Созопол очарова французите: Българското Черноморие няма за какво да завижда на Азурския бряг
Френски журналисти прекараха един месец тук, след което излъчиха уникални кадри, наричайки България малко известната перла на Балканите
Представители на френската медия TF1 прекараха един месец в Созопол, за да заснемат репортаж за прекрасния град. Той бе излъчен в ежедневния журнал новини в праймтайма на един от най-гледаните канали - TF1 във формата “A nous l’Europe”.
Всяко лято медията предлага на френските зрители да открият тайните съкровища на Стария континент, като сега фокусът бе нашата страна под името “Дестинация България – малко известната перла на Балканите.”
„Българското Черноморие няма за какво да завижда на Азурския бряг“, коментират те, възхитени от града ни.
Интервю взимат от созополския моряк Димитър Хрусов, който споделя мнение, че България по нищо не отстъпва на съседните Турция и Гърция. „Созопол е основан преди 2600 години, имаме също толкова синьо море и диви острови“, коментира той, посочвайки остров Свети Иван, прелитащите и новоизлюпени гларуси, и разказва как на свобода тук живеят десетки видове животни.
„Плажът е много добър, а ресторантите предлагат прясна риба.“, коментира плажуващ турист, който посещава града всяка година.
„От залива на Созопол до Пловдив и неговия римски театър“, анонсира TF1 и приканва френския зрител да открие България.
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента

За брега хубаво, а нещо за хората хубаво?!!?
Щото Бог дал, ама местното население нищо не дава!! Само иска да взима, да взима ...
Собствен ритъм, правила, нагласи.
Хубав е само през зимата.
През останалото време е просто един изнасилен град.
Навсякъде мат’риал!
Вече няма хора с елементарни познания...