×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • „Български пощи“ пуснаха първите комплекти с евромонети
  • САЩ спира имиграционните заявления от 19 държави
  • 54 двойки се ожениха на масова сватба в Газа
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хотелиери от Несебър събират подписи срещу настаняване на заразени с коронавирус в хотел


Хотелиери от Несебър събират подписи срещу настаняване на заразени с коронавирус в хотел
Собственици на къщи за гости, на ресторанти и магазини протестират срещу превръщането на хотел в Несебър в център за настаняване на заразени с коронавирус туристи
05 Август 2020, Сряда, 08:29 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

В 9:00 часа те ще се срещнат с областният управител Вълчо Чолаков и ще настояват карантинният център да е отдалечен, за да не им съсипе бизнеса

Хотелиери, собственици на магазини и ресторантьори от Несебър излязоха на протест пред хотел в морския град, за който е взето решение да се превърне в карантинен. Ако там се настаняват болните от коронавирус туристи, бизнесът ни ще бъде съсипан, споделиха пред Нова телевизия собствениците на близките ресторанти и магазини. 

Над 120 подписа на живеещи в района са събрани срещу обособяването на хотела в карантинен център. В 9:00 часа подписката ще бъде предадена на областният управител на Бургас Вълчо Чолаков.

Хората протестират, защото хотелът е разположен на изключително оживено място, уточни водещата на „Здравей, България“ Лора Инджова.

Вариантът за обособяването на хотела в карантинен бе обсъждан в края на миналата седмица между хотелиери и новия министър на туризма Мариана Николова, припомни репортерът Цеца Алексова.  

„Районът бе описан като крайно изолиран и отдалечен от големите хотелски вериги. Това не отговаря на истината. Мястото е доста оживено. Намираме се на главния път Равда – Несебър. Това е и пътя към плажа“, каза една от протестиращите. 

„Този хотел, ако стане за настаняване на болни от коронавирус, ще настъпи промяна на живота в района. Тук има заведения, магазини, ресторанти“, добави тя. 

„Този хотел се намира на метри от пешеходната пътека. Няма никакви огради. За мен това е абсолютно безобразие“, каза пък собственик на магазин за хранителни продукти. 

„Дребният бизнес ще бъде съсипан, тъй като никой няма да идва да почива при нас. На 3 метра сме от хотела. Мястото на болните хора е в болниците, а не по улиците или в хотелите“, каза собственик на къща за гости. 

„Това не е изолация. Тук минаваме. Вижте балконите! Всеки може да ви хвърли отгоре нещо или да ви наплюе. Убиват туризма“, коментира жител на Несебър. 

Хората настояват да бъде избрана друга сграда извън курортите. 

От Министерството на туризма пък заявиха, че все още нямат подписан договор със собственика на хотела и са готови на диалог с всички хора, които работят в бранша, както и с живеещите в Равда и Несебър. 


В категории: Несебър


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
20
Коментара
Флагман.БГ Унгария ще съди ЕС заради руския газ Унгария ще съди ЕС заради руския газ 03/12/2025, Сряда 21:40 2
Тервел ИЛИЕВ Екшън с морски дрон в Румъния Екшън с морски дрон в Румъния 03/12/2025, Сряда 20:20 0
Тервел ИЛИЕВ Натали от "Ергенът": Събуди се, народе Натали от "Ергенът": Събуди се, народе 03/12/2025, Сряда 18:20 3
20
Коментара по темата
20.
Сапунчо
05.08.2020 16:38:50
0
3
Убивам коронавируса безотказно !
Не вярвате ?!
Питайте Мангъров.
19.
Абориген
05.08.2020 14:57:55
0
2
Важното е карантинираните да бъдат "далече от големите хотелски комплекси",а пък малките ...малките тях кучета ги яли!
В момента в радиус от 6-700 метра на Дел Мар има повече хора от колкото в целия Сл.бряг при това са българи ,които предната "компетенция" в туризма молеше да спасят сезона и които са избрали да почиват тук, а не в Гърция.
18.
ПРЕДЛОЖЕНИЕ
05.08.2020 14:29:55
0
2
ЗДРАВНАТА КЪЩА ИМА КАПАЦИТЕТ ДА ГИ ПРИЕМАТА ТАМ! Но има един паразит от патриотите дето точи здравната каса с почиващи баби !!!
17.
АНТИ
05.08.2020 14:28:23
0
3
"Убиват туризма“, коментира жител на Несебър.

Вместо Туризъм, има ваучеризъм.

