Спасиха жена, оцеляла 3 дни под развилините в Бейрут
Кадри от спасителната операция на жената, която вече е на края на силите си, се появиха в социалните мрежи
Ливанските спасители намериха жива жена, която е прекарала три денонощия под развалини след експлозията на пристанището в Бейрут, съобщи информационният портал Bint Jbeil.
Кадри от спасителната операция на жената, която вече е на края на силите си, се появиха в социалните мрежи.
Няколко часа по-рано ливански спасители намериха момче, оцеляло под развалините на дома си. И друга история завърши с щастлив край - тази за спасяването на тийнейджър, попаднал в морето след експлозията, и прекарал във водата над 24 часа, предава БГНЕС.
Някои, обаче, имаха по-малко късмет. Тела на мъртви хора са намирани дори на половин половин километър от брега. Тъжни истории за търсене и трагични истории за смъртта на хората изпълват социалните мрежи и местната преса. Десетки хора са посочени като изчезнали, техните роднини публикуват своите снимки в социалните мрежи с надеждата някой да знае нещо за съдбата им.
Семейство търси сина си, който успява да се обади на чичо си и да каже, че е затрупан, но след 20 секунди връзката прекъсва. Майката отказва да напусне пристанището в продължение на три дни, в очакване спасителите да намерят тялото на сина й, който е работил като асансьорен техник в пристанището.
154 са историите на хора, които никога няма да се върнат у дома. Толкова е официалният брой на загиналите до момента, въпреки че поне 60 души се водят за безследно изчезнали, а 120 от ранените са в тежко или критично състояние.
Починалите са били пристанищни служители, работници, пожарникари, военни. В момента на експлозията те са били на пристанището. Част от тях са били отнесени от взривната вълна, а други са починали в болницата. Останките на 19 жертви все още не са идентифицирани. Ливанското министерство на здравеопазването съобщава и за двама египтяни, 8 сирийци, шестима граждани на Бангладеш, трима филипинци, австралиец и пакистанец сред загиналите. До момента съобщенията бяха, че сред загиналите са служител на германското посолство, съпругата на посланика на Нидерландия, двама белгийци, 11 арменци.
Ден на вярата: Почитаме 20 000 мъченици, изгорени за Христос в Никомидия
Нова ера на зарядните устройства
Новите съседи се завръщат, Амадор е успешен бизнесмен
Наш 70-годишен околосветски пътешественик счупи мачта
Грипът настъпва, яжте кисело зеле и туршия
Гроздоберачката от двулевката си отиде в нищета
Румен Гайтански разпродава всичко в България и се изнася от страната
Мъж се задави с десерт и почина на коледната трапеза
Чирозът на стана по-скъп от калкана: Цени до 45 лв. за кг на рибната борса в Бургас
Експерт съветва как да се движим безопасно в снежна и заледена обстановка
Умерен ръст на жилищните цени в България през 2026 г.: Как еврозоната променя пазара
Регистрационните таблици в София - от „С“ до „ОХ“: Как стигнахме до края на азбуката
