Починалият абитуриент от Велико Търново се е заразил в дискотека?
Младежът водел партита в едно от нощните заведения в града
19-годишното момче, което почина днес от коронавирус във Велико Търново, се е заразило най-вероятно в дискотека. През лятото абитуриентът от Строителния техникум се отдавал на любимото си хоби - музиката и водел партита в едно от нощните заведения в града.
Младежът бил приет да следва във Висшия институт за архитектура и строителство. Балът му за завършване на средното образование бил в края на юни, а първите симптоми на коронавирус са се появили около 7 юли. Лекарите са приложили дори терапията с кръвна плазма, за да спасят младия пациент, но организмът му ме издържал.
На въпрос къде се е заразило момчето - сред приятелите на бала, в дискотека или другаде, д-р Стефан Филев, директор на областната болница “Д-р Стефан Черкезов” във Вeлико Търново, коментира емоционално : “Младежът си отиде, това е огромна трагедия - важно ли е къде се е заразил?! При нас го докараха в тежко състояние, положихме всички усилия, за да го спасим. Дайте идея - как да убедя младите хора, че спазването на дистанция, ограничаването на контактите, носенето на маски не са ограничение на свободата, а спасение от вируса?!”
Според близки на починалото момче кметът на Велико Търново Даниел Панов е положил също огромни усилия, търсейки консултации от медици в София, които от първия ден на заразата са на първа линия и проследяват развитието на болестта и терапиите, от които тя се влияе.
Абитуриентът от строителния техникум не е празнувал бала със съучениците си от Американския колеж „Аркус“ във Велико Търново, където се заразиха с COVID-19, по данни на Регионалната здравна инспекция в града, 60 % от присъствалите момичета, момчета и техните учители.
Тържеството на училището се проведе на 27 юни, а общо 42-а души са присъствали – 23 бяха заразени.
Родители и абитуриенти допускат, че масовото заразяване е станало в дискотека, където те са пушили наргилета, при което не са били спазени условията за хигиена.
Преди месец кметът на Велико Търново Даниел Панов, който е и председател на сдружението на общините, е предложил настойчиво пред министъра на здравеопазването в извънредните мерки за ограничаваме на коронавируса да се включи и забрана на използването на наргилета в затворени помещения на дискотеки и ресторанти. Още през март общинският съвет в Благоевград официално настоя пред Министерство на здравеопазването да се забранят наргилетата, което до този момент не е станало официално.
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
