Джордж Клуни дарява 100 000 долара за Ливан
Съпругата на актьора Амал е с ливански произход
Американският актьор Джордж Клуни и съпругата му Амал, която е с ливански произход, ще дарят 100 000 долара на благотворителни организации в Ливан във връзка с взрива в Бейрут. Изявлението на семейната двойка е публикувано в списание „Variety“. „И двамата сме дълбоко загрижени за хората в Бейрут и за опустошенията, с които се сблъскват през последните няколко дни“, се казва в него.
Средствата ще бъдат предоставени на три благотворителни организации, които помагат на място – Ливанския червен кръст, Impact Lebanon и Baytna Batak. Звездната двойка се надява, че други също ще помогнат според възможностите си, пише Лупа.
Изданието припомня, че по-рано тази година семейство Клуни са дарили над 1 милион долара в помощ на борбата срещу коронавируса, като по 250 000 са предоставени на Дома за кино и телевизия, фонда SAG-AFTRA и Фонда на кмета на Лос Анджелис, а 300 000 долара са разпределени между три международни благотворителни организации - Ливанската хранителна банка, Регион Ломбардия в Италия и Националната здравна служба на Великобритания.
Класически пухкави палачинки: Рецептата, която винаги се получава
Класически пухкави палачинки: Рецептата, която винаги се получава
06/06/2026, Събота 22:00
0
Починалите чужденци в зверската катастрофа били чудесни момчета
ЕК ни показа жълт картон! Плоският данък на дузпата
Шокиращи твърдения за фаталния инцидент в Благоевград
7-звезден спектакъл на "Лазур"
Отвори ли Тръмп кутията на Пандора в Иран
"Роснефт": САЩ са основните печеливши от затварянето на Ормузкия проток
Никола Цолов взе точка от спринта в Монако
Асиметричните рокли превземат сезона
Световни легенди и 15 000 фенове взривиха Бургас с „Мача на надеждата“
Реал Мадрид с трансферната бомба на сезона?
Граждански протест във Варна, искат оставката на кмета Коцев
