Емил Димитров-Ревизоро: Водна криза заплашва Южното Черноморие, трябват 60 милиона
Ако за Варна имаме решения, на юг разчитат само на язовир "Камчия", а той се изпразва бързо, каза Ревизоро
Водната криза в Перник може да обхване и цялото българско Черноморие, каза в Сутрешния блок на БНТ министърът на околната среда и водите Емил Димитров.
Язовир "Камчия" захранва цялото Черноморие, и ако за Варна имаме решение през Девня и яз. "Цонево", то за Южното Черноморие... на Нова година "Камчия" беше 100 млн. куб. метра, сега няма и 60. Нужен е спешен ремонт на яз. "Порой" и яз. "Ахелой", каза министърът.
С 50-60 млн. лв. в момента може да се спаси следващия летен сезон, коментира Димитров.
В Рила трябваше да се направят пътеки с чакъл, за да може по тях да вървят хората и да не съсипват планината. Има прокурорска проверка, проектът трябва да се възстанови, мястото на багерите не е в Рила, допълни министър Димитров.
В четвъртък ще има възстановяване на пътеките, материалите за пътеките ще се качват с коне. Ще има и информационен център с база на планинските спасители.
Според министър Димитров проблемът с джиповете, които качват туристи към Седемте рилските езера, ще бъде прекратен след 13 август, тъй като зоната до парка ще стане под контрола на Парк "Рила" и РИОСВ-София.
Разследват групово изнасилване в Гърция, има голяма българска следа
Малко хора знаят този трик за почистване на фурна без търкане
Илиана Раева преживя кошмар заради войната в Близкия изток
Благо Георгиев: В Перник беше по-страшно от ракетите в Дубай, 10 часа не излязохме от съблекалнята
България мести американските самолети цистерни на военно летище
Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това
ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград
До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети
Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас
Прост трик връща блясъка на прозорците без следи и излишен труд
Една грешка прави кърпите груби - ето как да ги запазите меки и пухкави
Домашни бухти с кисело мляко - бърза рецепта

Да пуснат едно разклонение от тръбите за Парник към Бургас и готово. Хем ще положат към 500км тръби, не кат предният път само няколко десетки. После пак ще правим "Молитва за дъжд" (страхотна песен на Диана Експрес)
За водна криза във Винкелград, един министър влезе в затвора. За цялото черноморие, къде трябва да влязат?
до кв. Крайморие да се спре и парите да се пренасочат за нов язовир в Раков дол за питейни нужди. Проекта е от 80 - те години на миналия век или на друго място Ревизора да реши!3
Ostavka!
В тази посока трябва да се работи и колкото по-скоро по-добре.
https://www.facebook.com/groups/bppbg/permalink/2772817829625438/?app=fbl