Бедствено положение заради пожари в 15 общини
В следобедните часове с повишаване на температурите и заради силния вятър отново се очаква усложнена обстановка
Екстремален индекс за пожароопасност е в сила за 15 области на страната. Това сочи справка на сайта на Националния инст метеорология и хидрология (НИМХ).
Индексът важи за областите: Плевен, Русе, Велико Търново, Търговище, Разград, Силистра, Д Шумен, Сливен, Стара Загора, Пловдив, Хасково, Ямбол, Бургас и Варна. Метеоролозите предупреждават, че при екстремален индекс са възможни бързо разпространя много силни пожари с въвличане на дървесните корони.
Големият пожар между Българин и Рогозиново е под контрол. Късно снощи огънят прехвърли магистралата и р. Марица и влезе в индустриалната зона на Харманли. Всичко в момента е потушено и няма опасност за близките населени места.
Тежка остава ситуацията в с. Динево, където екипи продължават да потушават огъня, в с. Радево, тополовградска община, където тежкотоварна техника прави просеки през р. Тунджа и в харманлийското с. Изворово. Военен хеликоптер се вклучи тази сутрин в потушаването на пожара край харманлийското село Динево. До полигона Корен, по последни данни остава един от сериозните пожари в района.
В следобедните часове с повишаване на температурите и заради силния вятър отново се очаква усложнена обстановка.
Лавров: Не сме видели доказателства, че Иран разработва ядрено оръжие
Българските политици отправиха поздравления по случай 3 март
Несебър отбеляза 148 години от Освобождението
Бащата на Сияна Николай Попов регистрира коалиция за участие в изборите
Патриарх Даниил: Да изграждаме благото на България, заради която предците ни пожертваха живота си
Дронове удариха резервоар за гориво на голямо пристанище в Оман
Заменете кафето с чай, ако сутрин или вечер имате следните проблеми
Илияна Йотова: Пред връх Шипка времето е безсилно, той е част от нашето бъдеще и вечност
Шести блок на АЕЦ Козлодуй спрян за четвърти ремонт от декември
Класически усукан тутманик за 3 март
Няколко Airbus-а са в готовност да приберат българите от Близкия изток
Тези 4 зодии са под напрежение на 3 март
