Ливанският премиер призова света за помощ
Взривът отне живота на над 100 души и опустоши цели квартали
В кратко телевизионно обръщение ливанският министър-председател Хасан Диаб призова всички страни и приятели на Ливан да помогнат на малката страна след вчерашния взрив в Бейрут, отнел живота на над сто души и опустошил цели квартали на града, предаде Асошиейтед прес.
"Свидетели сме на истинска катастрофа", каза Диаб и отново обеща, че ще бъде потърсена отговорност от виновниците за случилото се, но не коментира каква е била причината за експлозията. Междувременно губернаторът на Бейрут оцени щетите от взрива на пристанището на 3-4 милиарда долара, съобщи телевизия Ел Би Си.
Тази сутрин над пристанището все още се издигаше дим, отбелязва Асошиейтед прес. Големите улици в центъра са пълни с отломки и повредени коли, взривната вълна е разрушила фасадите на някои сгради.
Проф. Рачев каза какво време ни очаква в следващите 10 дни
Лора Христова с нов силен резултат, Гришо си уреди среща с Алкарас
Пролетно време в България - температури до 18 градуса
Най-полезните пролетни храни за повече енергия и добро здраве
Призрак на вълк пази Родопите?
Как да приготвим хрупкави пилешки хапки за 30 минути: лесна и бърза рецепта
5 най-чести грешки при пране и как да ги избегнете за по-дълготрайни дрехи
Най-опасните зодии: кои знаци могат да бъдат най-отмъстителни
Карлос Насар стана част от протест
Българка скочи в 7-метров преливник, за да спаси кучето си
Топ специалист ще оперира Малена Замфирова
