Починалият абитуриент от Велико Търново се е заразил в дискотека?
Младежът водел партита в едно от нощните заведения в града
19-годишното момче, което почина днес от коронавирус във Велико Търново, се е заразило най-вероятно в дискотека. През лятото абитуриентът от Строителния техникум се отдавал на любимото си хоби - музиката и водел партита в едно от нощните заведения в града.
Младежът бил приет да следва във Висшия институт за архитектура и строителство. Балът му за завършване на средното образование бил в края на юни, а първите симптоми на коронавирус са се появили около 7 юли. Лекарите са приложили дори терапията с кръвна плазма, за да спасят младия пациент, но организмът му ме издържал.
На въпрос къде се е заразило момчето - сред приятелите на бала, в дискотека или другаде, д-р Стефан Филев, директор на областната болница “Д-р Стефан Черкезов” във Вeлико Търново, коментира емоционално : “Младежът си отиде, това е огромна трагедия - важно ли е къде се е заразил?! При нас го докараха в тежко състояние, положихме всички усилия, за да го спасим. Дайте идея - как да убедя младите хора, че спазването на дистанция, ограничаването на контактите, носенето на маски не са ограничение на свободата, а спасение от вируса?!”
Според близки на починалото момче кметът на Велико Търново Даниел Панов е положил също огромни усилия, търсейки консултации от медици в София, които от първия ден на заразата са на първа линия и проследяват развитието на болестта и терапиите, от които тя се влияе.
Абитуриентът от строителния техникум не е празнувал бала със съучениците си от Американския колеж „Аркус“ във Велико Търново, където се заразиха с COVID-19, по данни на Регионалната здравна инспекция в града, 60 % от присъствалите момичета, момчета и техните учители.
Тържеството на училището се проведе на 27 юни, а общо 42-а души са присъствали – 23 бяха заразени.
Родители и абитуриенти допускат, че масовото заразяване е станало в дискотека, където те са пушили наргилета, при което не са били спазени условията за хигиена.
Преди месец кметът на Велико Търново Даниел Панов, който е и председател на сдружението на общините, е предложил настойчиво пред министъра на здравеопазването в извънредните мерки за ограничаваме на коронавируса да се включи и забрана на използването на наргилета в затворени помещения на дискотеки и ресторанти. Още през март общинският съвет в Благоевград официално настоя пред Министерство на здравеопазването да се забранят наргилетата, което до този момент не е станало официално.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
