Фасадна плоча премаза автомобил
По чудо няма жертви и пострадали
Фасадна плоча премаза автомобил в центъра на София. По чудо няма жертви и пострадали. Плоскостта се е откъртила от сградата на НАП на ул. „Аксаков”, съобщава Нова телевизия.
„Слава богу, че на мястото не е имало човек. Тогава инцидентът щеше да бъде страшен. Паднала е гранитна плоча, дебела поне 3 см, която се спуска с невероятна скорост”, обясни зам.-кметът на район „Средец” инж. Валери Манолов.
Той допълни, че на мястото ще бъде изпратен екип, който ще състави протокол и ще направи снимков материал. „Ще бъдат издадени предписания за отремонтиране на фасадата, която също ще се обследва. Ще се направи всичко възможно за нейното обезопасяване. Плочата се е откъртила, по всяка вероятност, заради дългия експлоатационен период”, коментира инж. Манолов.
Говорителят на НАП Росен Бъчваров посочи, че е обявена обществена поръчка за ремонт на фасадата на сградата седмица преди инцидента.
Семейство изкара 11 дни на ол инклузив и "забрави" да плати 2500 евро! Стигна се до късен арест на летището
Кошмарно престъпление: Младежи подпалиха ресторант с клиентите вътре
5-годишен с костюм на Батман спаси живота на възрастен мъж
Никола Цолов с нова голяма крачка към титлата във Формула 2
Брутално домашно насилие: Българин изби зъб на приятелката си и я изхвърли на улицата
Отиде си легенда на българския баскетбол
Тежка катастрофа на пътя Варна - София, три деца в болница
Ценно признание: Родните плажове сред отличниците в ЕС
Извънредно! Огромни пламъци лумнаха до голям хипермаркет, пет пожарни са на терен
Изпитана рецепта за пържени картофи: Златни правила за перфектна хрупкавост
Започва се: Зрелищна бойна гала нажежава Бургас
18/07/2026, Събота 15:18
17
Снимачна площадка с питони и варан се превърна в кървава баня, рапър с доживотна присъда
