Созопол очарова французите: Българското Черноморие няма за какво да завижда на Азурския бряг
Френски журналисти прекараха един месец тук, след което излъчиха уникални кадри, наричайки България малко известната перла на Балканите
Представители на френската медия TF1 прекараха един месец в Созопол, за да заснемат репортаж за прекрасния град. Той бе излъчен в ежедневния журнал новини в праймтайма на един от най-гледаните канали - TF1 във формата “A nous l’Europe”.
Всяко лято медията предлага на френските зрители да открият тайните съкровища на Стария континент, като сега фокусът бе нашата страна под името “Дестинация България – малко известната перла на Балканите.”
„Българското Черноморие няма за какво да завижда на Азурския бряг“, коментират те, възхитени от града ни.
Интервю взимат от созополския моряк Димитър Хрусов, който споделя мнение, че България по нищо не отстъпва на съседните Турция и Гърция. „Созопол е основан преди 2600 години, имаме също толкова синьо море и диви острови“, коментира той, посочвайки остров Свети Иван, прелитащите и новоизлюпени гларуси, и разказва как на свобода тук живеят десетки видове животни.
„Плажът е много добър, а ресторантите предлагат прясна риба.“, коментира плажуващ турист, който посещава града всяка година.
„От залива на Созопол до Пловдив и неговия римски театър“, анонсира TF1 и приканва френския зрител да открие България.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

За брега хубаво, а нещо за хората хубаво?!!?
Щото Бог дал, ама местното население нищо не дава!! Само иска да взима, да взима ...
Собствен ритъм, правила, нагласи.
Хубав е само през зимата.
През останалото време е просто един изнасилен град.
Навсякъде мат’риал!
Вече няма хора с елементарни познания...