Златко Ясновидеца влиза в затвора за 3 г.
Мъжът е осъден, тъй като е измамил 13 мъже и жени от областите Стара Загора, Русе и Ямбол, като от тях е взел над 27 500 лева
Три години затвор постанови Ямболският районен съд за мошеника Златко представял се за ясновидец и измамил повече от 10 възрастни. Окръжният съд е потвърдил наказанието.
Мъжът е осъден, тъй като е измамил 13 мъже и жени от областите Стара Загора, Русе и Ямбол, като от тях е взел над 27 500 лева. По време на разследването е установено, че Златко се е представял за „ясновидец, лечител, знахар, оператор по сензорна медиаторика, сензитив и феноменолог“.
Клиентите му са възрастни хора, които отговаряли на негови обяви, публикувани в различни вестници. В тях той посочвал, че срещу заплащане разваля магии и подобрява семейни взаимоотношения. Освен пари в брой, приемал и златни накити.
След като установили, че ефект от действията на ясновидеца няма, пострадалите сигнализирали в полицията.
Созопол посреща два спортни състезания в началото на април
Почина създателят на OnlyFans
Рекорден интерес към вот в чужбина, 50% повече българи са заявили желание да гласуват
Поморие ще отбележи Деня на Тракия с панихида и поднасяне на венци
Несебър представи визия за опазване на Стария град до 2045 година
Мъж отвлече бившата си от столичния квартал Дианабад
Община Карнобат започна подмяна на кошчетата за отпадъци
Ужасна катастрофа на АМ "Тракия", ТИР и бус се смачкаха. Свидетел: Има тяло на части!
Не давайте на децата си тези играчки - откриха фентанил в кукли Барби
ГДБОП иззе 400 мастербокса цигари без бандерол при акция
Гърция дава до 60 евро за гориво и още помощи заради скъпия петрол
Откриха четирима младежи край хижа "Марица" след нощно издирване
