Германия глобява €25 000, ако откажеш корона тест
Германският Червен кръст ще изпълнява тестовете, които са финансирани от държавата
Броят на новите инфекции в Германия достигна 1147 за едно денонощие - най-високата стойност от месец май насам. От тази събота пристигащите в страната от рискови региони ще бъдат задължително тествани за коронавирус. Срещу нарушителите са предвидени сериозни глоби.
Германският Червен кръст ще изпълнява тестовете, които са финансирани от държавата, а тези, които откажат да се подложат на изследване, са заплашени от глоба, стигаща до 25 000 евро. Икономическият съвет към Християндемократическия съюз настоява за въвеждане на пълна забрана за пътуване до рисковите региони. Причината е, че за втори пореден ден институтът "Роберт Кох" съобщава за повече от 1000 заразени за денонощие, информира "Дойче веле".
Според експертите от "Роберт Кох" ситуацията е много тревожна. Все пак тя се различава съществено от тази в началото на пандемията, пише "Тагесшпигел" - знаем много повече за начина, по който се разпространява вирусът, здравната система е по-добре подготвена, тества се по-масово, а ефективните мерки за ограничаване на пандемията са изпробвани и доказани.
1,38 промила в 9 сутринта: Бургазлията Димитър Христов задържан мъртво пиян зад волана на БМВ-си в Слънчев бряг
Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца
Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие
Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари
САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро
Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство
София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка
ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната
Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените
