Добри думи за инфекционистите от УМБАЛ Бургас, справят се отлично с лечението на болни от COVID-19
Досега не са допуснали да се стигне до интубация, каза заместник-директорът на бургаската болница д-р Светлозар Георгиев
Лекарите ни се справят много добре в борбата с пандемията от COVID-19 и досега не е имало случай да се стигне до интубация. Всички са от леки до средно тежки. Това каза пред Нова телевизия заместник-директорът на УМБАЛ Бургас д-р Светлозар Георгиев.
Има заповед на РЗИ – Бургас от вчера други болници да са в готовност да поемат случаи, ако се наложи, съобщи той. До момента обаче нашето Инфекциозно отделение се справя отлично, каза още д-р Георгиев.
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата

В сайта им има ежедневна справка. За любознателните я копирам и предлагам безплатно :
11.08.2020г.
Ежедневна информация във връзка с разпространението на заболяването COVID-19 на територията на гр. Бургас и областта, РЗИ-Бургас Ви информира:
В информационната система за COVID-19, към 00 часа до 10 август, са регистрирани 2 нови случаи на лица от област Бургас, с положителна проба за COVID-19 както следва:
Община Бургас - 1 сл.
Община Руен - 1 сл.
В тежко състояние – няма;
В реанимация – няма;
Починали – няма;
В инфекциозно отделение – няма;
Медицински лица - няма
Общо за област Бургас случаите, с регистрирани положителни проби за COVID-19 към момента са 367.
Хоспитализирани общо в Инфекциозно отделение в гр. Бургас са 21 пациента, починали двама.
На домашно лечение са 98 лица, излекувани са 246 лица.
Ежедневно се извършват епидемиологични проучвания на регистрираните положителни случаи и се предприемат съответните противоепидемични мерки.
Данните в Единната информационна система са динамични и подлежат на корекции.
От вчерашната справка става видно че в Бургаска област няма пандемия от COVID-19, иначе пушилката е голяма и желанието да се предаде батализъм на обстановката е голямо. РЗИ - БУРГАС е снабдило болничните структури с чували. Проблема е че ще залежат щото няма с какво да се пълнят.