Жълт код за вятър в 18 области
Прогноза за времето - петък, 7 август 2020
Жълт код за вятър е в сила за 18 области на страната на 7-и август. Това сочи справка на сайта на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Кодът важи за областите: Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Русе, Търговище, Разград, Силистра, Добрич, Шумен, Варна, Стара Загора, Сливен, Бургас, Ямбол, Хасково и Кърджали.
Жълтият код означава, че времето е потенциално опасно, предупреждава "Фокус". При жълт код за вятър метеоролозите препоръчват хората да бъдат внимателни за летящи във въздуха предмети и обръщат внимание, че по тази причина са възможни локални нарушения на обичайните дейности на открито.
Днес над източната половина от страната времето ще се задържи слънчево. Над западните, а по-късно и над централните райони ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и в следобедните часове и преди полунощ на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. В отделни райони валежите ще са интензивни и значителни по количество. Ще продължи да духа умерен и силен източен вятър. Максималните температури, в повечето райони ще бъдат между 30 и 35 градуса, в София - около 28.
Атмосферното налягане ще бъде близко до средното за месец август и през деня слабо ще се понижава. По Черноморието ще е слънчево. Ще духа умерен до силен североизточен вятър. Максимални температури ще стигат 27-29 градуса. Температурита на морската вода е 26-27 градуса. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.
Над масивите от Западна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевични бури. Ще духа силен източен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра ще бъде около 21 градуса, на 2000 метра - около 13 градуса.
Сензация в Италия: Шави да вади Милан от кошмара
26/05/2026, Вторник 19:33
0
Страшен обрат с времето
Бургазлия игра срещу хевиметъл звезди на стадиона на Левски
Полицията издирва две деца от Варна
Прокуратурата отчете колко и какви дела има срещу прокурорския син Васил Михайлов
Масажистка и балерина напират за короната на Мис Силикон
КАТ слага край на "криенето в храстите" и пренасочва патрулите и камерите към най-опасните отсечки в страната
Затварят частично АМ Тракия в посока Бургас. Дано да бъде последният ремонт през сезона, зове туристическият бранш
България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика
Бургас посреща древни гиганти: Маслинови дървета на 2800 години и тонове история идват в морския град
Още три звезди от Висшата лига ще играят на "Лазур" в "Мача на Надеждата"
Тежко ПТП на бул. "Иван Вазов", кола се обърна странично
