40-годишен почина от инфаркт, докато чака теста за Ковид-19
Само преди седмица Любчо вдигнал сватба с любимата си
Трагедия почерни семейството на дупнишкия бизнесмен Кирил Димитров, след като синът му почина внезапно на 40 години. Любчо Димитров е издъхнал 40 минути след като е приет в изолатора в общинската болница в Дупница със съмнение за коронавирус, но причината се оказа инфаркт, а не зараза. Приятели на внезапно починалия млад мъж, шокирани, коментираха “Струма”:
“Любчо беше широка душа. Веселяк, добър и щедър. Много човечен. Трагедията в семейството е голяма. Само преди една седмица Любчо вдигна тежка сватба с любимата си, от която има дете на година и половина. Имаше над 250 гости на сватбата. В петък е празнувал рождения си ден и кръстил и детето. Всички са шокирани от смъртта му. Любчо страдал от високо кръвно. Преди сватбата ходил на лекар, но от болницата му поискали първо да си направи тест за коронавирус и едва тогава щели да го приемат. Той не направил тест и не бил приет”, разказаха приятелите му.
В събота сутринта Л. Димитров се почувствал зле. Транспортиран е до болницата в Дупница. Лекари се усъмнили, че е с коронавирус, и го настанили в изолатора. Направен му е тест за Ковид-19, но мъжът издъхнал, преди да е ясен резултатът. Предполага се, че Димитров е починал от инфаркт вследствие на високо кръвно. Бащата на Любчо Димитров – Кирил Димитров, първи изгради съвременната мандра „Киана” в Дупнишко.
След години я продаде и сега развива бизнес в Костенец. Вчера Любчо бе изпратен в последния му земен път. За близките му остава неописуемата мъка от тежката загуба. А за здравната ни система остава въпросът можеше ли младият мъж да бъде спасен, ако не бе върнат от болницата с искане за PCR текст, когато е потърсил помощ първия път.
Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите
Абсурдно убийство: Мъж удуши майка си, а в участъка се престори на заспал
Кървава драма: Млада жена загина след шокиращо нападение
Ива Петрова: Политическият разговор трябва да отстъпи място на експертния в името на устойчивото бъдеще на комплекса "Марица-изток"
Радев бистри футбола с делегация на Барса
След скандал в мрежата: Глобиха Александър Кадиев
Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница
Като в хорър филм: Слон-убиец погуби 4 човека от едно семейство
АЕЦ „Козлодуй“ затъва в дългове, проф. Касчиев алармира за раздути обществени поръчки
Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство
Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда
Лудост на АМ Тракия: Дете с крака през прозореца при 130 км/ч

Дали не го преписахте от близ-а?