Наемите за магазини в центъра на Бургас по-ниски в сравнение с Варна и Пловдив
Спадът в оборотите е невиждан от близо 20 години, показват данни на НСИ
Около 27 евро на квадратен метър са наемите на магазини по двете търговски улици в центъра на Бургас. Те са по-ниски от тези в Пловдив и Варна, където нивата са съответно 27 и 28 евро на кв.м. Най-скъпо естествено е в София – средно 55 евро на кв.м., показват данни на консултантската компания Cushman & Wakefield Forton.
Простата аритметика показва, че малък магазин от 50 кв. м. в центъра на Бургас плаща месечен наем от 1350 евро, което не е по силите на доста търговци и те затвориха обектите си. Не е изключено тази тенденция да се засили след края на туристическия сезон, ако цените не паднат още.
Спад от 10% регистрират през юни и наемите на първокласни площи в моловете у нас. Така в София за обект от 100-150 кв. м. те достигат около 36 евро на кв. м.
Въпреки разхлабването на противоепидемичните мерки и отварянето на шопинг центровете вътрешното потребление остава на значително ниски нива през второто тримесечие на 2020 г. В отговор на понижените продажби повечето брандове се стремят да оптимизират своята мрежа от обекти, което води до увеличение на свободните площи. През юни този показател достигна 7% в София, при 5% преди извънредното положение. Ограничен е и броят на новите обекти в моловете, тъй като наемателите все още задържат плановете си за разширяване. През май оборотът в търговията бележи рекорден спад по данни на НСИ, като се отчита най-голямото понижение на този показател от 2001 г., пише Investor.bg.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота

Щом дюнери и закуски затварят, правете си изводи накъде върви. Не е виновна само пандемията. "Благодарете" на кмета-слънце и суперекипа му. Три мандата с подкрепата на ГЕРБ и лично на Б.Б. Щеше да чуе някой за чичо Митко,...ама друг път...