195 са новите случаи на коронавирус, 7 души са починали за денонощие
857 пациенти са в лечебни заведения за болнична помощ
195 са новите доказани случаи на заразени с коронавирус през изминалото денонощие. Изследвани са 5837 проби. Това показват данните от Националния информационен портал към полунощ. Потвърдените случаи на COVID-19 у нас са общо 13 209, като към момента 5 145 от тях са активни. 7 622 са излекуваните, от които248 са регистрирани през последното денонощие.
С доказана коронавирусна инфекция в лечебни заведения за болнична помощ се намират общо 857 пациенти, 55 от които са настанени в интензивни отделения и клиники. Починалите, при които е бил доказан COVID-19, са 442. Седем души са починали през изминалото денонощие.
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук

И все пак моят анекдот от счетоводител който отговаря за болница с легла и отделение за ковид. И се отчитат пред НЗОК и за липсваща кърпа, нямат такъв случай. Защото цялата идея е лишена от логика.
Kой би предположил? /s
Естествно не са всички активни случаи и има закъснения и забавяния особенно през уикедна когато капацитета на лабораториите е намален. Но поне има минимум който е докладваната бройка.
Вирус има,ясно е,но тази статистика с какво ни помага?
Нито вярвам,че са всеки ден са точни данните,нито знаем всъщност колко хора са го изкарали или са зарадени без да знаят.
Да се спазват препоръките и това е.
И да пазим старите и болни хора.