Надал официално отказа участие на US Open
Рафа мотивира решението си с коронавируса
Действащият шампион на US Open Рафаел Надал официално отказа участие в турнира, който стартира на 31 август и ще се играе без публика. Испанският тенисист мотивира решението си с пандемията от коронавирус. След продължителни колебания прецених да не участвам на тазгодишния US Open. Ситуацията в света е много сложна, случаите на заразени с COVID-19 се увеличават и изглежда, че все още нямаме контрол над това, написа носителят на 19 титли в Големия шлем в профила си в Twitter. Това е решение, което не исках да взимам, но реших да послушам сърцето си и на този етап предпочитам да не пътувам, написа още Рафа и изрази уважение за усилията на Американската тенис асоциация, организаторите на US Open и ръководството на АТР турнирът все пак да се проведе.
Рекордьорът по спечелени титли от "Големия шлем" Роджър Федерер също няма да играе в Ню Йорк, защото е контузен и ще пропусне целия сезон. Българинът Григор Димитров все още не е обявил дали ще се включи в турнира, но е по-вероятно да откаже участие. Светожвният номер 1 Новак Джокович тренира на тъврди кортове, но също не е обявил решението си дали да играе. Редица звезди се отказаха заради пандемията, сред които Ник Кирьос, Ашли Барти, Симона Халеп.
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
