Пътна полиция с нова акция до 12-ти август
Акцията ще е с три основни акцента
От днес до 12-и август ще бъде в сила специализирана полицейска операция по пътищата, съобщи Петър Соколов от Пътна полиция. Акцията ще е с три основни акцента. „Първият акцент е продължаване и засилване на контрола върху водачите на двуколесни и триколесни моторни превозни средства с цел недопускане на пътни инциденти с тях.
Вторият акцент е засилен контрол по автомагистралите и по пътищата от първи и втори клас в посока от вътрешността на страната към черноморските курорти, тъй като в този период интензивността на движението по това направление е изключително голяма. За целта са включени всички налични технически средства за контрол на скоростта и са разположени в уязвимите участъци от пътната мрежа, както и по местата, където има най-много нарушения на скоростните режими'', заяви инсп. Соколов, цитиран от Канал 3.
Третият акцент от операцията е нейното денонощно провеждане от петък на територията на всички черноморски курорти, като основно ще се следи за неправоспособни водачи, за водачи, употребили алкохол и упойващи вещества, такива с агресивно поведение на пътя и предприемащи неправилно изпреварване, уточни той.
,,Водачите трябва да бъдат много внимателни с пътните знаци и маркировките. Трябва да се съобразяват с указанията на служителите на Пътна полиция'', подчерта инсп. Соколов и увери, че там, където бъдат установени пътни блокади от протестиращи граждани, ще бъдат оповестени обходни маршрути.
Голям скандал в наша детска градина - "Г-жа 1" залепи устата на дете с тиксо
Тол таксите ще скочат с 30 до 130% от 1 март
Румен Радев: Готови сме, можем
Кой православен празник посрещаме на 22 януари, има категорична забрана за деня
Жълт код за сняг в три области, валежите отслабват до вечерта
Невиждан екшън на държавното по борба (ВИДЕО)
Джип се заби зрелищно в светофара до мол Гранд Плаза в Бургас
Тръмп с култово изречение за очилата на Макрон
Американско супер оръжие съсипа охраната на Мадуро за секунда? Ето какво каза Тръмп
Евакуация в един от най-големите градове на Балканите
Почина "най-прекрасният човек"
Медведев каза дали ще смени Русия
