Днес откриват изложба с проектите в конкурса за графична идентичност на Туристически бранд "Бургас"
Изложба на участниците в конкурса за графична концепция на Туристически бранд "Бургас" ще бъде открита днес, 3 август, понеделник, от 18.00 часа в зала "Г. Баев" на КЦ "Морско казино".
"Благодаря на всички творци, които се включиха в конкурса. Предложенията бяха изключително добри. Отправяме покана към бургаския бизнес да се запознае с графичните концепции, те са подходящи за различни прояви", заяви зам.-кметът по култура, туризъм и спорт Диана Саватева.
Проектът, който спечели конкурса, е на Невена Колева от София, която е носител на престижни отличия в сферата на графичния дизайн. Завършила е НХА.
Над 100 бяха предложенията, които участваха в конкурса за графична идентичност на туристически бранд "Бургас". По-голяма част от тях ще бъдат представени на изложбата. На откриването ще присъстват и много от авторите, предложили свои проекти в конкурса.
Заради изключителния интерес и участието на голям брой творци, бяха определени и две съпътстващи награди. Журито реши да поощри проектите на "ФОРМС" /K2Q/ - Бургас и на Иван Манолов, който от дълги години живее и работи зад океана, но се е включил с няколко предложения в конкурса на Община Бургас.
Кандидатите бяха оценявани от 9-членно жури с председател проф. д-р Божидар Йонов, представител и основател на Международното триенале на сценичния плакат - София и член на организационния му комитет. Негова бе идеята за съпътстващи награди. В състава на журито бяха още гл. ас. Ненко Атанасов - НХА, катедра "Плакат и визуална комуникация"; Николай Дубаров - главен художник на Община Бургас; Добрин Вътев - председател на Дружество на художниците - Бургас; Весела Йорданова - директор на дирекция "Култура и връзки с обществеността"; арх. Емил Бурулянов - главен архитект на Община Бургас; Радовеста Стюърт - началник отдел "Туристически политики и дейности"; Живко Табаков - председател на Комисия по туризъм в Общински съвет - Бургас; Соня Енилова - председател на Бургаска регионална туристическа асоциация (БРТА).
Геро сложи край на 18-годишния си брак: Вече съм свободен човек
Катастрофа с моторист затвори АМ Тракия край Ямбол, движението към София е блокирано
Лукс без граници: Как живеят Роналдо и Джорджина в Саудитска Арабия
28-годишен карнобатлия подкара Опела си с 2,41 промила
Зукърбърг към Вашингтон: Забраната на китайски ИИ модели няма да спечели надпреварата
Морът от Европа идва: Август започва с до 39°, после са възможни над 40°
Ще се спука ли AI балонът скоро
Жилище за 1 млн. евро: В България са нужни близо осем средни заплати
30/07/2026, Четвъртък 13:30
0
Созополският талант Михаил Янакиев подписа договор с италиански гранд
40 години работа, но 20 години трудов стаж: Новите правила отварят този сценарий
30/07/2026, Четвъртък 13:00
2
Нов удар по джоба готвят за шофьорите: Винетките скачат с 30% от 1 август
Геро сложи край на 18-годишния си брак: Вече съм свободен човек
30/07/2026, Четвъртък 12:30
6
