×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Служебният министър на финансите представи параметрите на удължителния закон
  • Вдигат с 5% заплатите в БДЖ, градски транспорт и "Български пощи"
  • САЩ пускат 172 млн. барела петрол от стратегическия резерв
  • Петролният гигант Saudi Aramco преговаря с украински производители за дронове-прехващачи
  • Задържаха мъж, заплашил баща си с убийство
  • КЗП откри нарушения при разглеждането на жалби за завишени сметки за ток
  • Между 25% и 30% поскъпнаха стоматологичните услуги
  • Тръмп критикува CNN за излъчването на речта на новия ирански лидер
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Радев да представи екип и приоритети на служебния кабинет, зове известен политолог


09 Август 2020, Неделя, 18:32 ч.
Автор: Флагман.БГ

Ще кажете - досега от никой президент не е искано подобно нещо. Така е. Но и времената са особени

Мой приятел се върна от Турция през Капитан Андреево. Ред, задължителни маски, термометър на входа на всеки магазин в Истанбул. Картината рязко се променя на българска територия. Разпасани служители, тук-там - по изключение - някой с маска. Служители на РЗИ, които не знаят кои ПСР тестове са валидни и кои - не.

Разпасана държава, разпасана администрация.

Не е чудно - нали? Оставка! Какво друго? А след оставката - служебен кабинет. Хубаво. Искам да помоля президентът Румен Радев да излезе и да представи екипа си - секретари, съветници, експерти, стратези. Със CV-тата, с административния опит, с експертния капацитет. Ами тези хора ще управляват през период, в който ще бъдем подложени на тежка епидемична и икономическа криза - дори и ако политическата криза заглъхне (което не е много вероятно).

Чувам ви, че питате - ами Бойко кога излезе да си представи калинките? Това не е аргумент. Бойко трябваше да бъде притиснат до стената да го направи, и то отдавна. Но ние кротко и покорно мълчахме. Сега се навирихме - махаме го. Добре.

Но е време да спрем да даваме юнашко доверие.

Г-н президент - моето уважение - представете административния си, управленския си капацитет, екип, приоритети. Стига сме купували котка в чувал! На парламентарни избори партиите поне про форма излизат с някакви платформи. Редно е да чуем и платформата на президента.

Ще кажете - досега от никой президент не е искано подобно нещо. Така е. Но и времената са особени. Аз например, не съм чул от г-н президента как смята той да организира държавната политика за ограничаване на заразата с ковид-19. Нито една негова дума за оценка на позициите на политици, експерти и общественици по тая тема.

Редно е да чуем, нали? Редно е да чуем и видим списък от приоритети - за три месеца, но важни месеци. От площада може и да не му ги искат - но той е редно да ги представи.

Коментарът е на политолога Огнян Минчев, публикуван е във фейсбук профила му*

 


