Починалият абитуриент от Велико Търново се е заразил в дискотека?
Младежът водел партита в едно от нощните заведения в града
19-годишното момче, което почина днес от коронавирус във Велико Търново, се е заразило най-вероятно в дискотека. През лятото абитуриентът от Строителния техникум се отдавал на любимото си хоби - музиката и водел партита в едно от нощните заведения в града.
Младежът бил приет да следва във Висшия институт за архитектура и строителство. Балът му за завършване на средното образование бил в края на юни, а първите симптоми на коронавирус са се появили около 7 юли. Лекарите са приложили дори терапията с кръвна плазма, за да спасят младия пациент, но организмът му ме издържал.
На въпрос къде се е заразило момчето - сред приятелите на бала, в дискотека или другаде, д-р Стефан Филев, директор на областната болница “Д-р Стефан Черкезов” във Вeлико Търново, коментира емоционално : “Младежът си отиде, това е огромна трагедия - важно ли е къде се е заразил?! При нас го докараха в тежко състояние, положихме всички усилия, за да го спасим. Дайте идея - как да убедя младите хора, че спазването на дистанция, ограничаването на контактите, носенето на маски не са ограничение на свободата, а спасение от вируса?!”
Според близки на починалото момче кметът на Велико Търново Даниел Панов е положил също огромни усилия, търсейки консултации от медици в София, които от първия ден на заразата са на първа линия и проследяват развитието на болестта и терапиите, от които тя се влияе.
Абитуриентът от строителния техникум не е празнувал бала със съучениците си от Американския колеж „Аркус“ във Велико Търново, където се заразиха с COVID-19, по данни на Регионалната здравна инспекция в града, 60 % от присъствалите момичета, момчета и техните учители.
Тържеството на училището се проведе на 27 юни, а общо 42-а души са присъствали – 23 бяха заразени.
Родители и абитуриенти допускат, че масовото заразяване е станало в дискотека, където те са пушили наргилета, при което не са били спазени условията за хигиена.
Преди месец кметът на Велико Търново Даниел Панов, който е и председател на сдружението на общините, е предложил настойчиво пред министъра на здравеопазването в извънредните мерки за ограничаваме на коронавируса да се включи и забрана на използването на наргилета в затворени помещения на дискотеки и ресторанти. Още през март общинският съвет в Благоевград официално настоя пред Министерство на здравеопазването да се забранят наргилетата, което до този момент не е станало официално.
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
