Професори подкрепили протестиращите заради вдигането на палатките?
Управляващите целят да подронят легитимното право на гражданите на протест, каза доц. Христо Христев
Основната причина преподаватели да излязат с декларация, в която подкрепят протестите, е отстраняването със сила на палатковия лагер на „Орлов мост“, каза в „Тази неделя“ по бТВ доц. Христо Христев, който е преподавател в Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“.
Над 100 преподаватели от Алма матер, Нов Българския Университет и Университета по архитектура, строителство и геодезия, подкрепят гражданското неподчинение. В обща позиция те определиха поведението на управляващата коалиция като „безотговорно, арогантно и опасно“.
„Смятаме, че в развитието на протестите през изминалите вече повече от 4 седмици, се наблюдава една неприятна тенденция на целенасочени опити за делегитимиране, за компрометиране на протеста чрез използването на различни способи от страна на управляващите и близки до тях медии, анализатори, които целят да подронят основите на легитимното право на гражданите да изразят своята позиция, включително да я отстояват чрез някои по-остри, по-крайни форми на протест“, коментира доц. Христев.
Любима компания напуска пазара на домакинските електроуреди
Куче нахапа 9-годишно дете в двора на хижа, откараха го в болница
За Giro d`Italia временно ще се променя организацията на движение в участъци от републиканските пътища
БАБХ: Над 1000 овце "изчезнаха" от ферми в Смолян и Чепеларе
Този шофьор отнесе глоба от 520 евро за спиране в аварийната лента на АМ Тракия
Чернобил докарал Ани Цолова до операция
Концерт-спектакълът „Бряг и безкрайност“ събира бургаски таланти на открита сцена в чест на Giro d’Italia на 7 май
Ето какви са промените в градския транспорт днес, 7 май
Извънредно! Спецченгета отцепиха бул. „Иван Вазов” в Бургас (СНИМКИ)
Виж остров Света Анастасия в цветовете на Giro d’Italia
Вижте къде ще бъде ограничено паркирането в дните на Giro d’Italia и какви са алтернативите
Звезда от Биг Брадър стана зам.-кмет на Варна
