208 оздравели от коронавирус, а 116 са новите заразени
12 са починали през последното денонощие
116 са новите регистрирани случаи на заразени с коронавирус у нас през последното денонощие при направени 3667 PCR теста, сочат данни на Единния информационен портал.
За последните 24 часа от заболяването са починали 12 души, 208 пациенти са оздравели, съобщава Нова телевизия.
Общо излекуваните у нас са 7980 от 13 512 заразени, а починалите от началото на пандемията са 459 души.
Най-много нови заразени има в София – 19, Варна – 15, Пловдив и Добрич – по 12, Благоевград – 11, Добрич и Стара Загора – по 9.
С положителните проби за коронавирус в област Бургас са трима, Велико Търново – 2, Враца – 6, Кюстендил – 2, Ловеч – 3, Пазарджик – 7, Перник – 1, Разград – 3, Русе – 4, Сливен – 4 и Хасково – 3.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Твоят житейски опит какво ме интересува? Имахора системно с ниско или с високо кръвно. Ако си забелязал промен, например задържане на вода. Информирай личният си лекар за този нов симптом. Той не е ясновидец, че да знае още докато си вкъщи че задържаш вода.
Нищо нередно не е имало. Нямали сте симптоми не е търсил болест. Имали сте, търсел е. Последното нещо което искаш е да диагностицира "високо кръвно" без да си симтпмична.
И без това останаха малко в България!
И с това отношение ще ги мотивирате да стават все по-малко...
Колкото до излекувани/оздравели, функционално са едно и също до разработването на лек(арство). Така че не виждам каква драма има там.
Въпроси много - адекватни отговори няма...