×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Възстановяват потрошената от вандал 3D фигурка до Морската градина, родители ще платят щетите


Възстановяват потрошената от вандал 3D фигурка до Морската градина, родители ще платят щетите
Потрошената от невръстен вандал 3D фигурка на дете до Морската градина в ж.к. „Лазур“ ще бъде възстановена, каза шефът на ОП „Транспорт“ Андрей Рунчев
12 Август 2020, Сряда, 09:18 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

„Героят“, който я събори, ще бъде разкрит, уверява Андрей Рунчев от Община Бургас 

Потрошената от невръстен вандал 3D фигурка на дете, поставена до Морската градина в ж.к. „Лазур“ с цел да спре автомобилите на пешеходна пътека, ще бъде възстановена. Това каза пред бТВ директорът на Общинското предприятие „Транспорт“ към Община Бургас Андрей Рунчев.

„За втори път се посяга на тази фигура. Преди време беше счупена ръчичката“, добави той.

Няколко бургаски семейства ще умрат от срам, гледайки това видео
 

„Все още нямам информация кои са децата, които участваха във вандалския акт, но съм убеден, че ще бъдат разкрити. Лицата им се виждат добре, особено на този „герой“, който при захождането и при каратисткия удар е сниман от негов приятел, за да се похвалят явно“, каза Рунчев. 

Фигурата до Морската градина е част от кампанията „Пресичай безопасно с Боби и Кели“. От нея вече е останала само металната основа.  

90% от случаите на вандализъм ги разкриваме, заяви шефът на ОП „Транспорт“.

„Парите, които използваме за възобновяването на изпочупената инфраструктура, са стотици хиляди левове. Предприехме кампанията срещу вандалите, за да може да покажем, че такива действия получават обществено порицание, не са желани и ако има деца, които искат да използват своя адреналин по такъв начин, най-вероятно ще бъдат снимани и показани в сайта на Община Бургас, а техните родители ще се наложи да възстановят щетите“, добави той.

„Тези фигури на деца край пътя много помагат за безопасността на движението. Виждайки ги, шофьорите се сещат, че трябва да внимават на пешеходната пътека“, каза пък Манол Тодоров от Сдружение „SOS – ПТП“.
 


В категории: Бургас


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
23
Коментара
23
Коментара по темата
23.
Alito brat mo
12.08.2020 18:04:27
0
0
Бат Милчо е прав ама.
22.
Милчо...
12.08.2020 16:49:07
0
3
Бе потвърдено че извършителя е от София. Не си познал
21.
Милчо
12.08.2020 16:43:21
5
2
Това е така защото много хора от М.Рудник живеят в Лазур. Точка.
20.
до 19
12.08.2020 15:03:30
1
4
Все отнякъде трябва да се започне. Полза имаме само ако са пълноценна част от обществото. Иначе жалко че родителите им не са се справили. Може би родителски класове не биха навредили на новите.
19.
Карате кид
12.08.2020 13:13:01
1
22
Момчето, което сравнявам с топло кафяво нещо, ще каже" съжалявам" може и да се разреве. И до там. Щом майка му и татко му до сега не са го възпитали ...няма оправия. Страхотно поколение расте сега- добре нахранени, скъпи телефони,презадоволени, но без грам мозък и ценности.
18.
не е за първи път
12.08.2020 12:44:28
1
21
Това не е за първи път , бариерата към солниците я трошиха 10 пъти и сега плащаме ужасно скъпо за охранително съоръжение...Така ли ще я караме..лекета навсякъде а ние ще плащаме , ще ги превъзпитаваме ,ще внимаваме за правата им че даже и служебен защитник ще вземем...Никъде по света реда не се крепи на морал дори в Скандинавия...това го знае най добре "най демократичната държава"...там се стреля на месо и боят е доста разпространнено възпитателно средство ..квото и да разправят по телевизията...
17.
Бс
12.08.2020 12:19:00
4
22
ЖИВЕЯ В РАЙОНА, ЕЖЕДНЕВНО ПО НЯКОЛКО ПЪТИ МИНАВАМ ОТ ТАМ! ТАЗИ ПЕШЕХОДНА ПЪТЕКА Е МНОГО ИЗПОЛЗВАНА! И НЕ СЛУЧАЙНО ТАМ ИМА НЕСТАНДАРТНО РЕШЕНИЕ ЗА ПОВИШЕНО ВНИМАНИЕ! НА МНОГО ВОДАЧИ ОБАЧЕ ИМ ПРЕЧАТ И ПЕШЕХОДНИ ПЪТЕКИ И ПЕШЕХОДЦИ И ТРОТОАРИ! ПРЕДПОЛАГАМ ЧЕ СА НАМЕРИЛИ НАЧИН ДА ПОЛЗВАТ АТОМОБИЛА СИ ДАЖЕ И В ЛЕГЛОТО ПРИ ЖЕНИТЕ СИ ИЛИ МЪЖЕТЕ СИ! ФИГУРКАТА НЕ Е СКЪПА! НО УМНОЖЕНО ПО НЯКОЛКО СТОТИН ЩЕТИ ГОДИШНО ОТ ПОДОБНИ ГАМЕНЧЕТА СУМАТА Е ВНУШИТЕЛНА! РЕШЕНИЕТО Е ОБЩЕСТВЕНО ПОЛОЗЕН ТРУД: 10 ДНИ НА НЯКОЙ ОТ СТР ОБЕКТИ В ГРАДА! БЕДАТА Е ЧЕ СИСТЕМАТА Е ТВЪРДЕ ДЕМОКРАТИЧНА! НЯМАЛО ДЕМОКРАЦИЯ? В КИТАЙ ТЕЗИ ДЕТО СПЯТ ПО КРЪСТОВИЩАТА ЩЯХА ДА ГИ ИЗРИНАТ!
16.
Sticho
12.08.2020 11:56:47
2
26
А защо кампанията е "БОБИ И КЕЛИ", свършиха Българските имена ли?
15.
Мари
12.08.2020 11:26:55
4
20
Направете я желязна , нека после да си показват простотията. Каквито са родителите такива и отрочетата. Вие от какъв материал сте направили тази фигура ? Вар !
14.
vazmuten telqk
12.08.2020 11:24:40
40
5
тази фигурка, не знам дали има по противно нещо от нея
13.
до стресираният пациент
12.08.2020 11:14:49
7
15
Самото шофиране си е стрес поначало,пък философски погледнато целия живот си е низ от стресови ситуации още от самото раждане.Така че,за да избегнеш първия стрес,просто не шофирай,а за да избегнеш останалия стрес просто се фърли от 18-ят етаж!
12.
:)
12.08.2020 11:12:53
1
18
Незнаех че Стивън Сегал работи в Общината Бургас !!!! :) Да ги намери и да ги убие тези деца
11.
Storm
12.08.2020 10:55:08
9
19
Да направят хигура на един 3 метров х*й и всички ще спират и изпитват респект!
10.
Пациент
12.08.2020 10:45:39
63
7
Тази фигурка е недоразумение и създава само стрес на водачите, трябва да бъде трайно премахната, ако Общината толкова я иска, да пусне анкета до избирателите/жителите си дали са съгласни!
9.
Някой
12.08.2020 10:43:28
4
26
Ако минавах в този момент наоколо, щях да им разбия гаменските муцуни на тия пъпчасалите олгофрени. Сложете им една глоба от 15 000лв и 2 седмици обществено полезен труд да метат Александровска, и ще се оправят нешата
8.
бай Илия
12.08.2020 10:38:34
2
44
Родителите им да заплатят в троен размер щетите, а тези лентяи да копят и плевят градинките по центъра и да ги види целия град какви "хубавци" са.
7.
*********
12.08.2020 10:06:43
1
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
тия
12.08.2020 09:57:29
1
31
ще да са яко на чикии.Няма нещо по-зло от незадоволен сексуално пубер и младеж тъпчещ се с хормони и блъскащ се във фитнеса.
5.
Психолог
12.08.2020 09:55:14
18
10
Какъв е тоя човечец с тая злобна и крадлива физиономийка?
4.
„невръстен вандал”????
12.08.2020 09:52:51
4
38
„Деца”?????За такива отрочета в държавите към които се стремим има специални арести и затвори.При бай Тошо едно хубаво имаше наречено ТВУ,и него закриха навремето,за да се люпят таквиз,които по-късно да бъдат използвани като биячите по време на кратката „конференция” на ГЕРБ.
3.
Bingo
12.08.2020 09:48:03
24
14
То на цените които плащаме всяко нещо утре може да кажете, че харчите милиони за тези ремонти. Сега сигурно ще калкулирате човечето на поне 10 000 лв.
2.
бургазлийка
12.08.2020 09:37:59
2
54
Лекета долни! Нека родителите им да плащат като не могат да ги възпитат!
1.
Бичето
12.08.2020 09:31:59
8
10
Браво бе Брус Лий
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Изкуствата се обединяват за младите таланти с провеждане на благотворителна изложба „Нов роял за талантите на Бургас“ Изкуствата се обединяват за младите таланти с провеждане на благотворителна изложба „Нов роял за талантите на Бургас“ Водещи артисти и дарители се включват в каузата за нов концертен роял за учениците на музикалното училище в морския град Продажбите на нови автомобили в България с 27% ръст на годишна база Продажбите на нови автомобили в България с 27% ръст на годишна база Регистрациите на хибридни електрически автомобили са заели 34,6 на сто от пазара и остават предпочитания избор сред потребителите в ЕС Правителството обяви новите мерки за борба с имотната мафия Правителството обяви новите мерки за борба с имотната мафия "Ограничаваме възможността за безконтролен достъп до изключително чувствителна информация, каквито са нотариалните актове", подчерта Георги Георгиев 79-годишна баба се оказа собственик на мистериозно изчезналото уникално БМВ 79-годишна баба се оказа собственик на мистериозно изчезналото уникално БМВ Флагман.бг узна какво точно се е случило с жълтото балонче и защо вече месец МВР го пази пред Пето РУ 2 млрд. лв. печалба в хазарта, 70 млн. за тотото: защо държавата търси концесия за 15 години 2 млрд. лв. печалба в хазарта, 70 млн. за тотото: защо държавата търси концесия за 15 години Тотализаторът остава държавен, но се отваря врата за международен оператор с двойно по-висока концесия "Купувач" открадна мотоциклет по време на оглед за покупка "Купувач" открадна мотоциклет по време на оглед за покупка Качил се на машината „за проба“, но потеглил и изчезнал в неизвестна посока Последна информация за състоянието на 7-годишното дете, което пострада при жестоката катастрофа край Пловдив Последна информация за състоянието на 7-годишното дете, което пострада при жестоката катастрофа край Пловдив След трагедията на Околовръстното близките настояват за промени, а жителите го наричат "тунел на смъртта" и започват протестни действия Втори ключов шеф на „Лукойл“ отстранен от Румен Спецов Втори ключов шеф на „Лукойл“ отстранен от Румен Спецов От длъжност е освободен управителят на „Лукойл България“ Александър Величков, който управляваше най-големия търговец на горива в страната Почина бившият вицепремиер Кирил Цочев Почина бившият вицепремиер Кирил Цочев Той бе вицепремиер в кабинета на Любен Беров и Жан Виденов - държавникът, който не допусна „режим на тока“ Ивелин Михайлов: Благодаря на полицаите, които претърсваха дома ми - поне не правиха сцени пред децата ми Ивелин Михайлов: Благодаря на полицаите, които претърсваха дома ми - поне не правиха сцени пред децата ми Не съм имал нищо общо с властта, как КПК ще ме разследват - те са "бухалките", каза лидерът на партията
Защо Папа Лъв XIV избра Турция за първа задгранична визита Защо Папа Лъв XIV избра Турция за първа задгранична визита Ето какво определя и важността на това посещение Колумбийският президент: Натискът на САЩ върху Венецуела е заради петрол, не заради наркотици Колумбийският президент: Натискът на САЩ върху Венецуела е заради петрол, не заради наркотици Обвинението му идва на фона на нарастващата американска военна активност в Карибите и Тихия океан Apple си връща трона: iPhone 17 изстрелва компанията на върха на световния пазар Apple си връща трона: iPhone 17 изстрелва компанията на върха на световния пазар С рекорден ръст в продажбите и нови модели в подготовка, Apple измества Samsung и се готви да остане №1 до 2029 г. 15-годишни австралийци атакуват в съда националната забрана на социалните мрежи 15-годишни австралийци атакуват в съда националната забрана на социалните мрежи Активистите, нарекли се "Проект дигитална свобода", като това е най-новият им опит да блокират закона Ужасяващо: Извадиха от водата безжизненото тяло на млад футболист Ужасяващо: Извадиха от водата безжизненото тяло на млад футболист Играчът беше два дни в неизвестност Мелания Тръмп посрещна елхата пред Белия дом в бяло палто Мелания Тръмп посрещна елхата пред Белия дом в бяло палто Съпругата на американския президент се появи публично под звуците на военен оркестър Тръмп праща преговарящи в Москва и Киев, отказа се от крайния срок за мирното споразумение Тръмп праща преговарящи в Москва и Киев, отказа се от крайния срок за мирното споразумение Крайният срок за мен е, когато всичко приключи, каза американският президент Италия изгони опасния имам от Торино, подклаждал джихад срещу християните Италия изгони опасния имам от Торино, подклаждал джихад срещу християните Шейх Шахин е арестуван, лишен от гражданство и експулсиран заради крайни религиозни послания, създаващи риск за националната сигурност Гърция обяви червен код заради Бурята „Адел“ Гърция обяви червен код заради Бурята „Адел“ Очакват се поройни дъждове Търг за произведение на Реноар започва от 1 милион евро Търг за произведение на Реноар започва от 1 милион евро Tворбата,  никога не е била показвана публично от създаването си преди повече от 100 години
Бойко Борисов Бойко Борисов "Постна пица – Дянков" няма да предложа пак Виц на деня Виц на деня Техника за овладяване на гнева:
1. Поемете дълбоко въздух
2. Затворете едното си око.
3. Издишайте.
4. Стреляйте!
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, пусни ме под юргана. Студено ми е.
- С гащи не може. Тук има дрескод!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Едно време с какви хубави имена кръщаваха децата! Сега го повикаш в парка по име и пет кучета дойдат при теб!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори