×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Намушкаха жена в дланта и бедрото, задържаха мъжа ѝ
  • Антракс може да доведе до смърт: Шефът на БАБХ за опасната зараза по животните
  • Почти 150 случая на морбили: Заради епидемията ударно са поставени близо 20 000 ваксини
  • Стрелба край пирамидите в Мексико, убита е канадка и много ранени
  • Учителският синдикат с икане: Учебният материал да бъде намален с 35% сега, а не през 2029 г.:
  • 61-годишен турски шофьор е загиналият в тежката катастрофа с полетял в дере ТИР край Велико Търново
  • Унгария ще арестува Нетаняху, ако влезе в страната
  • Мондиал 2026 ще бъде най-скъп за феновете
  • Турция остава най-младата нация в региона, близо 25% са непълнолетни
  • Окончателните резултати от изборите: Очаква се ЦИК да ги обяви до дни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Министърът на туризма на спешна среща с немски туроператори


Министърът на туризма на спешна среща с немски туроператори
Вицепремиерът и туроператорите коментираха излъчения репортаж от к.к. Златни пясъци, който наплю българския туризъм
09 Август 2020, Неделя, 18:59 ч.
Автор: Флагман.БГ

Няма да допусна в нито едно място за настаняване - нито по Черноморието, нито във вътрешността на страната, да не се спазват мерките за безопасност, каза министър Марияна Николова

Вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова проведе спешна среща с представителите на германските туроператори у нас, след като немските власти издадоха предупреждения за пътуване за областите Благоевград, Добрич и Варна, съобщиха от пресцентъра на Министерство на туризма.

Няма да допусна в нито едно място за настаняване - нито по Черноморието, нито във вътрешността на страната, да не се спазват мерките за безопасност, каза министър Николова по време на дискусията в к.к. Златни пясъци

"Сега е моментът да ги привлечем с това, че сме сигурна дестинация, те да останат доволни от нас, за да могат да се върнат догодина, когато сезонът също се очаква да бъде тежък.

В мое лице имате пълна подкрепа и знам, че заедно ще дадем най-доброто от себе си", съобщи министър Николова. Министър Николова запозна присъстващите с предприетите от нея мерки относно издадените предупреждения за пътуване.

Тя уточни, че още на 7 август е изпратила писмо до Министерство на външните работи, за предприемане на бърза реакция на висше дипломатическо ниво и за защита на българската национална позиция. Те трябва да бъдат сигурни, че случаите в старческите домове не рефлектират в курортите, категорична бе тя.

По време на разговорите бе обсъдена и възможността да се подсигурява директен трансфер на туристопотока към мястото за настаняване, с цел намаляване на физическите контакти и безопасно придвижване на гостите.



Вицепремиерът и туроператорите коментираха излъчения репортаж от к.к. Златни пясъци, в който по време на организирани забавления в нощни барове на открито не са спазвани въведените от българските власти противоепидемични мерки. Ще направим всичко възможно да противодействаме на всички черни реклами, защото от частни случаи не можем да вадим обща картина за държавата, уточни вицепремиерът.

Тя цитира данни от Единната система за туристическа информация (ЕСТИ), които показват, че от 1 юни до 6 август, пренощувалите немски туристи в местата за настаняване в цялата страна са малко над 34 хил., като най-голям брой са отседнали в Златни пясъци - 7 721, Слънчев бряг - 7 490,  Албена - 2 581, София - 1 921, Варна - 1 875.

Според статистиката, от началото на годината до 6 август пренощувалите граждани на Германия у нас в места за настаняване са над 48 хил. Също така за периода януари - юни 2020 г. на ГКПП са отчетени  над  38 756 посещения  немски туристи, което е спад от 82,5%.

Присъстващите уточниха, че те вярват на казаното от министъра и че не е страшно човек да бъде на почивка в България. Те предложиха да бъде създаден доклад за обстановката конкретно в курортите около Варна и да се предложат конкретни мерки.

Трябва да убедим хората, че разпространението в област Варна и Добрич е клъстерно и по-конкретно в старчески домове, коментираха туроператорите. Според тях е нужда спешна реакция, защото в противен случай ще започне затваряне на хотели.

Друго предложение бе да се промени методологията за отчитане на случаите с COVID-19. Туроператорите изразиха притеснения, че немският гражданин вярва на официалните данни от институциите и че докато се обявяват подобни цифри, няма да има положителен резултат за сектора. От своя страна министър Николова отговори, че ще инициира разговори с Министерството на здравеопазването, така че да се наблегне на факта, че България е с най-ниска смъртност от коронавирус.


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пожар горя в Поморие Пожар горя в Поморие 21/04/2026, Вторник 08:39 0
Тервел ИЛИЕВ Двама хванати с дрога в Бургаска област Двама хванати с дрога в Бургаска област 21/04/2026, Вторник 08:33 0
Тервел ИЛИЕВ Кой празнува имен ден на 21 април Кой празнува имен ден на 21 април 21/04/2026, Вторник 07:28 0
Михаил ДИМИТРОВ Смях и глъч изпълниха Детската болница на Бургас Смях и глъч изпълниха Детската болница на Бургас 20/04/2026, Понеделник 23:29 0
7
Коментара по темата
7.
Само питам
09.08.2020 22:16:23
0
16
Ама тази и немски ли говори свободно ве?
6.
Така значи
09.08.2020 21:33:24
1
9
Аман от лъжи.Хайде сега да поизлъжем германците,само малко колкото да искараме сезона.Ей това българите сме готови на всичко за пари значи.Думи нямам.Те пък германците щото са прост народ и няма да разберат какво се прави в България зад гърба им.Да ама не.Германците много добре на познават и нас и нашите шмекерии.Няма да мине номера с лъжата с прикриване на истинската статистика на болни от Короната.Както се казва -- "Който си прави сметки без кръчмарин,накрая му излизат криви сметките".А сме посмяли да излъжем германците с нещо,за да дойдат в България на почивка,а са на отрязали нацяло.И пак сме в джаза.
5.
Чочко
09.08.2020 21:03:36
0
13
Опалаааа, да " се смени методологията за отчитане на заразените"? Какви са тези глупости?
това значи, че или нас ни лъжат, или се готвим да излъжем немците с някаква нова "методология"
4.
Koko
09.08.2020 20:47:42
0
14
Трябвало да се промени методиката за отчитане щото германците вярвали на официалната ни статистика-браво на министърката имаме признание на високо ниво за шантажа наречен ковит честна жената
3.
Зрител
09.08.2020 19:27:52
2
21
Алооооо,англоговорящата-изчезни веднага куче умряло.
2.
След дъжд качулка
09.08.2020 19:15:12
1
19
Оставка!!!!! Отивай да правиш кафета и да изкараш още някоя диплома по нещо което не разбираш!!!!
1.
Плюнката
09.08.2020 19:07:18
2
10
Наплю!?!?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Манол Пейков може да бъде изключен от парламента - зависи от Асен Василев Манол Пейков може да бъде изключен от парламента - зависи от Асен Василев ПП-ДБ остана само с два мандата в Пловдив Извънредно! Бойко Борисов с извънреден брифинг след вота в неделя Извънредно! Бойко Борисов с извънреден брифинг след вота в неделя Ще предаваме НА ЖИВО, очаквайте подробности Микробиолозите на УМБАЛ Бургас представят редки бактерии на научен форум Микробиолозите на УМБАЛ Бургас представят редки бактерии на научен форум В последните години тук откриват причинители на заболявания, които са екзотика за нашата страна Смях и глъч изпълниха Детската болница на Бургас Смях и глъч изпълниха Детската болница на Бургас Децата се запознаха с новите медицински технологии и получиха незабравими спомени Падналият тир в дерето на Хаинбоаз е турски, шофьорът е загинал Падналият тир в дерето на Хаинбоаз е турски, шофьорът е загинал Пътят е затворен Тъжна вест: Отиде си Красимир Райдовски Тъжна вест: Отиде си Красимир Райдовски Българската журналистика и публична администрация загубиха един от своите най-важни професионалисти Фалстарт за Стефка Костадинова на изборите, изпада от парламента и Йордан Цонев Фалстарт за Стефка Костадинова на изборите, изпада от парламента и Йордан Цонев Доайенът в политиката не успя да спечели нов мандат, за място в Народното събрание не може да се пребори и световната рекордьорка по скок на височина Тежка катастрофа на Хаинбоаз, тир се обърна Тежка катастрофа на Хаинбоаз, тир се обърна Не се съобщава за жертви, но щетите са големи Защо Gen Z избра ген. Радев вместо ПП-ДБ Защо Gen Z избра ген. Радев вместо ПП-ДБ Поколението, което бе в основата на протестите, иска промени, които може да се случат с подкрепата на ПП-ДБ и дори на „Възраждане“ Иван Демерджиев: Режем достъпа на олигархията до парите на народа, ще има справедливи наказания Иван Демерджиев: Режем достъпа на олигархията до парите на народа, ще има справедливи наказания Хората разбраха, че „Прогресивна България“ е единствената алтернатива на модела „Пеески-Борисов“, затова гласуваха за нас и няма да бъдат излъгани, уверява той  
Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Танк експлодира и трима войници загинаха по време на учение Инцидентът се е случил на полигон в Япония в югозападния регион Оита   Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите Реакциите в Западна Европа след победата на „Прогресивна България“ на изборите  Европейски лидери поздравиха Румен Радев, очаква се позицията на България за новите санкции срещу Русия Тръмп предупреди за „дълъг и труден“ процес при извличането на иранския уран Тръмп предупреди за „дълъг и труден“ процес при извличането на иранския уран Американският президент коментира ситуацията около ядрената програма на Иран и опасенията за бъдещи преговори Москва е окуражена от победата на Радев, а Урсула фон дер Лайен реагира сдържано след много въпроси Москва е окуражена от победата на Радев, а Урсула фон дер Лайен реагира сдържано след много въпроси Очаквам съвместната ни работа за просперитета и сигурността на България и Европа, каза тя след дълго мълчание Тръмп подкрепя ускорените изследвания на психеделични вещества за лечение Тръмп подкрепя ускорените изследвания на психеделични вещества за лечение Докато лекари изразяват опасения относно безопасността им Япония алармира за повишен риск от "огромно" вторично земетресение  Япония алармира за повишен риск от "огромно" вторично земетресение  С магнитуд над 8 или по-висок, след мощния трус който удари по-рано  Първи вълни цунами достигнаха източното крайбрежие на Япония Първи вълни цунами достигнаха източното крайбрежие на Япония Цунами с вълни до 3 м се очаква да засегне префектурите Хокайдо и Ивате Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Трусът с магнитуд 7,6 по Рихтер удари на 236 км източно от Хачинохе Цените на петрола продължават да скачат Цените на петрола продължават да скачат Фючърсите на суровия петрол Брент поскъпват на фона на напрежението между САЩ и Иран Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Властите подозират опит за изнудване, изтеглят партиди и в Чехия, и в Словакия
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Само който е бил депутат, знае колко боли, когато вече не си депутат.
Виц на деня Виц на деня Депутат:
- Политика правим само предизборно, после правим само икономика.
Виц на деня Виц на деня - Интересувате ли се от политика?
- Разбира се!
- Активен или пасивен?
- В смисъл?
- В смисъл - депутат ли сте или просто гледате телевизия?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Интересно, но и озадачаващо е, че все повече психиатри коментират българската политика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори