×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Внимание! Спасители съветват: Не влизайте в морето, вълните са огромни


Внимание! Спасители съветват: Не влизайте в морето, вълните са огромни
Ентусиасти надценяват жестоко плувческите си умения и влизат надълбоко, въпреки съветите на лайфгардовете
06 Август 2020, Четвъртък, 14:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

От сутринта днес близо 5 човека са изпаднали в беда на плажа в бургаския кв. Крайморие, за щастие са извадени живи и здрави

В следващите дни, включително днес, морето ще бъде изключително опасно и трябва да се спазват всички указания. За това предупреждават опитни спасители от цяла Бургаска област, които уточняват, че заради жълтия код за силен, обявен за цяла Южна България в следващите дни, са се образували високи вълни, които с връхлитат брега с огромна сила и могат да повалят всеки.

Концесионерът на плажа в бургаския кв. Крайморие Николай Димитров обясни пред Флагман.БГ, че цяла сутрин днес масово плажуващите не обръщали внимание на указанията. Влизали да се къпят въпреки червения флаг и множеството забележки от спасителите.

„Налага се дори при най-малките отклонения от това, което сме дали като указания, да вадим от водата ентусиастите, защото нарушават цялостната дисциплина. При толкова силна вълна, висока около 1-1.5 м, е изключително трудно да обезпечиш толкова хора вътре във водата“, каза Димитров.

Той разкри, че от началото на деня на плажа в кв. Крайморие вече има няколко случая на човек, изпаднал в беда и изваден успешно от спасителите. Той описа случай с мъж, който, очевидно надценил възможностите си на плувец, влязъл, но бил повлечен от вълните и започнал да дава знаци на спасителите. Те бързо преценили, че той няма да може да излезе от водата сам и бързо се притекли на помощ, за да го извадят от бурното море.

На други два поста е имало дори случаи, при които хора, които са влезли до кръста, изпитват затруднения да излязат, защото морето ги дърпа навътре, а вълните ги блъскат с огромна сила. Те също са изведени от опитните спасители, чийто ръководител е Васил Алексиев – човек с 43-годишен стаж във водното спасяване, чиято експертна преценка е нещото, което отличава плажа в Крайморие от почти всички останали по Черноморието по отношение на безопасността. 

Очаква се до края на седмицата вълнението да намалее с утихването на вятъра. Това обаче съвсем не е добра новина, защото това става причина за образуване на силно мъртво вълнение, което създава измамно впечатление за това, че морето е безопасно.
 


В категории: Бургас


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
9
Коментара
9
Коментара по темата
9.
Do jenataa
06.08.2020 15:50:58
4
5
Nali pomnish vuicho ti kakvo ti kaza v kolata zashtoto burgas e maluk pak shte se vidim jena iztrupnala ot narkotici
8.
Мишле с пишле
06.08.2020 15:49:46
4
6
Някой е наигран и нае*ан и рине злоба еййй колко е жалко да гледаш тази картина ! А на баща ми приятелката има по големи топки от тебе ! Макар и да не знам от къде познаваш баща ми .. айдее палишшш
7.
Доносника
06.08.2020 15:39:57
7
8
Нещо май са те натиснали нап а ? Отворко ! На вис сладоледаджията плаче и рине злоба хагахха
6.
5 Така
06.08.2020 15:33:23
7
7
Ами не ги чети бе отворен.Глей си празният живот и с празните обноски,нашмули са и стани пак генгстър.А вече ще те наричаме Кромит понеже сам си го избра,а нападжийка е на татко ти изключително близката която не можа да ви свърши работата по доноса
5.
Така
06.08.2020 15:19:16
4
8
Нито съм Златомирчо нито кромит нито нападжия ! Аз съм си обикновен човек съм си ! Ама може ли да ми натякват името на един празен човек с обноски на каруцар в всяка една статия за морето
4.
Знае до 4
06.08.2020 15:04:42
4
9
Златомирчо-Наркомана и баща му Лукчето също ни натоварват със техният хейт,но тя простотията им е всеизвестна така че то е нормално за тях.А Лукчо а на приятеля ти женка му неможа да свърши простотията за която я накара,но вола като рие на гърба го хвърля да ви напомня.
3.
Някой знае ли
06.08.2020 14:46:34
3
7
Кой е този Димитров? И защо ме натоварвате с него? Достатъчно е "каза Алексиев"
2.
До 1 Златомирчо
06.08.2020 14:22:21
5
6
Демек пак си нашмулен или Лукчо баща ти пак хейти тоз голям ловър.И поздрави на приятелката от нап но тепърва ще и довлечете бели дето ви удисва на простотиите
1.
Георги
06.08.2020 14:08:27
4
10
Димек Николайчо преразказал пред флагман думите на старшия спасител ....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Три зодии постигат заветните си мечти до няколко дни Три зодии постигат заветните си мечти до няколко дни Неочаквана идея може да промени плановете и да даде мощен тласък към ново начало Вариант 1 бе изтеглен за НВО по БЕЛ: Близо 55 000 седмокласници пишат в този момент (ВИДЕО) Вариант 1 бе изтеглен за НВО по БЕЛ: Близо 55 000 седмокласници пишат в този момент (ВИДЕО) Националното външно оценяване е от ключово значение за кандидатстването на учениците след 7. клас в профилираните и професионалните гимназии Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка Към момента състоянието ѝ е стабилно Отлична оценка на Европейската инвестиционна банка за научния кампус, който се изгражда в Бургас Отлична оценка на Европейската инвестиционна банка за научния кампус, който се изгражда в Бургас Този проект отваря нови хоризонти пред града Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Спирането на парите на тези, които съществуват само заради собствения си бизнесплан, е спешна политика, а не разказа, че някой взимал голяма заплата, за да може в кръчмата да го псуват, каза той Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Той упрекна бившият премиер Кирил Петков, че е предал националните ни интереси като е обяснявал в Скопие, че въпреки рамковата позиция, да ги пусне в ЕС Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Какво мислят участниците в "София Прайд" - за възможността да имат деца и "тежко скучните" от Парада на семейството Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Докато местните миряни се готвят за протест в неделната сутрин, Сливенската епархия обяви, че няма да се огъне пред никакъв обществен натиск „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана
Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта Заради шума, наподобяващ атака с дрон, забраняват движението на скутери и АТВ-та през нощта Специфичният шум от леките превозни средства затруднява работата на системите за противовъздушна отбрана в Крим Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година Инфлацията в Гърция лишава близо половината граждани от лятна почивка през тази година Проучване на социологическата агенция отчита сериозно влошаване на жизнения стандарт и затруднения при покриването на транспортните и жилищните разходи Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Докладчикът Томас Вайс поиска поправката, поощряваща работата на историческата комисия, да отпадне от доклада за напредъка на Скопие за членство в ЕС Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Жена праща мъжа си до магазина:
- Ето ти пари, иди да вземеш половинка масло.
Мъжът се връща с половин литър водка:
- За половинка стигна, ама за масло не останаха пари.
Виц на деня Виц на деня Жена при доктора:
- Струва ми се, че мъжът ми има някакво психическо заболяване. Понякога с часове го моля да ми купи дрехи или кола, а той нищо не чува.
- Това не е болест. Това е талант!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори