човечето в Бургас, се оказа софийски отличник
Зверският ритник бе запечатан на камерите за видеонаблюдение, а извършителят – открит за по-малко от 24 часа
12 Август 2020, Сряда, 13:53 ч.
Автор: Флагман.БГ

Младежът учел в елитна гимназия в столицата

„Каратистът“, който преди броени дни събори с жесток ритник 3D човечето край един от входовете на Морската градина в Бургас, се оказа софийски отличник, възпитаник на елитна гимназия, научи Флагман.БГ. Младежът, който в рамките на ден стана печално известен в цяла България, след като от Община Бургас разпространиха клип от вандалската проява, е издирен от полицията. Предстои да се определи какво ще е наказанието му.

Припомняме, че клипът с грозната постъпка бе публикуван в десетки медии. На кадрите се вижда ясно как младежът се засилва и удря с крак фигурката, сложена край пешеходната пътека като предупредителен знак, че по зебрата вървят деца. „Геройската“ постъпка пък бе „наградена“ с аплодисменти и одобрителни викове от приятелите на ученика, един от които снима с телефона си.

До вчера се предполагаше, че извършителят е от Бургас, а родителите му са потънали от срам.  Днес Андрей Рунчев, директор на ОП "Транспорт", каза, че щетите ще трябва да бъдат възстановени, а 3D фигурката на човечето - поставена обратно на мястото й, където до момента, само с присъствието си, е спасила превантивно десетки животи.

Няколко бургаски семейства ще умрат от срам, гледайки това видео

 


В категории: Крими


68
Коментара
Тервел ИЛИЕВ 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа 27/06/2026, Събота 21:50 0
Тервел ИЛИЕВ Почина бивш депутат Почина бивш депутат 27/06/2026, Събота 21:42 0
Тервел ИЛИЕВ Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас 27/06/2026, Събота 19:32 0
68
Коментара по темата
68.
PLAYBOY
20.08.2020 12:12:29
0
2
mmm naistina sistrahoten imash darbata da zasatavash kato istinski shef na snimkyte radam se he si posyetil tolkovua hubav grad uspeh
67.
ПЧЕЛАТА
20.08.2020 12:08:37
0
3
Всеки път като отивам за морската се блъскам в тва човече. Лекарите казаха, че още един път и ме кастрират. Лявото ми мъдо ще бъде премахнато от скротума. Благодаря от все сърце на "Каратиста"!! Той спаси мен, моите деца и моето достойнство!!!!❤❤❤❤❤❤❤
66.
А така
14.08.2020 08:37:29
3
4
Не го е срам. Община Бургас е платила 100,000лв за него по програма, той да го чупи така...
65.
Karatista
13.08.2020 19:43:51
0
6
Pazete se!
64.
До 63
13.08.2020 18:39:36
0
2
Като гледам присъствено е по-опасен.
63.
Морският
13.08.2020 18:16:39
2
2
Браво! Това сигурно го е научил по време на дистанционното обучение
62.
до 57
13.08.2020 08:08:41
0
2
До колкото знам тази кампания не е само в Бургас, а колите зад теб се водят по теб, така че да не бързат.
61.
До 57
13.08.2020 05:21:10
1
9
Всичко ли дето е поставено на обществено място трябва да е с “усвоени пари” според теб? Много станахте тия дето си мислят че всичко е с цел прибиране на тлъсти пачки. Аз живея в един от блоковете срещу пешеходната пътека и досега не съм забелязал да е ставало мазало заради фигурката. Това е една много натоварена улица все пак и едва ли някой, който не познава града ще си позволи да се разсейва докато шофира. Факт е, че откакто е поставено човечето стават много по-малко инциденти в сравнение с годините преди това. В един приод от време почти всеки ден имаше по някой блъснат особено лятото когато има много хора да се разхождат в морската
60.
*********
13.08.2020 01:14:07
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
59.
Бай Дъндьо
12.08.2020 23:23:49
0
11
Тва човече беше много ефективно, ама все ше се намери някой олигофрен да направи поредната мизерия. Ама ако трябва да съм честен, мислех си, че по рано ще сгъне чадъра
58.
Бургас
12.08.2020 21:45:00
2
30
Ако такива са ни отличниците, не ми се мисли какви ще са двойкаджиите.
57.
292
12.08.2020 21:23:30
8
19
15 дни общественополезен труд, ама истински, е добра присъда. Колкото до онова човече. Сложено е по някакъв проект, по който са "усвоени" едни пари. Ама ползата му е доста спорна. Виждал съм да си правят снимки с него, като "операторът" е по средата на улицата. Водачи, които не познават града могат да бъдат неприятно изненадани. Например, седящият до тях, който не е длъжен да внимава, вижда куклата и извиква "дете". Шофьорът набива спирачки, тези зад него не успяват. И става мазало.
56.
Гошето
12.08.2020 21:17:19
1
11
Преди 27 години състудент, който беше завършил в СМГ, ми разказваше какви престъпници са били някои от съучениците му.
55.
До Бс
12.08.2020 20:43:50
3
3
Страх ли те е, пикльо?!
54.
Гунди
12.08.2020 20:06:58
8
4
До53
Ти да не си адвокат на шопа ве педал.
53.
Yuggy
12.08.2020 19:54:06
1
23
Глоба за семейството му от 1000 лв. нагоре и минимум 6 месеца обществено полезен труд за вандала!
52.
До Бс
12.08.2020 19:35:22
8
2
Дай си твоя първо!
51.
последно до 2
12.08.2020 19:27:52
6
3
Али, мила искаш ли да ти сплескам тъпия фейс във формата на лайно, за да спреш да пишеш.! Не че ще е трудно, все пак в нея няма нищо.!
50.
Бс
12.08.2020 19:24:34
1
10
Дайте фейсбук на тоя каратист...
49.
до 22
12.08.2020 19:13:50
2
3
за теб няма кво да кажа освен, че си ГОЛЯМ ама ОГРОМЕН педераст
48.
Петрова
12.08.2020 19:09:56
3
13
Родителите са изключително отговорни и интелигентни. Сигурна съм, че ще си понесе последиците.
47.
do 25
12.08.2020 19:09:39
15
3
боклук ще викаш на тва от което си се родил!!! Недей да солиш пичагата вече се е заел със всичко. всички сме склонни към вършене на действия които имат лоши последствия
46.
do 32
12.08.2020 19:03:13
3
3
ти да мълчиш, че бой!
45.
Малоумникът
12.08.2020 18:58:41
2
17
После тея глупаци ще казват,че всичко освен софия било село

