Германия подготвя мерки за пристигащите от регионите на Варна, Благоевград и Добрич
Всички пристигащи от тях ще подлежат на задължително тестване за коронавирус
Посолството ни в Берлин бе информирано от Министерството на външните работи на Германия, че като част от превенцията срещу коронавируса се подготвят мерки спрямо влизащите в страната от три региона на България – Варна, Благоевград и Добрич. Трите региона ще бъдат обявени за рискови, като от събота, 8 август, всички пристигащи от тях ще подлежат на задължително тестване. До получаване на резултата от теста за тези граждани е в сила задължителна 14-дневна карантина.
Тя ще отпадне при отрицателна проба. Тестът трябва да бъде направен до 72 часа след влизане на територията на Германия. Допуска се тестване и в страната на тръгване, ако то е извършено от сертифицирана лаборатория и е до 48 часа преди пристигането в Германия. Препоръчително е при отрицателен тест да се направи нов няколко дни по-късно.
Този втори тест не е задължителен, но германските здравни власти имат право да го изискат, ако смятат за необходимо. Както първият, така и евентуално вторият тест, ще са безплатни. Германското министерство на външните работи ще публикува на сайта си препоръка за въздържане от пътуване към посочените региони в България.
Airbnb и Booking ще режат нерегистрирани имоти: Половината оферти у нас са под риск
КЗП удря спекулата с глоби до 100 000 евро за всеки продукт и търговски обект
Трагедия в Бургас: Възрастен мъж загина след падане от бл. 71 в „Братя Миладинови“
Тойотата на нахакана млада дама, заемаща две паркоместа в Бургас, вбеси съседите й
Русия вече не смогва да попълва армията си: губи по 6000 войници повече, отколкото набира
Мечка опустоши пчелин край Асеновград, изяде 150 кг мед за седем нощи
Готви се нов Закон за МВР, зависими служители ще бъдат отстранявани от системата
Норвегия влиза в ерата на Хокон VIII: новият крал застава пред парламента на 1 септември
Непал смята щетите след потопа: до 5 млрд. долара за възстановяване, над 600 жертви
Денков след скандала в Струмяни: Управляващите не търпят критика и искат да живеят в свят, в който всичко е наред
На цената на луксозен хотел: Частен остров край Кавала се продава за 3 млн. евро
Нели Рангелова преживя огнения ад в Созопол: Туристи бягаха от хотелите, пушекът ни преследваше по улиците
