Добри думи за инфекционистите от УМБАЛ Бургас, справят се отлично с лечението на болни от COVID-19
Досега не са допуснали да се стигне до интубация, каза заместник-директорът на бургаската болница д-р Светлозар Георгиев
Лекарите ни се справят много добре в борбата с пандемията от COVID-19 и досега не е имало случай да се стигне до интубация. Всички са от леки до средно тежки. Това каза пред Нова телевизия заместник-директорът на УМБАЛ Бургас д-р Светлозар Георгиев.
Има заповед на РЗИ – Бургас от вчера други болници да са в готовност да поемат случаи, ако се наложи, съобщи той. До момента обаче нашето Инфекциозно отделение се справя отлично, каза още д-р Георгиев.
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
Към Община Бургас: Възобновете тази хубава инициатива и няма да съжалявате
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"

В сайта им има ежедневна справка. За любознателните я копирам и предлагам безплатно :
11.08.2020г.
Ежедневна информация във връзка с разпространението на заболяването COVID-19 на територията на гр. Бургас и областта, РЗИ-Бургас Ви информира:
В информационната система за COVID-19, към 00 часа до 10 август, са регистрирани 2 нови случаи на лица от област Бургас, с положителна проба за COVID-19 както следва:
Община Бургас - 1 сл.
Община Руен - 1 сл.
В тежко състояние – няма;
В реанимация – няма;
Починали – няма;
В инфекциозно отделение – няма;
Медицински лица - няма
Общо за област Бургас случаите, с регистрирани положителни проби за COVID-19 към момента са 367.
Хоспитализирани общо в Инфекциозно отделение в гр. Бургас са 21 пациента, починали двама.
На домашно лечение са 98 лица, излекувани са 246 лица.
Ежедневно се извършват епидемиологични проучвания на регистрираните положителни случаи и се предприемат съответните противоепидемични мерки.
Данните в Единната информационна система са динамични и подлежат на корекции.
От вчерашната справка става видно че в Бургаска област няма пандемия от COVID-19, иначе пушилката е голяма и желанието да се предаде батализъм на обстановката е голямо. РЗИ - БУРГАС е снабдило болничните структури с чували. Проблема е че ще залежат щото няма с какво да се пълнят.