Пък това ако го направи в някоя бяла държава ще влезне за някой друг месец да си знае
44.
братска помощ
12.08.2020 18:58:07
10
3
@Ы ей мизерник, ако пак кажеш нещо такова ще ти извадя червата и ще ти ги навра в устата да не мога да слушам глупостите ти.!?!
43.
ЕГАТИ
12.08.2020 18:56:31
3
17
И ДЪРЖАВАТА ,ЩОМ ТАКИВА НИ СА ОТЛИЧНИЦИТЕ....?????
42.
ПИШЕВ
12.08.2020 18:48:58
3
15
ДО 33

АБСОЛЮТНО СИ ПРАВ........НИЩО НЕ СТАВА ОТ РОДЕНИТЕ ,СЛЕД 90-та ......ЧАЛГА,ДРОГА ГЪЗАРИИ.. МЪРЗЕЛ И .АХУ-ИХУ........
И КАКВО ВЪЗПИТАНИЕ ДА ИМ ДАДАТ ТЕХНИТЕ РОДИТЕЛИ,КАТО И ТЕ СА НА ЕДИН АКЪЛ С ДЕЦАТА СИ......
41.
До 37
12.08.2020 18:42:19
9
10
Ако е той, родителите му са много възпитани и интелигентни хора. Със сигурност ще платят щетите, а той ще си понесе наказанието, каквото и да е то. На 17 години всеки върши глупости, ще му е обица на ухото.
40.
Иван Иванов
12.08.2020 18:16:39
1
14
Много е лесно!Глоба!и собственоръчно да възстанови щетите-сам!
Може ли такива селяндурски изпълнения!
39.
Иван Иванов
12.08.2020 18:16:37
1
16
Много е лесно!Глоба!и собственоръчно да възстанови щетите-сам!
Може ли такива селяндурски изпълнения!
38.
ы
12.08.2020 17:54:22
2
19
Софийски дришльо!
37.
Маняк
12.08.2020 17:37:44
2
13
Името му е Димитър Барев, Instagram: mitkur_e_shefa, 17 годишен.
36.
BG RAP CREW
12.08.2020 17:36:26
6
11
karate kid mnogo si velik
mislish se za voin sus shtik

dalech si ot istinata bratan
v purvo skoro shte budesh pribran

posle ot policaite naeban
pred averite shte umresh ot sram haha

da si be sedql u vas e maman
ot de se vze za golemiq igrach biqch

mishko smeshna skoro shte ima plach
35.
човечето
12.08.2020 16:51:23
20
8
и аз бих го исипал по същия начин
34.
до 32
12.08.2020 16:31:55
11
7
Защото е под 18. А и да знаеш името му какво? Ще го забравиш докато прочетеш статията.
33.
до 30
12.08.2020 16:31:00
1
36
Какво ти е виновна държавата че родителите са лош материал? Учител попитай истории за "батки" и "БГ–МАМИ" колкото щеш.
Не може татко да идва от работа псуващ и пиян, а мама да се пече по кафенете с цига в уста, и да очакваш детето ти само да се възпита. Има такива, но са малцина. Трябва родители.
Училището е там за да дава знания с които децата да си правят заключенията относно живота. Не са там за да развалят махленските обноски създадени от родителите им.
32.
Бургазлия
12.08.2020 16:30:51
3
37
Защо не пишете имената му и от коя гимназия е отличникът от София? Защо трябва да го прикриваме, или мама и тати са на ръководен пост?
31.
До 30
12.08.2020 16:25:53
0
43
Функцията на държавата не е да възпитава децата.
Това трябва да го правят родителите
30.
Платен Коментар
12.08.2020 16:19:58
29
10
Виновна е държавата и управлението! Съсипаха образователната система и същите либералисти и бедни демократи докараха народа до невиждана бедност! Как да има възпитани деца, като няма държава, която да ги възпитава!
29.
Да
12.08.2020 16:15:21
4
29
Вече няколко бургашки бащи пребиха синовете си, ма не били те, а софийско ГЪзе, флегмите пак се......!
28.
еми
12.08.2020 16:14:28
2
37
Ами даваха го по телевизията пубера ! Ще има каво да разказва на внуците си след време !! Иначе съм съгласен да стои вместо човечето докато родителите му не възтановят фигурката !
27.
D
12.08.2020 15:59:00
4
56
Сложете го да стои цял ден на мястото на фигурата това ще му е достатъчно
26.
mi
12.08.2020 15:45:11
6
30
Децата не са виновни за възпитанието си. Те са като всички живи същества, попиват и поглъщат всичко, което ги заобикаля и обикновено се взимат всички лоши неща. За постъпката на това дете, защото видимо все още е дете са виновни неговите родители и възпитанието, което са му дали. Изглежда безобидно, шеговито, глуповато, но е стъпка напред в неговото развитие. Незабелязана днес и неглижирана утре ще се превърне в нещо много по-сериозно и тежко, от което ще страдат всички, включително и родителите му. Желателно е да се замислят за бъдещето на детето си, а и няма да е лошо това да е един вид паметка за всички онези, които са прекалено заети в момента да обръщат внимание на развитието на децата си. 90% от хората, които коментират и плюят тук дават същия пример на децата си и си затварят очите за подобни "дреболии".
25.
Ха Ха
12.08.2020 15:32:07
8
41
Отличник ли??? Я дайте му снимката!!!
Боклук надрусан, за 5 мин ще го превъзпитам като аганце ще е.
24.
Пипи
12.08.2020 15:19:48
3
49
Напишете кои са, че да знае България. Не бива да има търпимост към такива случаи на,, "елитно" дете и семейства
23.
Преминаващ
12.08.2020 15:11:29
2
59
Това, че учил в елитна гимназия, не означава че има нужното възпитание. Пък и те измислените им елитни гимназии отдавна не са това , което бяха... Тъпунгер
22.
Kkkkkk
12.08.2020 15:03:12
7
47
Пратете майка му в Бургаския една седмица да танцува на затворниците по прашки, а на него 20 бича в тъпата кратуна... ше вземат поука мисля хаха
21.
Сам да го постави обратно
12.08.2020 15:02:35
2
45
Сега трябва тоя келеш сам да постави обратно човечето, и да го снимат и покажат на цяла България какъв герой е - да видим дали пак ще му се прави на герой после.
20.
Определено е протестер
12.08.2020 14:49:57
19
41
Няма да е от нормално семейство!
Маргинал,платен от мутрите!
Маргиналите искат да потрошат всичко,създадено и построено от ГЕРБ!
На лъжливите маргинали,краката им къси,за това си тътрузят гъзовете по магистралите на Бойко,предизвиквайки задръствания и автопроизшествия!
Оставка на пРезидента на Маджо и Черепа
19.
Родителите му
12.08.2020 14:43:48
6
42
Дошли да организират метеж!
Искали да счупят България.
Крушката не пада по-далече от корена!
Каквото видяло педалчето,това прави!
18.
Дали
12.08.2020 14:43:43
11
66
Ако беше бургаШки отичник по-добре ли щеше да е?!
Има ли значение от кой град е, дали е отличник или двойкаджия?!
Постъпката му е отвратителна!
17.
Засрамен
12.08.2020 14:42:07
4
47
Нищо, те флегмените вече обявиха, че няколко бургаски семейства ще умрат от срам.
16.
Бхт и хората
12.08.2020 14:41:41
6
36
Какво се случва само????!!!!
Това е жива вандалщина, някакъв наркоман, изчядие......
15.
100% е гербаджия
12.08.2020 14:33:38
28
22
Те така правят
14.
Бургас
12.08.2020 14:33:07
2
53
Бъдещ престъпник!
Щом веднъж е посегнал да чупи и руши,ще продължи!
Това,чецучи вьелитна гимназия няма нищо общо!
Такова му е възпитанието,трябва да има поправителен труд,да се научи как трябва да се пази това за което ние хората плащаме данъци!
Да си руши в къщи,да чупи наред!
Невъзпитан,брутален тип!Хулиган!
Всичко се връща един ден!
Да не се чуди отжкъде му е дошло и той ще има деца и той ше плаща данъци,ако някой ритне детето му как ще реагира????
Бъдете добри хора,а не изроди!!!!!!!!!’м
13.
учЕл!!! Потре
12.08.2020 14:25:51
12
34
Флагман, не Ви ли е срам какви неграмотни журналя работят за Вас? Толкова ниско падате с тия статии пълни не само с правописни грешки, ами и с махленски език присъщ на селяндурските тарикати.. Не визирам само тази статия... и вместо да се погрижите за реномето си, Вие дълбаете още повече дъното!
12.
И кво излиза
12.08.2020 14:16:54
1
86
Дойде в бургас тоя сапунен мехур да ми чупи и руши неща за които плащам данъци...... това ли му е отличието
11.
Касандра
12.08.2020 14:10:58
2
128
Той и идиотът, дето уби Милен Цветков учеше в елитен университет...
10.
Storm
12.08.2020 14:10:35
3
79
Сега да го накарат да плати в троен размер щетите, един месец в затвора да го превъзпитат физически и анално и след като излезе, поне шест месеца да работи поддръжка на някой от общинските кенефи в града. Гарантирам, че ще стане най-кроткото агънце!
9.
Бургазлия
12.08.2020 14:09:44
0
95
Аз пък искам...Отличника да държи ръчичката на макета...известно време...!!!
8.
Lidka
12.08.2020 14:07:11
3
95
Знаем ги тия "отличници", които като излезнат от гнезденцето на мама и тати, почват да се държат като маймуни.
7.
Несебър
12.08.2020 14:06:02
1
81
Сега ще кже че много съжълява, да еа боклука му
6.
Кмете
12.08.2020 14:03:50
1
90
и "Отличникът" да плати разходите!!!
5.
Кмете
12.08.2020 14:02:58
16
86
пълна забрана за софийските мекерета да стъпват в Бургас! Още до Джъмбо - пише ли на регистрационния номер СВ, СА, СО - обратно към Софето!
4.
Пепи
12.08.2020 14:02:53
0
100
Освен това родителите да си превъзпитат "отличника", ако има енергия в изобилие може да поработи през лятото - общественополезен труд
3.
Хахаха панделата Бургас
12.08.2020 14:02:39
1
54
Софийски тарикати в столичния клуб. Пловдивски майни в култовия клуб. Варненски гларуси в RnB клуб. Хасковски дилъри всички са тук

:DDD
2.
Али
12.08.2020 14:00:14
5
89
Софийско лайно !
1.
Мнение
12.08.2020 13:58:17
2
141
Поздравявам Община Бургас, че е разпространила клипчето, също и медиите- така се прави! А сега родителите му да платят разходите и го поставят отново този макет!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Войната на фамилия Балеви приключи: Окончателно изхвърлиха красивата Ася от козметичното ѝ царство Екссъпругата опитала тайно да изнесе оборудването на салона, а после да го продаде  Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Ще проведат търг за наемател на хотел "Мираж", има десетки кандидати Братя Диневи подходиха мъдро - пуснаха нисък наем и впериха всички погледи към хотела, сега ще имат възможността да проведат търг, да изберат наемател и осигурят пазарен наем за емблематичния обект Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд „За Бургас е чест и привилегия да бъде домакин на едно такова страхотно състезание", каза кметът Димитър Николов „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето „Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето От ръководството на клуба, в лицето на председателя на Управителния съвет Пламен Николов и изпълнителния директор Михаил Атанасов, благодариха на всички фирми и компании, подали ръка на клуба в тежките моменти Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче След завръщането си от фолклорния фестивал в съседното село Юпер, кметицата получава сигнал за изпаднало в беда щъркелче Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца Според прокуратурата има опасност обвиняемият да се укрие Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца Николай Попов от движение „Сияние“ взриви мрежата с разкрития за тежък конфликт на интереси и опит за замитане на истината на пътя Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Мантинелите на „Тракия“ издържали само до 1500 килограма Собственикът на фирмата-доставчик чистосърдечно обяви, че модерните леки коли са твърде тежки за родните предпазни огради Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Чужденците са в шок от скъпотията, не са очаквали нещо подобно 
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори