Кметът на Несебър Николай Димитров се срещна с с хандбалисти от клуб "Петър Бабев"
Представителите на хандбалния тим връчиха на градоначалника купата на Б групата на Зона Тракия, спечелена от клуба за изминалия състезателен сезон
Кметът на община Несебър Николай Димитров се срещна с ръководството на Хандбален клуб “Петър Бабев” - Несебър, представено от председателя Цветан Стойков и капитана на отбора Николай Андреев.
На срещата представителите на несебърския хандбален тим връчиха на градоначалника купата на Б групата на Зона Тракия, спечелена от клуба за изминалия състезателен сезон и фланелката на капитана на отбора.
Клубът спечели Б групата в Зона Тракия след 4 победи, 1 равен и 1 загуба. Мъжката формация бе обявена официално за първенец, след като Българска федерация по хандбал взе решение временното класиране до онзи момента да е крайно.
На срещата несебърските хандбалисти споделиха своите планове за бъдещи участия в турнири и амбицията си да се включат в републиканската А група. Клубът продължава и участията си в профил момчета и момичета. Следващата цел е женският представителен отбор да се включи в Б групата.
През лятото предстои второто издание на турнира по плажен хандбал “Несебър Бийч Къп” и състезателите се надяват да зарадва всичките си фенове в града и региона със зрелищна игра.
ХК „Петър Бабев“ бе възстановен през 2018 година и още от началото успя да организира турнир по плажен хандбал, в който се класира на второ място. Тазгодишното издание на “Несебър Бийч Къп” ще бъде с международно участие.
В разговора при срещата кметът изрази своята задоволство от възстановяването на клуба и пожела на състезателите здраве и много успехи.
Небето изсипа ледени късове колкото яйца над Плетена
Денков: България изчезва от масата, където решават бъдещето на Европа
Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026
Бургас вече с 12 дефибрилатора, един от тях е на остров Света Анастасия
Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин
Телефонът става личен портфейл: карта, книжка, фишове и данъци на един екран
Иво Мирчев: При Радев няма калинки - само копринки!
Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите
Карнобат сложи фотоволтаици върху 6 социални центъра и купи електромобил
Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките
Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026
Празненствата край аязмото до Пещерско започнаха с водосвет, стотици вярващи се къпят за здраве