Дръжте се за ... ваучерите ...
16.
*********
05.08.2020 14:27:50
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
15.
До Налбантов
05.08.2020 13:27:40
0
5
Наяде направи си хотела болница.Нали си лизач
14.
Хахаха
05.08.2020 12:26:23
1
8
Ей, сега ги гледах по телевизията "хотелиерите" - пукнат несебърлия няма!
И да не си местен, само по говора ще разбереш, че тези с подписката са софиянци. Ако не вярвате вижте ги в новините на Нова.
То и без това в този район - кв."Черно море" - собствениците са предимно приходящи от големите градове и руснаци, закупили апартаменти.
13.
X
05.08.2020 12:02:41
0
11
Защо заразените от Слънчев бряг да бъдат в Несебър? Има куп неработещи хотели в комплекса, особено в северната му част - изолирано и празно.
Но май някой "наш човек" от София трябва да вземе едни пари, за да не е капо това лято.
12.
До 2
05.08.2020 11:57:15
1
9
Никой от тия, които "търсят помощ от държавата", не е несебърлия. Помощ от държавата търсят и получават разни софиянци, пловдивчани и т.н. собственици на големи хотели по Черноморието. Питайте дали братята Милен и Георги Велчеви са получили помощ - да, разбира се!
Колкото като процент останаха кореняк бургазлиите, толкова останаха и несебърлиите в Несебър.
11.
Милен
05.08.2020 11:48:27
1
8
Алчни гъзве ама много страхливи
Пълно щастие няма
10.
Пламен
05.08.2020 11:33:22
0
3
Странно нещо е петела - пий вода, пък не пикае
9.
*********
05.08.2020 11:32:16
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
Хаха
05.08.2020 09:34:56
0
16
Настявайте те ги в общината в Несебър, и без това ги обичате и браните .Тъкмо за лятото нещо полезно предназначение за тази сграда.
7.
До Ха хо-то
05.08.2020 09:30:52
10
13
От Корона вирус не се притесняваме дори и да го има. Притесняваме се от паниката ,която излишно се нагнетява и мъти празните глави на подобни индивиди като Вас.
6.
Хаха
05.08.2020 09:15:50
3
27
Нали няма корона вирус от какво се притеснявате .
5.
Шмиргел
05.08.2020 09:15:08
14
8
До коментарите по-долу:
Хубаво е , когато човек не е наясно с нещо да не коментира! Хората са казали:
Където не ти влиза пръста,не си навирай главата"
4.
Абориген
05.08.2020 09:08:04
0
9
Далаверата продължава да върви! Изборът точно на този хотел изобщо не е случаен. По принцип той работи с групи от чужбина,които тази година ги няма. Като се има предвид кой го стопанисва и че тази година няма да работи защо пък да не се вземат едни пари от държавата-както се казва "На тая суша и градушката помага". Важното е да бъдат "далече от големите хотелски комплекси",а пък малките ...малките тях кучета ги яли!
В момента в радиус от 6-700 метра на Дел Мар има повече хора от колкото в целия Сл.бряг при това са българи ,които предната "компетенция" в туризма молеше да спасят сезона и които са избрали да почиват тук, а не в Гърция.
3.
Несебърлии са
05.08.2020 09:03:59
2
23
Мръсна сган.
2.
Jfghf
05.08.2020 08:59:09
5
35
По-нагли от несебърлии няма!?!?? Хем туристи искат , протестират че бил слаб сезон и търсят помощ от държавата, обаче ако има болни, трябвало да бъдат в чуждия двор , не в техния !?!!
1.
Storm
05.08.2020 08:57:11
6
31
Ай стига сте ревали!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Напрежение на протеста в Сливен и опит за блокада на Аспаруховия мост във Варна Напрежение на протеста в Сливен и опит за блокада на Аспаруховия мост във Варна Протестните демонстрации обхванаха десетки градове в страната с искания за оставка, промяна на модела на управление и настояване за повече прозрачност Защо някои хора виждат "светлина в края на тунела", когато умират Защо някои хора виждат "светлина в края на тунела", когато умират Учени дадоха обяснение Не на омразата, призоваха кметове и подкрепиха Пеевски на фона на ескалиращо напрежение и протести Не на омразата, призоваха кметове и подкрепиха Пеевски на фона на ескалиращо напрежение и протести Ескалацията на напрежението в Народното събрание преля в декларации, но и изостри обществения гняв, насочен към управляващите Български шофьор реши да кара по тротоара Български шофьор реши да кара по тротоара Дори даде мигач, докато слаломира до пешеходка с куче Бургас въвежда безкасово пътуване: Вече с дебитна или кредитна карта в автобуса Бургас въвежда безкасово пътуване: Вече с дебитна или кредитна карта в автобуса Градският транспорт в Бургас преминава на ново ниво – вече можем да купуваме билет само с едно докосване на банковата карта Мистериозно устройство на пътя върши двойна работа Мистериозно устройство на пътя върши двойна работа Шофьорите не натискат бясно газта, а бандити могат да бъдат заловени Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши се срещна с Георги Георгиев Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши се срещна с Георги Георгиев Тя е на важна визита в България КЗК с мрачен доклад: Българската храна изчезва, надценките стигат 90 на сто КЗК с мрачен доклад: Българската храна изчезва, надценките стигат 90 на сто Производството на основни храни у нас е в колапс, а вносът расте рекордно. Комисията за защита на конкуренцията алармира, че без спешни мерки ще загубим не само вкуса, но и сигурността си Шофьорите, пътуващи към Гърция могат да използват алтернативни трасета през пункт "Илинден" Шофьорите, пътуващи към Гърция могат да използват алтернативни трасета през пункт "Илинден" Агенция „Пътна инфраструктура“ прави това уточнение във връзка с временното спиране на трафика през граничен пункт „Промахон“ Натали от "Ергенът": Събуди се, народе Натали от "Ергенът": Събуди се, народе Младата жена подкрепя протестите срещу Бюджет 2026
Унгария ще съди ЕС заради руския газ Унгария ще съди ЕС заради руския газ Словакия обмисля подобен ход Бившият собственик на Pornhub иска да купи активи от "Лукойл” Бившият собственик на Pornhub иска да купи активи от "Лукойл” След санкциите срещу „Лукойл“, милиардери от различни сфери на бизнеса се насочват към нейните активи. Сред тях е и Бернд Бергмайр, с минало в индустрията за съдържание за възрастни и солиден опит във финансовите среди. Мъж глътна яйце Фаберже на стойност 19 000 долара Мъж глътна яйце Фаберже на стойност 19 000 долара Заподозряният трябва да се яви отново в съда на 8 декември Калъм Търнър е новият фаворит за ролята на Джеймс Бонд – близък до Дуа Липа актьорът повежда надпреварата за 007 Калъм Търнър е новият фаворит за ролята на Джеймс Бонд – близък до Дуа Липа актьорът повежда надпреварата за 007 Букмейкърите на Coral поставиха Търнър на първо място, изпреварвайки досегашните лидери на кандидатите Арън Тейлър-Джонсън и Хенри Кавил Временно ограничение на движението по АМ „Тракия“ Временно ограничение на движението по АМ „Тракия“ В рамките на няколко дни ще се изгражда т.нар. „прозорец“ в средната разделителна ивица – специален участък, който позволява безопасно преминаване на автомобилите от едното платно в другото Докато криптопазарът се сриваше, инвеститорите в Arc Miner печелеха по 10 000 долара на ден Докато криптопазарът се сриваше, инвеститорите в Arc Miner печелеха по 10 000 долара на ден Инвеститори се пренасочват към Arc Miner за безопасни и прогнозируеми печалби, докато волатилността разтърсва криптопазара Бившата на Дейвид Бекъм се отказва от световната суета – днес живее спокойно в норвежките планини Бившата на Дейвид Бекъм се отказва от световната суета – днес живее спокойно в норвежките планини Ребека Лус, бившата на Дейвид Бекъм, днес води спокоен живот в Норвегия с лекар и две деца Скандално признание на Виктор от „Ергенът“: Имам 106 жени и чекмедже с инструменти Скандално признание на Виктор от „Ергенът“: Имам 106 жени и чекмедже с инструменти Признанията на Виктор от „Ергенът“ за бурния му интимен предизвикаха вълна от реакциите и поставиха въпроси за любовта, доверието и истината зад телевизионния образ Делян Пеевски към протестиращите: Власт не се взима на улицата, а на избори Делян Пеевски към протестиращите: Власт не се взима на улицата, а на избори Няма да позволим да бъдат обиждани моите хора, обяви лидерът на ДПС Ново начало  Зеленски търси истински край на войната – очаква решение след разговорите между Москва и пратениците на Тръмп Зеленски търси истински край на войната – очаква решение след разговорите между Москва и пратениците на Тръмп Изказването му идва в момента, когато вниманието на света е насочено към Москва, където се провеждат ключови разговори между руски представители и американската делегация, водена от пратеника на Доналд Тръмп – Стив Уиткоф
Бойко Борисов Бойко Борисов Протестите си свършиха страхотна работа, бюджетът не беше добър Виц на деня Виц на деня На интервю за работа:
- Защо напуснахте предишната си работа?
- Фирмата се премести в нов офис, но не ми казаха къде се намира...
Виц на деня Виц на деня - Какво правиш?
- Гледам състезание по щанги.
- Мъже, или жени?
- Още не знам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Да искаш, значи да можеш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори