"Б.Т.Р." и "Тангра" с грандиозен концерт за празника на Несебър
Подготвена е зрелищна програма за 15 август
За поредно лято жителите и гостите на Несебър ще съпреживеят широката палитра от зареждащи емоции, съпътстващи двудневната богата програма по случай празника на града, която по традиция ще кулминира в нощта на 15 август с впечатляващо 3D светлинно шоу на крепостните стени и грандиозен пиро-музикален лазерен спектакъл.
В тържествените концерти ще участват любимците на вече три поколения българи „Тоника СВ“ и легендарните рок банди Б.Т.Р. и „Тангра“. Почитателите на стилната класическа музика ще се насладят на Триото тенори „Изящните гласове“, а магията на българския фолклор ще заплени публиката чрез музикалните и танцови изпълнения на Професионален фолклорен ансамбъл „Странджа“. „Морските звездички“ на Несебър пък ще зарадват малки и големи със своя талант и детско очарование.
Отслужване на празнична Света литургия в храм „Св. Успение Богородично“ и ритуал по тържественото издигане на националния флаг също са включени в програмата.
Във връзка с извънредната обстановка в страната и света, причинена от COVID-19, организаторите от Община Несебър ще се погрижат честванията по случай празника на града да преминат при пълно спазване на разпоредените от Министерство на здравеопазването противоепидемични мерки.
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026

Голям смях:-)
"Във връзка с извънредната обстановка в страната и света, причинена от COVID-19, организаторите от Община Несебър ще се погрижат честванията по случай празника на града да преминат при пълно спазване на разпоредените от Министерство на здравеопазването противоепидемични мерки."
???