Добри думи за инфекционистите от УМБАЛ Бургас, справят се отлично с лечението на болни от COVID-19
Досега не са допуснали да се стигне до интубация, каза заместник-директорът на бургаската болница д-р Светлозар Георгиев
Лекарите ни се справят много добре в борбата с пандемията от COVID-19 и досега не е имало случай да се стигне до интубация. Всички са от леки до средно тежки. Това каза пред Нова телевизия заместник-директорът на УМБАЛ Бургас д-р Светлозар Георгиев.
Има заповед на РЗИ – Бургас от вчера други болници да са в готовност да поемат случаи, ако се наложи, съобщи той. До момента обаче нашето Инфекциозно отделение се справя отлично, каза още д-р Георгиев.
Преди да се съблечеш: 11 неща, които променят секса напълно
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои

В сайта им има ежедневна справка. За любознателните я копирам и предлагам безплатно :
11.08.2020г.
Ежедневна информация във връзка с разпространението на заболяването COVID-19 на територията на гр. Бургас и областта, РЗИ-Бургас Ви информира:
В информационната система за COVID-19, към 00 часа до 10 август, са регистрирани 2 нови случаи на лица от област Бургас, с положителна проба за COVID-19 както следва:
Община Бургас - 1 сл.
Община Руен - 1 сл.
В тежко състояние – няма;
В реанимация – няма;
Починали – няма;
В инфекциозно отделение – няма;
Медицински лица - няма
Общо за област Бургас случаите, с регистрирани положителни проби за COVID-19 към момента са 367.
Хоспитализирани общо в Инфекциозно отделение в гр. Бургас са 21 пациента, починали двама.
На домашно лечение са 98 лица, излекувани са 246 лица.
Ежедневно се извършват епидемиологични проучвания на регистрираните положителни случаи и се предприемат съответните противоепидемични мерки.
Данните в Единната информационна система са динамични и подлежат на корекции.
От вчерашната справка става видно че в Бургаска област няма пандемия от COVID-19, иначе пушилката е голяма и желанието да се предаде батализъм на обстановката е голямо. РЗИ - БУРГАС е снабдило болничните структури с чували. Проблема е че ще залежат щото няма с какво да се пълнят.