Шофьор с 3 промила алкохол спретна гонка с полицията
На пияния водач са съставени четири акта
Бързо производство е образувано срещу пиян нарушител, опитал да избяга от проверка на пътя. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в Русе. На ул. "Антим" в Русе, кръстовище с ул. Стефан Стамболов, екип на Първо РУ предприел проверка, като подал ясен сигнал за спиране на движещ се лек автомобил "Опел Вектра“ с русенска регистрация. Превозното средство не спряло, а продължило да се движи в посока пътен възел "Охлюва".
Полицейските служители последвали колата и я спрели на ул. "Стефан Стамболов", на около 100 метра след хотел "Брани". Установен е водачът 33-годишен русенец, който лъхал на алкохол.
На място е изпратен и екип на пътна полиция, за да изпробва мъжа, като проверката с техническо средство за употреба на алкохол е показала положителен резултат – уредът е отчел 3,00 на хиляда концентрация в издишания въздух.
На водача е издаден талон за изследване, който той отказал да подпише. Служителите са извършили и проверка на документите на водача, както и на автомобила. Мъжът не могъл да представи свидетелство за регистрация на МПС, а справка показала, че той управлява и с наложено наказание, а освен това автомобилът нямал преминат годишен технически преглед.
За констатираните нарушения на 33-годишния са съставени четири акта, които той отказал да подпише.
Отведен е и до болницата за кръвна проба, но там пред медицинското лице е отказал да даде кръв. Материалите по случая са предадени на разследващ полицай и срещу водача е образувано бързо производство.
Кметът Димитър Николов посети приюта за бездомни в Бургас на Нова година
ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България"
Българин: Ще стане живо чудо с еврото
Заплаха за убийство и счупена с камък витрина при опита за грабеж на златарското ателие
Най-кървавата война след Втората световна: защо отново гинат руснаци и украинци
Антъни Джошуа просълзи спортния свят с думи от болницата
Мъж с шест съпруги почина от инфаркт след фатален ултиматум
Парите ще валят: кои зодии ще направят най-силния старт на 2026
Как да направим вкусно кисело зеле с по-малко сол - тънкости от опита
Легендата Роберто Карлош претърпя многочасова операция
Черна хроника - 453 жертви по пътищата на България за годината
Скандал във Франция: Мбапе дарил 60 300 евро на полицай