В категории: Политика


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Агнешкото удари 16 евро Агнешкото удари 16 евро 13/03/2026, Петък 13:00 0
Светлозария КИДЕРОВА Шеф Манчев дава 1300 евро за личен шофьор Шеф Манчев дава 1300 евро за личен шофьор 13/03/2026, Петък 12:32 7
Светлозария КИДЕРОВА Преслава подкара „Ферари“ за 600 000 евро Преслава подкара „Ферари“ за 600 000 евро 13/03/2026, Петък 12:03 2
1
Коментара по темата
1.
Дернев
09.08.2020 20:52:59
1
2
Не вярвам Минчев да мисли, че каквито и отговори се получат, те ще променят сценария, писан от други.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Моторист пострада тежко при катастрофа на бургаската ул. „Крайезерна” Моторист пострада тежко при катастрофа на бургаската ул. „Крайезерна” Движението в посока КАТ е затруднено Започна строителството на нова футболна площадка в село Грозден Започна строителството на нова футболна площадка в село Грозден Кметът на община Сунгурларе даде официалния старт на проекта за модерно спортно съоръжение с изкуствена трева Йордан Цонев: Европа се е снишила и чака Тръмп да си отиде. Да, ама не! Йордан Цонев: Европа се е снишила и чака Тръмп да си отиде. Да, ама не! Депутатът от ДПС се разгневи на ПП-ДБ, които саботират ратифицирането на Съвета на мира Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Бургаският държавен университет открива първия си филиал в България - в Добрич Определеният капацитет е 60 студенти Рая Назарян искала да подаде оставка след гафа с „чекиджиите“ Рая Назарян искала да подаде оставка след гафа с „чекиджиите“ Тя обаче получила пълна подкрепа от колегите си, а и обществената реакция била в нейна полза Агнешкото удари 16 евро Агнешкото удари 16 евро Според Симеон Караколев в България остава проблемът с прекалено големия брой регулации, с които се сблъскват фермерите, както и големия брой организации в сектора Бойко Борисов обяви отношенията си с Пеевски за приключили и каза кои са му приятелите Бойко Борисов обяви отношенията си с Пеевски за приключили и каза кои са му приятелите Мои приятели са само Димитър Иванков, Христо Йовоч и Вучката, призна бившият премиер Разби се американска въздушна цистерна, като тези в София Разби се американска въздушна цистерна, като тези в София Машината не е била ударена от Иран, настояват американците, въпреки че разследването не е приключило Шеф Манчев дава 1300 евро за личен шофьор Шеф Манчев дава 1300 евро за личен шофьор Известният кулинар търси търси отговорен, дискретен и лоялен човек Изборите наближават, а в Бургас всеки ден има протести Изборите наближават, а в Бургас всеки ден има протести Снощи трябваше да има демонстрация срещу високите сметки за ток, днес ще е за случая „Петрохан“, а в неделя - за дупките край Каблешково
На най-посещаваното място във Вашингтон грейна провокираща статуя на Тръмп и Епстйн - "Кралят на света" На най-посещаваното място във Вашингтон грейна провокираща статуя на Тръмп и Епстйн - "Кралят на света" Инсталацията, вдъхновена от филма „Титаник“, предизвика реакции и привлече вниманието на посетители в центъра на американската столица Йордан Цонев: Европа се е снишила и чака Тръмп да си отиде. Да, ама не! Йордан Цонев: Европа се е снишила и чака Тръмп да си отиде. Да, ама не! Депутатът от ДПС се разгневи на ПП-ДБ, които саботират ратифицирането на Съвета на мира Кукеровден ще оживи село Ново Паничарево на 14 март Кукеровден ще оживи село Ново Паничарево на 14 март По традиция участниците ще бъдат облечени в характерните кукерски костюми и маски, които символизират силата да прогонят злото и да донесат ново начало Разби се американска въздушна цистерна, като тези в София Разби се американска въздушна цистерна, като тези в София Машината не е била ударена от Иран, настояват американците, въпреки че разследването не е приключило Шофьор нокаутира общински служител след поставена скоба на колата си Шофьор нокаутира общински служител след поставена скоба на колата си За случая е уведомена Районна прокуратура - Сандански Новият тренд петролен туризъм създава напрежение по европейските граници Новият тренд петролен туризъм създава напрежение по европейските граници Шофьори масово зареждат в съседни държави заради по-ниски цени на горивата, а правителствата въвеждат ограничения и проверки 600 млн. долара дневно губят Емирствата заради войната 600 млн. долара дневно губят Емирствата заради войната Войната на САЩ и Израел срещу Иран нанася тежки удари върху икономиката Кметският син Орлин се раздели с изгората си от Ергенът Кметският син Орлин се раздели с изгората си от Ергенът В общо послание Натали и Орлин споделиха, че чувствата помежду им не са изчезнали, но въпреки опитите им да намерят път към общото си бъдеще, са стигнали до решението да се разделят Русия удари автобус в Харков, уби двама Русия удари автобус в Харков, уби двама Атакуван бе за пореден път и гр. Одеса Франция загуби първи войник във войната срещу Иран Франция загуби първи войник във войната срещу Иран Той бе убит при атака на шиитски терористи в Ирак
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори